Προς το περιεχόμενο

macbook για live


skiaxtro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Ενδιαφέρομαι για αγορά καινούργιου macbook pro για να παίζω  κυρίως live με ableton.

Σε κάθε session θα έχω τα loops μου και 4-5 vst,μαζι με καποια fx στο master.

Τώρα στην περίπτωση που το δουλέψω logic δεν νομίζω να ξεπεράσω τα 10 vst instruments και 10 κανάλια audio και κάποια λιγα fx.

Mε το 13" i5 2.6 ghz mid 2014  έχει δουλέψει κανείς,θα μπορώ να κάνω την δουλεία μου?

Στο σπίτι για σταθερό έχω ένα mini late 2012 i7 2.3 ghz και δουλεύει άνετα.

Το γνωρίζω ότι είναι καλύτερα για i7 quad να πάω σε 15'' αλλά δεν υπάρχει τέτοια οικονομική δυνατότητα και ούτε θέλω να πάρω μεταχειρισμένο μηχάνημα 4 ετίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν χρησιμοποιεί κάποιος το 13 άρι ας με ενημερώσει σύμφωνα με την εμπειρία του αν μπορεί ένα τέτοιο μηχάνημα να καλύψει τις απαιτήσεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Eννοείται θα κάνεις την δουλειά σου και με το παραπάνω!

 

Εγώ έχω macbook pro mid 2009 με core 2 duo 2.26 ghz, αναβαθμισα την ram σε 8gb και έχω βαλει και ssd και δεν κολλάει πουθενά. Και το logic μια χαρα το τρέχει. Ισως αργεί ελαχιστα, απειροελαχιστα αλλα δεν ειναι κατι που σε απασχολει. Φαντασου ολα αυτα σε μοντελο 2009 με πολυ πιο αδυναμο επεξεργαστη απο αυτο που θες να παρεις.

 

Το καλυτερο σιγουρα ειναι να πας σε i7 quad αλλα και πολλα τα λεφτα και νομιζω ειναι λιγο υπερβολη για 10 μονο καναλια (ακομα και για 20-30 καναλια βασικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου