Προς το περιεχόμενο

Οθόνη λάπτοπ νεκρή μετά από 3 μήνες απραξίας, απορίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας. Πρίν 3 μήνες περίπου το λάπτοπ της αδερφής μου έπαψε να ανάβει. Σήμερα αποφάσισα να το ανοίξω και να δώ αν φταίει το βύσμα τροφοδοσίας. Τελικά είχε ξεκολλήσει το ένα καλώδιο από το βύσμα και για αυτό δεν άναβε. Το κόλλησα το καλώδιο και ανάβει κανονικά. Όμως τώρα η οθόνη δεν δείχνει τίποτα, ενώ είναι αναμένο το λάπτοπ η οθόνη είναι νεκρή. Η απορία μου είναι εάν είναι δυνατόν μία οθόνη μετά από λίγους μήνες απραξίας και εντελώς εκτός ρεύματος, μπορεί να πάψει να δουλεύει όταν ξαναμπεί στο ρεύμα.

 

Πρίν το πρόβλημα με το βύσμα, δούλευε κανονικά η οθόνη. Τώρα δεν... εκτός του να έκανα κάποια ζημιά προσπαθώντας να διορθώσω το βύσμα, είναι δυνατόν απλά από μόνη της να μην παίρνει μπρός επειδή για 3 μήνες δεν την ταίζαμε ρεύμα;

Επίσης, εάν χρειαστεί αλλαγή των καλωδίων της οθόνης που συνδέονται με τη μητρική, τέτοια καλώδια πωλούνται ή πρέπει να αγοράσουμε νέα οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

axtarma πάρε ένα dvi καλώδιο και δοκίμασε σε οθονη tv αν παίζει.

 

Αν παίζει πιθανος θα έχει θέμα με την οθόνη όπως γράφεις.

 

Αν δεν παίζει πιθανόν να έχεις θέμα με την κάρτα γραφικών.

 

Γενικά αλλαγή οθόνης έχω την εντύπωση οτι δεν συμφέρει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου