Προς το περιεχόμενο

2η ευκαιρία σε κομμάτι μου


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Λοιπόν για να δούμε..., μετά από 7 χρόνια ενασχόλησης με τα Daw, τις εγγραφές και τις μίξεις, είπα  να γίνω μαστεράς....... Πήρα ένα κομμάτι μου (σε wav 44.1 khz και 24 bits), το κότσαρα στο Reaper και στο master channel του έβαλα κομπρέσορες (2... :o), EQ, και λίμιτερ, με δικές μου ρυθμίσεις σε όλα αυτά.  Στα αυτιά μου και στα ακουστικά μου ακούγεται καλύτερα.... Τώρα μένει να μου πείτε κι εσείς την γνώμη σας για το όλον!     

  Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο και για τις τυχόν γνώμες σας για το πόνημα μου. :)

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

                               

Edit:  Οι στίχοι είναι της Martha Medeiros....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτός ο sf έφτιαξε σχολή βλέπω... ;D

Μπααα .... εδώ και μια εβδομάδα παιδεύομαι να κάνω λίγο πιο δυνατά, πιο "λαμπερά" :laugh:, πιο "ευκρινή" και λίγο πιο φαντεζί τα κομμάτια μου. Έχω λιώσει στο youtube και σε διάφορα sites μαστεράδων...... ::) :-X  Ο φίλτατος (και υπέρτατος καλλιτέχνης.... :angel:) Cos_dr, απλώς με πρόλαβε....  >:D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα .... εδώ και μια εβδομάδα παιδεύομαι να κάνω λίγο πιο δυνατά, πιο "λαμπερά" :laugh:, πιο "ευκρινή" και λίγο πιο φαντεζί τα κομμάτια μου. Έχω λιώσει στο youtube και σε διάφορα sites μαστεράδων...... ::) :-X  Ο φίλτατος (και υπέρτατος καλλιτέχνης.... :angel:) Cos_dr απλώς με πρόλαβε....

 

στείλτο να στο μαστεράρω εγώ.

Είμαι μεγάλος μαστεράς.

χαχαχαχαχα

Να το βάλουμε στο t-racks να δουμε τι θα γίνει

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι από απλή περιέργεια, κατέβασε το από το Soundcloud (το έχω ελεύθερο για download) και κάνε μια προσπάθεια..... να δούμε τι ψάρια πιάνετε εσύ και το  T-rack....... :laugh: ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι από απλή περιέργεια, κατέβασε το από το Soundcloud (το έχω ελεύθερο για download) και κάνε μια προσπάθεια..... να δούμε τι ψάρια πιάνετε εσύ και το  T-rack....... :laugh: ;D ;D ;D

 

και έλεγα πως να σκοτώσω την ώρα μου για να νυστάξω και να με πάρει ο ύπνος.

Θα το βάλω τώρα.

έχεις κανα track να προτείνεις για reference και θα κανω και μια δικη μου προσπάθεια.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις κανα track να προτείνεις για reference και θα κανω και μια δικη μου προσπάθεια.

 

  Σ'έχω εμπιστοσύνη..... :)  τ'αφήνω όλα πάνω σου... 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Σ'έχω εμπιστοσύνη..... :)  τ'αφήνω όλα πάνω σου... 8)

 

τα πιασες τα λεφτά σου.

ηδη πηρα κοκα κόλα από το ψυγείο και ξεκίνησα.

Να βαλω και λιγο ουισκάκι να φτιάξω ατμόσφαιρα? χαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πιασες τα λεφτά σου.

ηδη πηρα κοκα κόλα από το ψυγείο και ξεκίνησα.

Να βαλω και λιγο ουισκάκι να φτιάξω ατμόσφαιρα? χαχαχαχαχα

.....εάν είναι η γυναίκα σου ξύπνια, βάλε μπρος και για δεύτερο παιδί :laugh: O0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου