Προς το περιεχόμενο

Μαμά θέλω πολύ βαρύ distortion!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε...σορι κι ολας αλλα για μενα αυτός ειναι ο ανθρωπος που μετα το black τους καταστρεψε.Μιλαμε για ηχο and justice καμια σχεση με τον κυριο της φωτο.Αν και εκανε το black να ακουγεται και στο χειροτερο ραδιοφωνακι χειρος ν ακουγεται ογκολιθος απο κει και περα δεν εχω να ζηλέψω κατι απο τον ηχο του.Βλεπε st.anger (στη χειρηστη των περιπτωσεων)

 

Το τους "κατέστρεψε" είναι σχετικό.Το κεφάλαιο Metallica θέλει ένα thread μόνο για τον ήχο τους.Αλλά καθαρά σε θέμα ήχου αν το δούμε ο ήχος απο το Load και μετά αντιγράφηκε απο ουκ ολίγους nu-metallers :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 212
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε...σορι κι ολας αλλα για μενα αυτός ειναι ο ανθρωπος που μετα το black τους καταστρεψε.Μιλαμε για ηχο and justice καμια σχεση με τον κυριο της φωτο.Αν και εκανε το black να ακουγεται και στο χειροτερο ραδιοφωνακι χειρος ν ακουγεται ογκολιθος απο κει και περα δεν εχω να ζηλέψω κατι απο τον ηχο του.Βλεπε st.anger (στη χειρηστη των περιπτωσεων)

 

Το τους "κατέστρεψε" είναι σχετικό.Το κεφάλαιο Metallica θέλει ένα thread μόνο για τον ήχο τους.Αλλά καθαρά σε θέμα ήχου αν το δούμε ο ήχος απο το Load και μετά αντιγράφηκε απο ουκ ολίγους nu-metallers :wink:

 

Δεν νομιζω οτι αξιζει να συνεχισει ενα θεμα να συζηταται οταν μπαινει σ αυτο το nu-metal.Ειναι αλλη συζητηση απο κεί και περα νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι αξιζει να συνεχισει ενα θεμα να συζηταται οταν μπαινει σ αυτο το nu-metal.Ειναι αλλη συζητηση απο κεί και περα νομιζω.

 

Μπορείς να γίνεις πιο σαφής;;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε...σορι κι ολας αλλα για μενα αυτός ειναι ο ανθρωπος που μετα το black τους καταστρεψε.Μιλαμε για ηχο and justice καμια σχεση με τον κυριο της φωτο.Αν και εκανε το black να ακουγεται και στο χειροτερο ραδιοφωνακι χειρος ν ακουγεται ογκολιθος απο κει και περα δεν εχω να ζηλέψω κατι απο τον ηχο του.Βλεπε st.anger (στη χειρηστη των περιπτωσεων)

 

Νομίζω ότι είσαι άδικος. Αν και ξέρω (και αποδέχομαι) ότι τα Load και (ειδικά) Reload θεωρούνται κατάπτωση από τους metalheads, θα πρέπει να είμαστε δίκαιοι και να παραδεχτούμε ότι η παραγωγή και στα δύο cd είναι καταπληκτική. Τώρα αν δε σου αρέσει αυτός ο ήχος ή αυτό το στυλ, ok, άλλο θέμα, αλλά η παραγωγή δε νομίζω να επιδέχεται αμφισβήτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το load και το reload ειναι απο τις πιο ωριμες δουλειες αυτης της μπαντας με παραγωγη απο το διαστημα, αλλα οταν ασχολειται καποιος με το αν κουρευτηκαν η οχι οι metallica, η γιατι δεν επαιξε solo ο αλητης o hammet στο τελευταιο αλμπουμ δεν εχει το χρονο να ακουσει προσεκτικα αυτους τους δισκους :roll:

 

 

 

 

 

υ.γ. τα παραπανω δεν εχουν στοχο να θιξουν κανεναν απο το forum :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάντως κατα τη γνώμη μου ο ηχος του load ειναι απλά ο κορυφαίος ηχος metallica για εμένα. Ειναι συμπαγης, εχει ενα ιδιαίτερο ηχοχρωμα, και επισης καραγουσταρω την χρηση πινελιων απο διαφορετικα ειδη μουσικης σε αυτο το δισκακι.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάντως κατα τη γνώμη μου ο ηχος του load ειναι απλά ο κορυφαίος ηχος metallica για εμένα. Ειναι συμπαγης' date=' εχει ενα ιδιαίτερο ηχοχρωμα, και επισης καραγουσταρω την χρηση πινελιων απο διαφορετικα ειδη μουσικης σε αυτο το δισκακι.[/quote']

 

Βασικά πέρα απο τον ήχο έχει και μερικά πραγματικά καυλ$#@τικά riffs όπως και το reload το οποίο άν είχει τον ήχο του load θα ηταν πραγματικά heavy :twisted:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενελαε θα συμφωνησω.Το θεμα ειναι οτι ο ξανθος κυριος που τα επιμεληθηκε θελησε να τους κανει να πουλησουν λογω εμπορικότητας.Ειναι τρομερος οσον αφορα τον ηχο αλλα μετρανε και οι συνθεσεις ισως κατι στο οποιο τους επηρεασε τρελα και καταληξαμε να περιμενουμε εδω και 15 χρονια εναν καλο heavy metal δισκο.Οσον αφορα το nu...ειναι αλλες οι κατευθύνσεις που ακολουθούνται για ηχο και συνθεσεις και δεν εχουν να κανουν με καλο thrash και γενικοτερα με καθαρο heavy.Οσο για τα load reload τα δισκακια τα σπανε απλα το θεμα δεν ειναι ο ηχος να ειναι τρελα καλος αλλα να εχει καποια λαθη ετσι ωστε να αναδεικνυει κατι το οποιο ειναι αξιο θαυμασμου.Και αυτος ειναι και ο λογος που αυτα τα 2 δεν συγκρινονται face to face με τα 5 πρωτα για με να.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενελαε θα συμφωνησω.Το θεμα ειναι οτι ο ξανθος κυριος που τα επιμεληθηκε θελησε να τους κανει να πουλησουν λογω εμπορικότητας..

 

και ξαναρωταω....δηλαδη αυτοι δεν ειχαν αποψη???ο ξανθος κυριος αποφασισε μονος του????

 

 

 

 

υ.γ καλο θα ηταν καποιος mod να μεταφερει τα τελευταια μηνυματα σε ενα καινουριο thread :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και ξαναρωταω....δηλαδη αυτοι δεν ειχαν αποψη???ο ξανθος κυριος αποφασισε μονος του????

 

 

Αν δεις το making of black album οτι εχει βγει στον εξω κοσμο για ολα τα σχετικα με το st.anger θα δεις οτι το αμαξι ειναι οι metallica και οδηγος αυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου