Προς το περιεχόμενο

πωληση Hi-Fi


wep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να πουλήσω ένα ολόκληρο hi-fi (ηχεία, ενισχυτής, CD, pickup) στην αγορά του Noiz.

 

Το πιο πιθανόν είναι το κάθε τμήμα θα αγοραστεί από διαφορετικό άνθρωπο. Θέλω να προσφέρω στο αγοραστή μου την ευκαιρία να τσεκάρει αυτό που θα αγοράσει, πριν το αγοράσει, αλλά τι γίνεται αν πουληθούν πρώτα τα ηχεία ή ο ενισχυτής;

 

Μπορώ να γλιτώσω μέρος του προβλήματος αν βάλω πρώτα αγγελίες για το CD και το pickup και περιμένω να φύγουν πρώτα, αλλά τι γίνεται όταν πουλήσω τα ηχεία και μείνει ο ενισχυτής;

 

Δεν έχω μεταφορικό μέσο και το να πω στον άλλο "φέρε εξοπλισμό να το δοκιμάσεις εδώ" είναι σαν να του μεταθέτω το πρόβλημα.

 

Οπότε η ερώτηση: τι κάνουμε συνήθως σ' αυτή την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά τι γίνεται αν πουληθούν πρώτα τα ηχεία ή ο ενισχυτής;

 

Προσφέρεσαι να πας εσύ το μηχάνημα στο χώρο του αγοραστή για τη δοκιμή, ή φυσικά να φέρει αυτός ό,τι λείπει στο χώρο σου

 

Για πωλήσεις τέτοιων ειδών προσφέρονται περισσότερο τα avsite.gr & avclub.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε μια αρκετά δελεαστική τιμή για όλο το πακέτο, και τόνισε πως θα προτιμηθούν αγοραστές που ενδιαφέρονται για τα πάντα όλα. Είναι αρκετά δύσκολο να φύγουν μαζί, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Από εκεί και πέρα δεν είναι κακό να μην γίνεται να δοκιμαστεί κάποιο μηχάνημα (για αντικειμενικούς λόγους), το ίδιο για παράδειγμα γίνεται όταν κάποιος πουλάει έναν μαγνήτη κιθάρας, ή κάποιο μεγάφωνο ενισχυτή! ;)

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου