Προς το περιεχόμενο

on-off effect loop με πεταλι


tapanari

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω συνεδεμενα στη λουπα του ενισχυτη μου 3 πεταλια τα οποια χρησιμοποιω στα σολο.Επειδη πολλες φορες ο χρονος ειναι λιγος απο τα ρυθμικα να παω σολο και να τα ενεργοποιησω και τα τρια υπαρχει καποιος τροπος καποιο πεταλι που να βαλω μπροστα η πισω απο τα πεταλια ωστε πατωντας αυτο  on-off να ενεργοποιουνται τα πεταλια (τα οποια θα ειναι παντα on).Σα να δουλευω on-off τη λουπα δηλαδη.Ελπιζω να μη σας μπερδεψα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω συνεδεμενα στη λουπα του ενισχυτη μου 3 πεταλια τα οποια χρησιμοποιω στα σολο.Επειδη πολλες φορες ο χρονος ειναι λιγος απο τα ρυθμικα να παω σολο και να τα ενεργοποιησω και τα τρια υπαρχει καποιος τροπος καποιο πεταλι που να βαλω μπροστα η πισω απο τα πεταλια ωστε πατωντας αυτο  on-off να ενεργοποιουνται τα πεταλια (τα οποια θα ειναι παντα on).Σα να δουλευω on-off τη λουπα δηλαδη.Ελπιζω να μη σας μπερδεψα  :)

https://robertkeeley.com/product/true-bypass-looper/

το εχω ,ειναι πολυ καλο.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο απλό πετάλι στον κόσμο είναι ρε παιδιά. Ενα switch και 4 jack και housing.

Για ποιο λόγο να δώσει τόσα λεφτά για keeley πετάλι. 99$ ?????

Πάρε ένα απλό πετάλι που κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά χωρίς να δώσεις πολλά λεφτά.

Αν μπορείς ιδανικό θα ήταν να φτιάξεις ένα δικό σου, μιλάμε για την πιο απλή κατασκευή.

 

παίζουν και στις αγγελίες διάφορα κατα καιρούς πχ.

http://smart.noiz.gr/details.php?id=226840

 

εγώ είχα πάρει πριν πολύ καιρό αυτό απο ebay με καλύτερη τιμή και 3 λιρες μεταφορικά και μου είχε βγεί 27 ευρώ καινούριο και το έχω χρόνια και κάνει τη δουλειά του άψογα.

http://www.ebay.co.uk/itm/MarkOne-Audio-1-looper-true-bypass-loop-pedal-/161549280641?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item259d166581

 

Γενικά μη δώσεις πολλά λεφτά για τέτοιο πετάλι.

Είναι κρίμα κατά τη γνώμη μου.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνδεσμολογια του ειναι στο τελος της αλυσιδας των πεταλιων? Βασικα παιζω με το drive του ενισχυτη και στη λουπα του ειναι συνδεμενα ( boost - eq- reverb-deley )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να ενεργοποιείς όλα τα πετάλια που έχεις στο Fx Loop μαζι συνδέεις το send της λουπας στο input του πεταλιου και το output του πεταλιού πίσω στο return. Μετά συνδέεις το send του πεταλιου στο πρώτο πεταλάκι σου πχ. boost και το return στο τελευταίο πχ. delay.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου