Προς το περιεχόμενο

Ποια Epiphone είναι;


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Φαίνεται για Epiphone Les Paul Tribute Plus Midnight Ebony

που έχουν αλλαχτεί τα knobs και το truss rod cover(με κάποια πατέντα,ίσως νέες τρύπες και τοπικό βάψιμο) ώστε να μοιάζει αισθητικά στην

Gibson Les Paul Standard Plus Transparent Black

 

16279_Les_Paul_Standard_Plus_Transparent_Black_124320492_a.jpg

 

γι'αυτό θεωρώ ότι υπάρχει η λέξη standard στον τίτλο της αγγελίας.

Ότι μοιάζει με την παραπάνω Gibson Standard.

 

Βασίλη αν πράγματι πρόκειται για την Epiphone Les Paul Tribute Plus Midnight Ebony που φοράει τους Gibson 57' και πας από κοντά και σε βολέψει/αρέσει  επειδή είδα την τιμή της αγγελίας,θεωρώ ότι είναι ευκαιρία.

 

Επειδή κι εγώ έτσι κατάλαβα,την έκλεισα ήδη και άμα βολέψει την έχω χτυπήσει.Χρόνια ήθελα μια καλή -on a bugdet- LP και η συγκεκριμένη είναι ευκαιρία και ηχητικά και αισθητικά και οικονομικά.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και κατι ακομα για το οποιο δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια...η σειρα tribute plus πρεπει να ειναι ψιλοφρεσκια, και το epiphone logo στο headstock ειναι με την καινουρια γραμματοσειρα(η οποια για καποιο λογο δεν μου αρεσει) ενω η κιθαρα της αγγελιας εχει την παλια γραμματοσειρα.

 

Παντως, ενω δεν ειμαι του flame top, αυτη ειναι πολυ ομορφη η ατιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμενη Epi ειναι απο τις παλαιοτερες MIK (Κορεα) και για αυτο εχει αυτο το χαρακτηριστικο ''gibson'' truss rod cover και το παλιο λογοτυπο! Ειναι μαλλον 90's, ή ισως και αρχες 00's! Αν μαθεις το serial ειναι ευκολο να το βρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το serial ειναι IO2111462. Στο αντίστοιχο site βρήκα χρονιά παραγωγής το 1992, αλλα οχι χώρα. Κάποιος που να ξέρει κατι παραπάνω;;

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το serial ειναι IO2111462. Στο αντίστοιχο site βρήκα χρονιά παραγωγής το 1992, αλλα οχι χώρα. Κάποιος που να ξέρει κατι παραπάνω;;

 

Βill έχεις κάνει λάθος στο 2ο ψηφίο του Serial No, είναι μηδέν όχι όμικρον ...  ;)

 

Your guitar was made at the

Saein Plant, Korea/China

November 2002

Production Number: 1462

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βill έχεις κάνει λάθος στο 2ο ψηφίο του Serial No, είναι μηδέν όχι όμικρον ...  ;)

 

Your guitar was made at the

Saein Plant, Korea/China

November 2002

Production Number: 1462

 

Ωπ ναι!! Ποιο μοντέλο ειναι πώς γίνεται να το βρούμε;

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρήκαμε ποια είναι η δεσποινίς!

 

http://guitargas.com/410/2001-limited-edition-epiphone-les-paul-with-trans-black-quilt-top/

 

Λογικά πάντα έτσι...Χρονιές παραγωγής 1995-1999 με μια Limited Edition το 2001.Μάλλον για τη Limited πρόκειται.Εφόσον έχει και αναβαθμισμένα ηλεκτρικά θα την δω πιο σοβαρά.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου