Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής για διαμέρισμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα. Αντιμετωπίζω ενα κλασικό πρόβλημα.

Κιθαρίστας μετακομίζει σε διαμέρισμα. Διαπιστώνει οτι ο λαμπάτος ενισχυτής του, μάλλον θα τον φέρει πιο κοντά στην έξωση πάρα στη μουσική ικανοποίηση. Παρατά για λίγο την ηλεκτρική και ασχολείται με την ακουστική.

 

Δεν αντέχω όμως άλλο. Σε μια σύντομη αναζήτηση από δω και από κει είδα τόσες πολλές επιλογές που ψιλοεχασα τη μπάλα μιας κι έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με αγορές, GAS και gear. Εχω τα εξής κριτήρια:

 

- Να είναι φτηνός (μέχρι 100€)

 

- Να παίζει καλά σε πολύ χαμηλές εντάσεις (κοιτάω για τρανζίστορ) αφού προορίζεται καθαρά για διαμερισματική χρήση

 

- Να μην έχει εφέ αν είναι δυνατόν(έχω δικά μου ξεχωριστά)

 

Κάθε πρόταση δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω εχω βρει δυο λυσεις:

α)Εναν marshall class 5 με μια 12au7 στη V1 ή ενα Vht special 6 (που ειναι πιο κοντα στο κασε σου)

β)Ενα pignose μαζι ενα βυσμα τροφοδοσιας και βρισκεις την υγεια σου .Ακουγεται μια χαρα και χωρις εφφε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ενας οποιοσδήποτε ενισχυτής 20-30W με 10" μεγάφωνο (για να εχεις καποιο όγκο) απο τις σειρές Roland Cube, Fender Mustang, Vox Valvetronix (για τα γουστα μου) Line 6 ή οποιαδήποτε μαρκα με τρανζιστορ και ψηφιακή προσομοίωση θα σε καλύψει μια χαρά.

Δουλεύουν απο το 1 και οι καλοί έχουν φλατ απόκριση για ν΄ακούς τους μαγνήτες σου όπως τους σχεδίασε ο κατασκευαστής. Εγω εχω 2 Roland Cube 30 και πετάω στα σύννεφα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω βρει δυο λυσεις:

Vht special 6 (που ειναι πιο κοντα στο κασε σου)

Ο vht special 6 τον οποίο έχω, δυστυχώς ακρίβυνε πολύ σε σχέση με τιμή που πουλιόταν αρχικά, αλλά είναι υπέροχος ενισχυτής και δυνατός για τα watt του.

Θυμάμαι παλιά είχα παίξει μ' έναν fender frontman νομίζω 15αρη καθώς και είχα για κάποιο καιρό τον 60αρη και μου είχαν αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις και οι δύο, φοβερά κρυστάλλινα καθαρά αλλά και το overdrive και το reverb με ικανοποιούσαν αρκετά. Αυτοί βέβαια νομίζω τώρα δεν βγαίνουν και θα τους βρεις μάλλον μόνο μεταχειρισμένους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Orange micro Terror

 

http://www.thomann.de/gr/orange_micro_terror.htm

 

Λαμπάτη προενίχυση, 20W Class D τελικός.

 

 

Εκανα παραγγελία την Τετάρτη που μας πέρασε, και τον περιμένω να έρθει σε κανα 2 μέρες, θα επανέλθω με εντυπώσεις.

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους ενα θεμα με βαση τη λογικη,γιατι με βαση τα θελω μας θα επρεπε να ειναι "τι διαμερισμα για τον ενισχυτη μου?"  ;D

 

On topic τωρα:

Εντυπωσιαστηκα απο ενα μικροσκοπικο roland cube ενος φιλου μου.

Νομιζω το micro cube ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου