Προς το περιεχόμενο

Κιθαρίστες vs Μπουζουξίδες


ex-latinangelgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι ενα θεμα που πιστευω αποτελει θεμα συζητησης μεταξυ κιθαριστων και μπουζουξιδων off the record!!

Τελικα, ποιο ειναι ποιο δυσκολο & καλυτερο μουσικο οργανο?

Ξερω θα πει καποιος πως καθε οργανο εχει τισ δυσκολιες του, τοσο τεχνικα οσο και μουσικα..Ενω ομως υπαρχει αυτη η λογικη απαντηση, εντουτοις, η διαμαχη συνεχιζεται, κυριως απο την πλευρα των μπουζουξιδων

 

 

Ακουω αποψεις & σχολια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ενω ομως υπαρχει αυτη η λογικη απαντηση, εντουτοις, η διαμαχη συνεχιζεται...

??? ??? :o :o Τι λες τώρα... πού;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

??? ??? :o :o Τι λες τώρα... πού;

Η απιστευτη αυτη συζητηση-διαμαχη γινεται στις μεταξυ τους συζητησεις..εχω τυχει σε πολλες.. ο hendrix θαυμαζε τον Χιωτη, οι μπουζουξιδες καλουνται να παιξουν ποιο δυσκολα πραγματα κτλ κτλ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω που συνεργαζομαι συχνα με μπουζουκιστες (οπως τους ελεγε ο Χιωτης) δεν εχω καμμια ....διαμαχη,ισα-ισα μια χαρα τα παω με τα παιδια.. ;D ;D

 

ο hendrix θαυμαζε τον Χιωτη

 

μαζι με κανα δυο εκατομμυρια αλλους..ε,και? ;D

 

παντως υπαρχει μια μεγαλη διαφορα μεταξυ ενος πραγματικα εξαιρετου μπουζουκιστα και ενος πραγματικα εξαιρετου κιθαριστα στην Ελλαδα ο πρωτος τα κονομαει χοντρα και ο δευτερος τις περισσοτερες φορες δεν εχει ουτε το νοικι να πληρωσει... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω μαζι σου ειμαι..απλα πολλοι μπουζου-κιστες τρωνε γερο κολλημα..και απο το κολλημα που τρωνε προσπαθουν να παιξουν shred-μπουζουκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με αποτελεσμα να αλειωνεται η χροια του και ο σκοπος για το οποιο ειναι φτιαγμενος αυτο το μουσικο οργανο ( που κατα την αποψη μου ειναι θεικο!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως προσωπικα προτιμω το shred bouzouki απο το shred κιθαρας.... ;D (κανει και λιγοτερη βαβουρα ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κολλητος μου πρωην μπουζουκοπαιχτης και τωρα shredder εχει την ιδια αποψη με μενα (κιθαριστας βεβαια) οτι η ηλεκτρικη κιθαρα ειναι BY FAR πιο γρηγορο και τεχνικο οργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου