Προς το περιεχόμενο

Συλλεκτική Explorer Vampire;


Satanas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Mustafank,εσύ και ο leon7pap πράγματι εκφράσατε κάποιες απορίες στον πωλητή προς συζήτηση.

 

Όταν όμως ένα thread ξεκινάει έτσι:

image.jpg

 

πως μπορούμε να ζητήσουμε από κάποιον να μας γράψει/εξηγήσει,

όταν με το που διαβάσει το thread θα αισθανθεί αμυνόμενος;

Όταν η αγγελία του είναι για "ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΚΛΑΜΑΤΑ";

Όταν περισσότερο τον εγκαλούμε σε απολογία,παρά σε συζήτηση..

 

Όσο για το pm του Satana είναι απαράδεκτο,αλλά όλο αυτό το σκηνικό δεν έχει ξαναεπαναληφθεί με το ίδιο μέλος σε προηγούμενο thread αγγελιών που κλειδώθηκε;

Κάτι προσωπικό με το Satana δεν έχω,απλά με εκνευρίζουν οι αυτόκλητοι τροχονόμοι και τιμητές των πάντων,για να μη πω τραμπούκοι...

Είναι δυνατόν να διαπομπεύονται έτσι άτομα που μπορεί να μην διαβάζουν καν το forum και να υποθέτουμε εμείς αν έχουν δόλο και αν ψάχνουν για κορόιδα;

Και αν πίσω από την αγγελία ήταν κάποιος ανήλικος είναι δυνατόν να στέλνουμε τέτοια pm;

Γιατί;Για την τιμή που πουλάει;

 

ενδεικτικες τιμες Vodoo της gibson απο το φιλο σας τον ιμπει.

 

επισης πριν μηνες (μεσα στο 2014), σε ετερο Ελληνικο σαιτ πωλουνταν εντος Αττικης Gibson Vodoo κατω απο χιλλιαρικο (600 ή 700 ευρω εαν θυμαμαι καλα)

 

Απλά για την συζήτηση,700 ευρώ εντός Αθήνας,μάλιστα αναρτημένη για αρκετό καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@Mustafank,εσύ και ο leon7pap πράγματι εκφράσατε κάποιες απορίες στον πωλητή προς συζήτηση.

 

ok.

 

Ειρήσθω εν παρόδω, εσύ, προσωπικά, πώς βρίσκεις την κοστολόγηση της εν λόγω κιθάρας (και εννοώ, καθαρά, φιλολογικά, πέρα από το κλασικό "δε με αφορά, γιατί δε σκοπεύω να την αγοράσω")

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok.

 

Ειρήσθω εν παρόδω, εσύ, προσωπικά, πώς βρίσκεις την κοστολόγηση της εν λόγω κιθάρας (και εννοώ, καθαρά, φιλολογικά, πέρα από το κλασικό "δε με αφορά, γιατί δε σκοπεύω να την αγοράσω")

 

 

Προσωπικά θεωρώ την τιμή κατά πολύ μη ρεαλιστική,ακόμη και να είναι mint η κιθάρα ή να είναι η πρώτη από τις 400 της συγκεκριμένης σειράς.

Διάβασα και τα επιχειρήματα του πωλητή,διαφωνώ στην διασύνδεσή τους με τη συγκεκριμένη τιμή,παρ'όλα αυτά του εύχομαι καλοπούλητη και καλώς όρισε στο forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαστε ακριβοδίκαιοι...δεν έστειλα ΠΜ...εστειλα mail

Τα 3000 και οι σοβαρες προτασεις μ εκαναν εξω φρενών ω ναι παρθεναγωγείο του νοιζ έσφαλα θα αυτοπυρποληθώ

αλλωστε και ο SF και ο Yameth πανω κατω τα ιδια σχολιασαν...

Αστον τρελο στη τρελα του...

 

Η απαντηση που πηρα στο mail μου (που εστειλα και links) που επιβεβαίωνα την ΚΑΦΡΙΛΑ της τιμής του ειναι η παρακάτω..

 

Μάγκα....  Αν ήξερες δεν θα το έκανες αυτό το σχόλιο..  Ψάξε να βρεις κάποιον να την πουλάει και στείλε μου το link να πάρω μια δεύτερη  αν είναι! Κάνε μια έρευνα πριν στείλεις email και δες ότι το κομμάτι  αυτό βγήκε ως συλλεκτικό  400 κομμάτια το 11 όπως ξαναεγινε  το 2000 με την voodoo ευχαριστώ και καλημέρα

Το κουνουπίδι

 

Συνεχίστε αναμάρτητοι σας παρακολουθώ με πολύ προσοχή  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ανεφερε και ο φιλος (satanas) ο τυπος οπως και παραπολυ γενικα τωρα τελευταια θελει και καλα να πουλησει μια κιθαρα των 700ε η οποια κατα τη γνωμη μου δεν κανει ουτε για το τζακι 3000. πιστευω εχουμε ξεφυγει υπαρχουν και χειροτερες αγγελιες απο αυτην κατι πρεπει να γινει ...

 

Gas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουμάντο θα του κάνετε πόσο θα ζητήσει;

Μπορεί όλοι να γελάμε με τα 3000 που θέλει αλλά είναι δικαίωμα του.

 

Φυσικά και δε θα του κάνει κάποιος κουμάντο, όσα κι αν ζητήσει.

 

Θυμάμαι, ωστόσο, όταν αγόρασα την πρώτη μου κιθάρα (πριν 8 χρόνια) και δεν είχα ιδέα από noiz, Thomann κτλ και έδωσα, περίπου, τα διπλά λεφτά σε τοπικό κατάστημα.  :-\ :(

 

Το θεωρείς απίθανο κάποιος να την πατήσει (γιατί περί αυτού πρόκειται: ο πωλητής περιμένει το αδαές κορόιδο, που δε θα ψαχτεί και θα φάει τον παπά);

 

  Εδώ, βέβαια, θα ανταπαντήσει κάποιος ότι όποιος είναι έτοιμος να ξοδέψει αυτό το ποσό, οφείλει να κάνει την έρευνά του.

 

  Ε, λοιπόν, όχι, δεν οφείλει. Η καλή πίστη στις συναλλαγές (μεταξύ ιδιωτών/ερασιτεχνών, μάλιστα) είναι αμφίδρομη. Εκτός, αν θεωρούμε τους πάντες, εκ των προτέρων, απατεώνες.

 

  Αν αναρωτηθεί κάποιος τον λόγο, που ασχολούμαι, είναι γιατί το smart.noiz είναι η δικτυακή κοινότητα, από όπου έχω αγοράσει (πέραν της πρώτης μου κιθάρας) και πουλήσει το σύνολο του εξοπλισμού μου.

  Συμπεριφορές, όπως του εν λόγω πωλητή, που ψάχνει το θύμα, κάνουν τα μέλη περισσότερο επιφυλακτικά και δυσκολεύουν, ιδιαίτερα, τις συναλλαγές από απόσταση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θυμάμαι, ωστόσο, όταν αγόρασα την πρώτη μου κιθάρα (πριν 8 χρόνια) και δεν είχα ιδέα από noiz, Thomann κτλ και έδωσα, περίπου, τα διπλά λεφτά σε τοπικό κατάστημα.  :-\ :(

 

Το θεωρείς απίθανο κάποιος να την πατήσει (γιατί περί αυτού πρόκειται: ο πωλητής περιμένει το αδαές κορόιδο, που δε θα ψαχτεί και θα φάει τον παπά);

 

Την είχα πατήσει και εγώ έτσι όπως λες..750 είχα δώσει για μια ακουστική yamaha και στο θώμαν είχε 450!!!  :o Ακόμη πονάει!!

Αλλά NAI! το θεωρώ απίθανο να βρεθεί κάποιος στην Ελλάδα της κρίσης να δώσει 3000 για μια explorer..

Και ακόμη και αν βρεθεί μια στο δισεκατομμύριο θα είναι κάποιος γιός εφοπλιστή που απλά θέλει τη συγκεκριμένη κιθάρα και δε μπορεί να τη  βρει αλλού και θα δώσει τα 3000 χωρίς να τον ενδιαφέρει...Γιατί απ'οτι κατάλαβα είναι όντως δυσεύρετη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α!  ΟΚ.  Αφού μιλάμε για γιο εφοπλιστή, πάω πάσο..

 

Θάνατος στο Κεφάλαιο, λαιμαι..

 

:P  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό?

 

Νομίζω ότι τέτοιου είδους καθημερινές πράξεις χαρακτηριζουν την κοινωνία μας. Μπορείς να υποστηρίξεις κάποιον που ελπίζει να βγάλει 2.010 ευρώ στην πλάτη ενός συνανθρωπου, μπορείς και να το καταδικάσεις σαν πράξη ανηθικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου