Προς το περιεχόμενο

Di Marzio Norton


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ. Θα ήθελα την γνώμη σας για αυτό το underdog της Di Marzio,που όλοι(σχεδόν) έχουν έναν καλό λόγο να πουν αλλά τελικά ελάχιστοι χρησιμοποιούν!

Πού περίπου παίζει σε δύναμη,ηχητικά χαρακτηριστικά,σε ποιο είδος μουσικής θα ταίριαζε καλύτερα,αν μοιάζει σε κάποιον άλλο γνωστότερο μαγνήτη και πάει λέγοντας...

 

Γνώμες νυν και πρώην κατόχων θα εκτιμηθούν ιδιαιτέρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τον συγκεκριμένο;

 

Toν σκέφτομαι κάμποσο καιρό τώρα...

 

Ψάχνω έναν bridge μαγνήτη που θα "ανοίξει" λίγο τον ήχο της LP μου...Κάτι με όχι πολύ μεγάλο output,σφιχτά μπάσα αλλά ζουμερά μεσαία.

Έναν Dunkan JB φαντάσου,λιγότερο χαλαρό όμως στο bottom end και μισό κλικ πιο κάτω σε δύναμη.

...Ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι στο σωστό δρόμο...

Απ τους all time αγαπημένους μου...

Σωστό output και Gain

Αλλαξα άπειρους..Duncan,Dimarzio

Mετα BareKnuckle εγγύηση...

Πολυ ζυγισμένος χωρίς τα ενοχλητικά κατ εμε πρίμα και μεσαία του JB..

Toν έχω σε 3 κιθάρες μου αλλά όχι les Paul...Petrucci...Ibanez και fender strat

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι στο σωστό δρόμο...

Απ τους all time αγαπημένους μου...

Σωστό output και Gain

Αλλαξα άπειρους..Duncan,Dimarzio

Mετα BareKnuckle εγγύηση...

Πολυ ζυγισμένος χωρίς τα ενοχλητικά κατ εμε πρίμα και μεσαία του JB..

Toν έχω σε 3 κιθάρες μου αλλά όχι les Paul...Petrucci...Ibanez και fender strat

 

Ευχαριστώ για το feedback...

Αυτό πάντως που του προσάπτουν oι περισσότεροι ως αρνητικό είναι το ότι στερείται χαρακτήρα.Σωστά ζυγισμένος όπως λες αλλά δεν δίνει κάτι ξεχωριστό στο ηχόχρωμα της εκάστοτε κιθάρας.

 

Θα έλεγες ότι το γκάζι του αρκεί ή χρειάζεται το ανάλογο boostάρισμα από ενισχυτή/πετάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το feedback...

Αυτό πάντως που του προσάπτουν oι περισσότεροι ως αρνητικό είναι το ότι στερείται χαρακτήρα.Σωστά ζυγισμένος όπως λες αλλά δεν δίνει κάτι ξεχωριστό στο ηχόχρωμα της εκάστοτε κιθάρας.

 

Θα έλεγες ότι το γκάζι του αρκεί ή χρειάζεται το ανάλογο boostάρισμα από ενισχυτή/πετάλι;

προτιμώ να στερείται χαρακτήρα(που δεν στερείται) παρα να μην μπορω να τον μαζέψω απο πουθενά...

μεταξύ μας δεν τον έχουν βάλει πολλοί..προτιμουν signature ή high gain ή low gain....υπάρχει ενα σκεπτικό οτι αφου ειναι medium θα ειναι medium σε ολα, δεν είναι όμως!!!

παιζω Hard Rock - Metal 80s - 90s και ειναι μια χαρά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς τα ενοχλητικά κατ εμε πρίμα και μεσαία του JB..

 

 

συμφωνω απολυτα για τον jb τον ειχα κ δεν μου αρεσε καθολου....εχω την εντυπωση οτι ειναι μαγνητης love it or hate it...δεν εξηγειται αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου