Προς το περιεχόμενο

Smiths :baby its you !!1969 live in tv


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Τον έχω δει ζωντανά, δύο φορές 

Πέρνα από Δευτέρα να σου δώσω το παράσημο  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

@Audiokostas:με λυπει αφανταστα το οτι εχω χασει ενα τοσο σημαντικο μουσικο γιγνεσθαι που λατρεψαν εκατομυρια σε ολον τον πλανητη ::) ::)Τι λες βρε παιδι μου απολογουμαι! :(

Ρε συ Κωστα αντε να παιξεις καμια ''πεντατονικη'' με τους loose rag και ασε το τι εχασα εγω και τι λατρεψαν τα εκατομυρια του πλανητη!!

 

@Σουπερφανκ:Σοβαρα τωρα ΟΝΤΩΣ δεν τους ηξερες?-Γιατι επρεπε; :P

;D

Ετοίμαζα μακροσκελέστερη αντίστοιχη (αλλά με μεγαλύτερη χάρη - σιγά το δύσκολο) απάντηση αλλά θα γινόμουν εξίσου γραφικός.

Και πρέπει να φύγω για την έκθεση στον Φακανά.

Οπότε απαξιώ....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τους μπερδεψα καθολου !!Αυτο το κομματι εχει αφησει εποχη (εσεις δεν τα ξερατε αυτα εισαστε στις φασκιες ακομη) Α και πουσαι η Ξανθια δεν λεει και πολλα στην εμφανιση αλλα το κομματι το ΛΕΕΙ!! ;D

 

To συγκεκριμένο track το είχα σχεδόν μόνιμα στα DJ set μου όσο ήμουν Ελλάδα :)

 

edit: κανείς δεν τους ήξερα/ξέρει, διότι ήταν ένα παό τα πολλά one-hit-wonder των 60s.

 

Αναλογιστείτε μόνο τι δισκάρες βγήκαν το '68-69 και θα καταλάβετε γιατί κομμάτια σαν κι αυτό έκαναν απλά περάσματα από τα airplay των ραδιοφώνων. Είναι σχεδόν ποπ μπροστά στους Beatles ή τους Stones ή τους Led Zep  της εποχής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To συγκεκριμένο track το είχα σχεδόν μόνιμα στα DJ set μου όσο ήμουν Ελλάδα Smiley

 

edit: κανείς δεν τους ήξερα/ξέρει, διότι ήταν ένα παό τα πολλά one-hit-wonder των 60s.

 

Αναλογιστείτε μόνο τι δισκάρες βγήκαν το '68-69 και θα καταλάβετε γιατί κομμάτια σαν κι αυτό έκαναν απλά περάσματα από τα airplay των ραδιοφώνων. Είναι σχεδόν ποπ μπροστά στους Beatles ή τους Stones ή τους Led Zep  της εποχής...

 

Και oxi μονο αυτο...αλλα βλεπεις και ποιοι το εχουν πει ΠΙΟ ΠΡΙΝ  και κατι παθαινεις. ::)

 

 

kai

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για να σοβαρευτουμε κι ολας....Το τραγουδι ειναι οντως εκπληκτικο (μια και το εχει γραψει ο Burt Bacharach ),το πρωτοειπαν οι Shirelles  με μεγαλη επιτυχια ,μετα το ειπαν οι Beatles (στο πρωτο αλμπουμ τους) και μετα οι SMITH (μια χαρα το ειπαν και αυτοι & εσκισαν στα τσαρτς) προσωπικα η βερσιον τους μου αρεσει πολυ λιγοτερο και απο την original & απο αυτη των Bealtes (που ειναι ΦΥΣΙΚΑ η καλυτερη μια και ειναι....των Beatles  ;D...η ερμηνεια του Lennon ειναι τρομερη).

 

 

 

το τραγουδι το διασκευασαν επισης καμμια 100αρια ακομα καλλιτεχναι

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Baby_It%27s_You

 

;D

 

εμενα μου αρεσει πολυ και η νεα βερσιον του αμπαλου φωνητικα Graham Goxon

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για να σοβαρευτουμε κι ολας....Το τραγουδι ειναι οντως εκπληκτικο (μια και το εχει γραψει ο Burt Bacharach ),το πρωτοειπαν οι Shirelles  με μεγαλη επιτυχια ,μετα το ειπαν οι Beatles (στο πρωτο αλμπουμ τους) και μετα οι SMITH (μια χαρα το ειπαν και αυτοι & εσκισαν στα τσαρτς) προσωπικα η βερσιον τους μου αρεσει πολυ λιγοτερο και απο την original & απο αυτη των Bealtes (που ειναι ΦΥΣΙΚΑ η καλυτερη μια και ειναι....των Beatles  ;D).

 

το τραγουδι το διασκευασαν επισης καμμια 100αρια ακομα καλλιτεχναι

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Baby_It%27s_You

 

;D

 

εμενα μου αρεσει πολυ και η νεα βερσιον του αμπαλου φωνητικα Graham Goxon

 

Αυτο λεω και γω.. να σοβαρευτουμε ;D

 

Οντως καλα το βαραει και ο "θολουρας" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρι, είμαι huge fan των beatles, αλλά οι Smith το εκαναν κάτι διαφορετικό απ' ότι το ορίτζιναλ (το μινόρεψαν), και λίγο και το κορίτσι που τα μάτια του γυαλίζουν (το λες και συγκινημένο;) το προτιμώ ως διασκευή.

Σημειώστε δε, ότι στο τηλεοπτικό πρόγραμμα που εμφανίζονται, όλα τα όργανα είναι πλέιμπακ ΕΚΤΟΣ από τη φωνή της. (είναι κατι που το συνήθιζαν τότε για να δίνει μεν την αίσθηση του λάιβ και σε άλλες εκπομπές με ζωντανή μουσική)

 

Βασικά η φωνή της ήταν crystal clear

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου