Προς το περιεχόμενο

To αναλόγιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο μακαριτης ο Rick Wright των Pink Floyd παντως δεν φαινοταν να πολυνοιαζοταν για τη γνωμη του κοινου οταν εκανε χρηση αναλογιου... :P

 

ri1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ πιστεύω με το αναλόγιο αυξάνονται και οι πιθανότητες να γίνει κάποιο λάθος. Όταν χρειάζεται ας πούμε κάποιος να ελέγχει το αριστερό και το δεξί του χέρι σε κάποια κομμάτια που τον δυσκολεύουν περισσότερο, αν ταυτόχρονα πρέπει να κοιτάει και το αναλόγιο είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα

 

Αισθητικά δεν με ενοχλεί να υπάρχει, αρκεί να χρησιμοποιείται κυρίως ως "δίχτυ ασφαλείας" και όχι όπως σωστά ειπώθηκε να νομίζω ότι βρέθηκα σε κάποια πρόβα του συγκροτήματος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ειπε ο Jazzjoker!

και η δικαιολογια ειναι πολλα τα κομματια ειναι @@ρια

εγω πως ξερω σε 40 κομματια ρυθμικα, σολο και τα σχετικα....

 

ο καθενας μας ας κανει την δουλεια του σωστα.

 

και μην αναφέρω την περίπτωση δεύτερων φωνητικών από άλλο μέλος του γκρουπ

 

ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΑΠ'ΕΞΩ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΩΤΑ και να τραγουδά    ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν διάφορα είδη αναλογίων:

 

252-Different-Types-of-Music-Stands.jpg?cc301d

 

το πιο εξελιγμένο όμως...

 

253-Pimp-my-Music-Stand-766x1024.jpg

 

Τώρα στο live καλό είναι να αποφεύγεται και ειδικά από τους ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ! Όπως αναφέρθηκε δουλειά τους είναι να μάθουν τους στίχους!

Forgive me Lord for I have synthed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε οτι θετε,

Εγω χωρις safety net (και με φωτακι παρακαλω) δεν ανεβαινω στη σκηνη οταν παιζω σε δουλεια.

Σιγα μη χαλαω φαια για να θυμαμαι απεξω τα τραγουδια αυτα, ή τι ηχους θα πατησω ή ποια κιθαρα θα παρω σε καθε κομματι κλπ.

Αν με ρωτησεις πως παιζετε ενα κομματι που επαιζα το προηγουμενο βραδι, δεν θα θυμαμαι καν οτι το επαιζα.

Γιαυτο και εχω επιζησει (εγκεφαλικα) μετα απο τοσα χρονια.

 

Αλλο η μπαντα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε οτι θετε,

 

Ρε 'σεις αυτο το απο πανω με τα ποτηρακια και τα κλαπατσιμπανα το εχει ο γιαμεθ!

Δεν παει πουθενα χωρις αυτο!!!! ;D

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'σεις αυτο το απο πανω με τα ποτηρακια και τα κλαπατσιμπανα το εχει ο γιαμεθ!

Δεν παει πουθενα χωρις αυτο!!!! ;D

 

Έκτακτο ανακοινωθέν-με το επέτρεψε ο σατράπης ιδιοκτήτης να το ίππο λαίμαι-

Δια τα μέλη του ΝΟΙΖε και μόνο, αύριονενέ του βραδ εις του Σιδηρόκαστρον Σερρώνενε, παίζει ου Μιχάλης ου Χ''γιάννης σε secrete gig.

Ντυθείτε καλά έχει ψύχρούλα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δια τα μέλη του ΝΟΙΖε και μόνο, αύριονενέ του βραδ εις του Σιδηρόκαστρον Σερρώνενε, παίζει ου Μιχάλης ου Χ''γιάννης σε secrete gig.

 

 

με ή χουρίς αναλόγιου                  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα μου αρέσει να βλέπω αναλόγια. Όχι μπροστά στο Wright ή το Springsteen (ένα από τα καλά της επιτυχίας είναι ότι μπορείς να κάνεις ό,τι γουστάρεις, ό,τι κι αν λένε οι Earendil στα forum), αλλά σε "λαϊκά" είδη (rock, metal, blues, ρεμπέτικα κ.ο.κ) που ερμηνεύονται από ερασιτέχνες της διπλανής ή της παραδιπλανής πόρτας (που υποτίθεται δηλαδή ότι ικανοποιούν μια μεγάλη ανάγκη/αγάπη τους παίζοντας live), μου δίνει την εντύπωση ανεπαρκούς προετοιμασίας όπως σωστά επισημάνθηκε.

 

Άντε να κάνω σκόντο αν η μπάντα παίζει το Dogs ή ολόκληρο το American Pie, αλλά αν πρόκειται για το Φέρτε Μια Κούπα Με Κρασί, το Free Bird ή το The Trooper...

 

...εγώ, ως ακροατής, μπορώ να περιμένω ένα μήνα παραπάνω για τις επιπλέον πρόβες, δεν επείγομαι για live.  :)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εγώ, ως ακροατής, μπορώ να περιμένω ένα μήνα παραπάνω για τις επιπλέον πρόβες, δεν επείγομαι για live.   :)

Mπορεις ομως να τις πληρωσεις (στο λογαριασμο) τις προβες?  ;D

(και δεν εννοοω το προβαδικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου