Προς το περιεχόμενο

Smiths :baby its you !!1969 live in tv


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι rock and roll παιζουν αυτοι ; με μπερδεψες  :P αυτοι ουτε ροκ ουτε και ρολλ παιζουν !Οποιος και αν ειναι ο κιθαριστας δεν με φτιαχνουν !!Ασε θα ψαξω να βρω μονος μου ροκ&ρολλ μπαντες !!  ;D Και γιατι διαλυθηκαν δεν περπαταγε το σχημα;Για πες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και γιατι διαλυθηκαν δεν περπαταγε το σχημα;Για πες

 

Διαλυθηκαν επειδη δεν αρεσαν σε ΕΣΕΝΑ?  ;D

 

Σοβαρα τωρα ΟΝΤΩΣ δεν τους ηξερες?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κομματακι ακυρο αυτο μια και ο ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ τους ειναι ο Johnny Marr  ;)

Ναι, σωστά, ενώ αν δεν ήταν ο Marr θα ταν έγκυρο το σχόλιο του Περι.

 

Γενικώς ομιλώντας, σ'αρέσουν - δεν σ'αρέσουν οι Smiths, αν δεν τους γνωρίζεις, παίζει να έχεις χάσει γενικώς ένα πολύ μεγάλο κομμάτι, αν όχι των παγκόσμιων μουσικών δρώμενων (στο επίπεδο της Δυτικής ποπ/ροκ μουσικής πάντα) τουλάχιστον μιας σημαντικής δεκαετίας της Αγγλικής ποπ σκηνής.

Η οποία σκηνή ποτέ δεν νοιάστηκε, παίζοντας και φτιάχνοντας μουσική που λάτρεψαν (και πιθανότατα μίσησαν) εκατομμύρια, πόσο καλοί ήταν οι μουσικοί της.

Ευτυχώς.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι διαλυθηκαν δεν περπαταγε το σχημα;Για πες :)

 

Είχαν πρόβλημα με τον ηχολήπτη τους, νόμιζε οτί ήταν κανονικό μέλος.

 

Η οποία σκηνή ποτέ δεν νοιάστηκε, παίζοντας και φτιάχνοντας μουσική που λάτρεψαν (και πιθανότατα μίσησαν) εκατομμύρια, πόσο καλοί ήταν οι μουσικοί της.

Ευτυχώς.

 

+1000 (με μία μικρή διόρθωση...  ;D)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Audiokostas:με λυπει αφανταστα το οτι εχω χασει ενα τοσο σημαντικο μουσικο γιγνεσθαι που λατρεψαν εκατομυρια σε ολον τον πλανητη ::) ::)Τι λες βρε παιδι μου απολογουμαι! :(

Ρε συ Κωστα αντε να παιξεις καμια ''πεντατονικη'' με τους loose rag και ασε το τι εχασα εγω και τι λατρεψαν τα εκατομυρια του πλανητη!!

 

@Σουπερφανκ:Σοβαρα τωρα ΟΝΤΩΣ δεν τους ηξερες?-Γιατι επρεπε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Γιατι επρεπε; :P

 

(Συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά) βασικά, ναι, έπρεπε. Αυτό που ΔΕΝ έπρεπε είναι να σου αρέσουν, κιόλας.

 

(Βέβαια, αυτό που νομίζω ότι και φυσικά τους ξέρεις, αλλά με τον τρόπο, που εξελίχθηκε η κουβέντα, κρατάς αυτήν τη στάση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Mustafunk : μπορει και να επρεπε κατ'εσε αλλα για μενα δεν επρεπε ,νομιζω οτι ειναι και γουσο αλλα και δικαιωμα!!Δεν υπαρχει επρεπε στα μουσικα γουστα η σου αρεσουν και τους εχεις ψαξει η δεν σου αρεσουν και δεν ασχολεισαι !!Πιο σαφης απαντηση δεν νομιζω να μπορει  να δοθει!!Καλημερα σας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Mustafunk : μπορει και να επρεπε κατ'εσε αλλα για μενα δεν επρεπε ,νομιζω οτι ειναι και γουσο αλλα και δικαιωμα!!Δεν υπαρχει επρεπε στα μουσικα γουστα η σου αρεσουν και τους εχεις ψαξει η δεν σου αρεσουν και δεν ασχολεισαι !!Πιο σαφης απαντηση δεν νομιζω να μπορει  να δοθει!!Καλημερα σας ;)

 

Δεκτόν!  :)

 

Καλημέρα και σένα!

 

Την όλη αναφορά την έκανα υπό το πρίσμα του ότι, πολλές φορές, είμαστε ενήμεροι και για πράγματα, που δεν είναι του γούστου μας (ειδικά όταν έχουν τόσο μεγάλη προβολή, όπως οι Smiths τη δεκαετία του '80)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Την όλη αναφορά την έκανα υπό το πρίσμα του ότι, πολλές φορές, είμαστε ενήμεροι και για πράγματα, που δεν είναι του γούστου μας (ειδικά όταν έχουν τόσο μεγάλη προβολή).

 

 

 

Κάπως έτσι, μια Τρίτη απόγευμα, έμαθα τον Μάκη Δημάκη.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως έτσι, μια Τρίτη απόγευμα, έμαθα τον Μάκη Δημάκη.  ;D ;D ;D

 

Τον έχω δει ζωντανά, δύο φορές  :(

 

(τραγουδούσε μαζί του η αδελφή της γυναίκας μου, οπότε η παρουσία ήταν υποχρεωτική  :P :P :P  ;D ;D ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου