Προς το περιεχόμενο

To περιοδικό ΜΕΤΡΟ ξανά στα περίπτερα...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

1911796_1567944650102853_1921012976596674604_n.jpg?oh=87fe8f07f18e33edd0d140d54b3aa45c&oe=54FBBFDF&__gda__=1426769721_29cd96a149d907d50b7eca18f322dd4b

 

επειδή, οι παλιές αγάπες πάνε ναι μεν στον παράδεισο, αλλά ενίοτε ανασταίνονται, οι αγαπητοί μου φίλοι, κόντρα στη λογική της κρίσης που δεν ευνοεί τέτοιες κινήσεις, ζωντανεύουν τους ψιθύρους στις συζητήσεις μας καιρό τώρα και δίνουν φωνή στο όραμά τους με το περιοδικό ΜΕΤΡΟ να βρίσκεται και πάλι στα περίπτερα μετά από από 9 χρόνια...

 

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ Μαρία και Σπύρο... ξέρω καλά την "αλήθεια" σας και είμαι σίγουρος ότι θα αγγίξει για άλλη μια φορά το κοινό σχηματίζοντας μια μεγάλη παρέα όπως τότε...

 

10480177_1568864793344172_4507196718996238610_n.jpg?oh=ff0f2d35706e09cd1a2a2ee967420dc0&oe=54FB59E2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για φαντάσου...

 

Έχοντας συνεργαστεί με το περιοδικό, πριν από πολλά χρόνια, η επανακυκλοφορία του είναι μια ευχάριστη έκπληξη.

 

Καλή επιτυχία στα παιδιά.

 

Είναι ευχάριστο σε μια εποχή «ολοκληρωτικής προπαγάνδας» στην (ο θεός να τη κάνει) ενημέρωση της χώρας μας, να βγαίνουν φωνές που θα λένε τα πράγματα «αλλιώς».

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Βγαίνουν ακόμα περιοδικά;

 

όχι...

γι αυτό και προσωπικά μέχρι να σβήσει εντελώς από τα εγκεφαλικά μου κύτταρα η ανάμνηση της μυρωδιάς του χαρτιού, χαίρομαι όσους τολμούν νέα κυκλοφορία...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όταν ήμουν μικρός, και μετά το 3ο τεύχος με ένα φανταστικό άρθρο του Δεληβοριά για την Λιμνούπολυ άρχισα να το παρακολουθώ το ΜΕΤΡΟ. Κατά το 20ο τεύχος το άφησα να συνεχίσει τη πορεία του.

 

Τώρα, χωρίς να έχω δει τι παίζει ακριβώς μέσα στις σελίδες του, το εξώφυλλο μου δίνει μία αρνητική εικόνα: "Μάθε παιδί μου γάμα τα", "Τα κελιά της ντροπής", και "Στις τράπεζες τα κλειδιά των σπιτιών".

 

Μια χαρά προπαγάνδα της χειρότερης μορφής μου φαίνονται αυτοί οι τίτλοι.

 

Θα το αγοράσω για να δω αν ισχύουν αυτά που λέω... Αλλά αν ισχύουν, λυπάμαι αλλά δε θα πάρω. Αρκετή μιζέρια έχουμε, δε χρειαζόμαστε άλλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θα το αγοράσω για να δω αν ισχύουν αυτά που λέω... Αλλά αν ισχύουν, λυπάμαι αλλά δε θα πάρω.

 

respect για την στάση σου (που δεν μένει στην πρώτη προσωπική εντύπωση και δεν προδικάζει) συνονόματε... πράγμα σπάνιο στις μέρες μας...;)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου