Προς το περιεχόμενο

Guitar Wireless System


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας ,

 

Εχω κάνει σκέψεις να απαλλαγώ απο τα πολλά καλώδια στα πόδια μου και είπα να (ξανα)δοκιμάσω ασύρματο , μπας και κουνήθω και λίγο παραπάνω παίζοντας  ;D

,είχα πολυ παλαιότερα ένα μέτριο το οποίο και χάρισα σε φίλο.

Θα κάνω και ένα ταξίδι με τη μπάντα μου στο εξωτερικό και θα ήθελα να κάνω δοκιμές εκεί.(όχι στο χορό .. .  ::))

 

Μεταξύ κιθάρας - ενισχυτή παρεμβάλλεται και ένα pedal board (wah/ plexitone/ nova system) ....

 

-Τί έχετε δοκιμάσει σε συνθήκες σκηνής  ..?

-Υπάρχει value for money λύση χωρίς να θυσιάσω ποιότητα ήχου (πρόβλημα που έιχα παλαιότερα )

-Range / παρεμβολές / προβλήματα χρήσης...?

 

Δεν είμαι bedroom player , παίζω αποκλειστικά εκτός σπιτιού σε μεγάλες εντάσεις και άφθονα εφε ,  ο βασικός μου φόβος είναι να μήν χάσω ήχο & μικρορυθμίσεις που δουλεύω χρόνια και με βγάζει παντού και πάντα  ...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απόψεις σας επί του θέματος ..

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει το Line6 Relay G30 (165 ευρώ από Ελλάδα) και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το από το αποτέλεσμα! Ούτε παρεμβολές, ούτε προβλήματα γενικά στον ήχο και το κυριότερο, δε σου χαλάει τον ήχο, προσωπικά δε βρίσκω διαφορά στον ήχο με αυτό σε σχέση με ένα καλώδιο! Σίγουρα θα υπάρχει κάποια αλλά θα είναι πολύ μικρή! Το γνωστό αρνητικό που έχει είναι η ποιότητα κατασκευής (είναι από πλαστικό) και το πορτάκι για τις μπαταρίες, με το οποίο πολλοί είχαν θέμα, εγώ όχι, ακόμα τουλάχιστον! Υπάρχει και το G50 βέβαια με μεταλλική κατασκευή, οπότε αν μπορείς να δώσεις τα 309 ευρώ που κοστίζει τότε θα στο πρότεινα! Με λίγη προσοχή και φροντίδα πάντως, το G30 είναι μια χαρά!

 

Πέρα από αυτό, μέχρι πόσα λεφτά μπορείς να δώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το Line6, χρησιμοποιώ το G30, αλλά έχω θέμα με το πορτάκι, δεν θυμάμαι σε live να μου έκανε πρόβλημα, αλλά δεν κλείνει καλά και αν φάει καμία με την κιθάρα ή το χτυπήσω με το χέρι κτλ, μου δημιουργεί πρόβλημα εύκολα. Παρόλα αυτά είναι το ίδιο με τα μεγαλύτερα αδέλφια του όσον αφορά ποιότητα ήχου, έχω και το G90 (το rack) και αν εξαιρέσεις το πόσο καλοφτιαγμένο είναι το G90 σε σχέση με το G30 από θέμα ήχου δεν έχει καμία διαφορά. Έχω δοκιμάσει και διάφορα AKG, στα οποία υπήρχε μία μικρή αλλοίωση στον ήχο, με το Line6 δεν έχω παρατηρήσει τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια μάτια και στο AKG WMS 40, έχει εξαιρετική ποιότητα ήχου σε πολύ προσιτή τιμή

 

Θα συμφωνησω για το AKG, πολυ προσιτη τιμη και καλη ποιοτητα.

Βεβαια θελω να τονισω οτι αλλιωνει τον ηχο λιγο. Δεν ειναι ενοχλητικο, στις συναυλιες απλα το ρυθμιζα διαφορετικα και ημουν ικανοποιημενος.

Επισης ειναι πολυ μικρο, ευχρηστο και οικονομικο και στη μπαταρια!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ...

 

Θέλω βασικά να αποφύγω την παραμικρή αλλίωση στον ήχο...μου τη σπάει ελαφρώς η ιδέα και μόνο .

 

Και δεν θέλω να δώσω μία περιουσία .. ::)

 

τσεκάρω τις προτάσεις σας και επανέρχομαι ...

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου