Προς το περιεχόμενο

εγραφή σε 2 καναλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχάς για κάρτα ήχου εχώ την Audigy 4 Pro και χρησιμοποιο το Nuendo 3.

οι καρτα εχει 2 input Line in 1/mic και Line 2 θέλω στο 1 να εχω μικρόφωνο και στο 2 την κιθάρα αλλα να γραψω σε 2 τρακ το καθένα ξεχοριστα.

Μου εχουν πει οτι πρεπει να αλλαξω της ρυθμισης στα BUS ξερει κανεις πως?

 

και κατι αλλο, στιν κονσολα της καρτας (το μεγαφονακι διπλα απο το ρολοι) μου επιτρεπει να κανο select μονο 1 input απο τα 2 εχω την δυνατοτητα για κατι τέτοιο?

Περπάτισα παρα πολύ και τα φτερά μου τα εχω χάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αν και δεν πολύ κατάλαβα τι εννοείς νομίζω οτί αυτό που χρειάζεται να κάνεις είναι να πας στο Nuendo και στο track της φωνής να επιλέξεις ως in το Left in της κάρτας και αντίστοιχα να κάνεις το ίδιο στο track της κιθάρας βάζοντας αυτή τη φορά ως in το Right in της κάρτας(ή ανάποδα). Ελπίζω να βοήθεισα και να μην σε μπέρδεψα. Καλές ηχογραφίσεις φίλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας στο "Connections manager" ( ή οπως αλλιως λεγεται ) και θα προσθεσεις στα inputs και τις 2 εισοδους.

Στη συνεχεια θα δημιουργησεις 2 audio tracks. Στο πρωτο θα βαλεις σαν "in" καναλι, το Line 1 και στο 2ο audio track, θα βαλεις σαν in το line 2. Ετσι, και ελπιζοντας σε χαμηλο latency, θα μπορεσεις να ηχογραφησεις στο μεν πρωτο, ο,τι εχει βαλεις εκει, και στο μεν δευτερο, ο,τι απομενει :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου