Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής για διαμέρισμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα ξαναθέσω το κλασικό ερώτημα από τα παρόμοια threads:

Γιατί ενισχυτή και όχι κάποια κάρτα ήχου και VSTs

 

 

 

Γιατί είναι άμεσο, δε φορτώνεις κάθε φορά για να παίξεις.

 

 

Γιατί είναι φορητό, το πιάνεις από το χερούλι και πας αλλού.

 

 

Γιατί είναι ΠΟΛΥ φτηνότερο, από PC- κάρτα ήχου- ηχεία κλπ.

 

 

Γιατί πραγματικά αν δεν ασχολείσαι ήδη  με PC audio, είναι εντελώς άκυρο να μπλέξεις με τόση φασαρία απλά για να παίζεις κιθάρα.

 

 

Γιατί ο ήχος του ενισχυτή είναι πιο ευχάριστος ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙΣ, τα plug in γράφουν φοβερά αλλά όταν ακούς από μόνιτορ ή ακουστικά είναι λίγο σπαστικό.

 

Ακόμα και όταν ασχολείσαι με PC και plug in, το να έχεις διαθέσιμο έναν ενισχυτή και να πειραματίζεσαι και με την κλασσική μέθοδο ηχογράφησης είναι καλή φάση.

 

 

Άλλωστε η ηλεκτρική χωρίς ενισχυτή δεν κάνει ούτε για ψάρεμα ;D , οπότε τι πιο λογικό να τσιμπήσεις ένα ενισχυτάκι από τα πολύ καλά low budget που κυκλοφορούν, δεν είναι παράλογο όσο PCάκιας και αν είσαι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επιτρέψτε μου να "αναστήσω" λίγο το παρόν θρεντ. Θέλω τη γνώμη σας/ προτάσεις σας για κάτι επιπλέον.

 

Μιας και πλέον είμαι κοντά στη λύση της πεταλιερας με εξομοίωση ενισχυτων (βλ. Boss ME 80, Tonelab EX), ψάχνω για εναν ενισχυτή για να την κουμπώνω και να παρακάμπτω την προενισχυση ώστε να ακούω όσο το δυνατόν καλύτερα τους ήχους.

 

Αυτή η δουλειά γίνεται αν ο ενισχυτής έχει Line Out ή effects loop έτσι?

 

Μιας και ήμουν χρόνια "πεταλάκιας" συγχωρέστε τις ίσως αφελείς ερωτήσεις...

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου