Προς το περιεχόμενο

Ζηλεύω τα πιτσιρίκια


bouzoukleri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ωραίες είναι, αλλά καλύτερα Squier! Επειδή έχω δει καναδυο από μαθητές υπάρχει διαφορά επιπεδου

 

Αν είναι για τοίχο πάω πάσο βέβαια :) 

 

Και για το ζηλεύω τα πιτσιρίκια.. σήμερα με διακόσια ευρώ παίρνεις κιθάρα - ενισχυτή που σε βγάζουν σε λαιβ... Τα παλιά τα χρόνια.. Θυμάστε με τι κασμαδες παίζαμε, οι τυχεροί που είχαμε κιθάρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1997 είχα πάρει την πρώτη μου ηλεκτρική κιθάρα...και δεν το πίστευα...!!!!Τα 120.000 δρχ που είχε σκάσει ο δοξασμένος Πατέρας (από το δώρο των Χριστουγέννων-πιπίλισμα μήνες στην δοξασμένη Ελληνίδα Μάνα-) τότε ήταν ΛΕΦΤΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

        Τα παλιά τα χρόνια.. Θυμάστε με τι κασμαδες παίζαμε, οι τυχεροί που είχαμε κιθάρα :)

 

Και σκασαν μυτη οι Kumica, κουπια τις λεγαμε, ξυλο κοντρα πλακε, αλα σχημα καργα metal-thrashαδικο..Κι ομως, για βαβουριαρικο thrash, απο Kreator και πανω, δεν ηταν ασχημες...Βεβαια, τωρα που το ξανασκεφτομαι, γι αυτο το ειδος μουσικης καμια κιθαρα δεν ηταν ασχημη, τεσπα.. :)

Στανταρ επιλογη τοτε, νομιζω Aria.. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vester επισης κυκλοφορουσε αβερτα...κανα 2 περασανε απο τα χερια μου,μια μαλιστα ηταν κ flyin"V  ;D ;D

το 1997 ειχα κ γω την πρωτη μου κιθαρα bc rich με σωμα απο plywood κ σταμπα made in Korea...οτι καλυτερο μπορουσα να αγορασω με τοτε μου μπατζετ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1997 ειχα κ γω την πρωτη μου κιθαρα bc rich με σωμα απο plywood κ σταμπα made in Korea...οτι καλυτερο μπορουσα να αγορασω με τοτε μου μπατζετ... :P

 

BC Rich..Βαζω στοιχημα πως ησουν θαυμαστης των Jeff Hanneman-Kerry King..(RIP by the way..)... ;)..Εγω εμεινα στο ονειρο με αυτη τη BC Rich... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BC Rich..Βαζω στοιχημα πως ησουν θαυμαστης των Jeff Hanneman-Kerry King..(RIP by the way..)... ;)..Εγω εμεινα στο ονειρο με αυτη τη BC Rich... :)

οχι... ;D..ακουγα black metal τοτε κ ειχα επηρεαστει απο το συνολο των μουσικων που χρησιμοποιουσαν warlock...λιγο μετα ''ανακαλυψα'' κ τους WASP κ εδεσε το γλυκο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου