Προς το περιεχόμενο

Ενα ολοκαινουργιο Τραγουδι,Σε Βιντεο!


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα πρωτοτυπήσω  ;D. Δεν είναι ότι το βρήκα κακό αλλά σε σχέση με τα υπόλοιπα τραγούδια σου που έχεις μοιραστεί, το βρίσκω το πιο αδύναμο. Παρόλα αυτά η φωνή σήμα κατατεθέν είναι εκεί όπως και τα ωραία παιξίματα. Στην κιθάρα επίσης έβγαλες πολύ ωραίο ήχο. Μου κάνει εντύπωση που δε σου έκανε παρατήρηση γι' αυτό ο Παράγκας.  ;D

Ακριβώς!

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ανεβάσει καλύτερα τραγούδια από αυτό (και μένα δεν με κατενθουσίασε....), όχι ότι δεν είναι καλό, αλλά επειδή έχεις ανεβάσει τον πήχη ψηλά έχουμε απαιτήσεις από 'σένα......Ή εγγραφή-μίξη σχετικά καλή όπως και οι ήχοι των οργάνων. Ή φωνή μού ακούστηκε ολίγον flat, εκτός εάν ήθελες εσύ να βγει έτσι, οπότε πάσο. Πάντως το άσμα με λίγο ακόμα ενασχόληση, πιστεύω ότι έχει μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρωτοτυπήσω  ;D. Δεν είναι ότι το βρήκα κακό αλλά σε σχέση με τα υπόλοιπα τραγούδια σου που έχεις μοιραστεί, το βρίσκω το πιο αδύναμο. Παρόλα αυτά η φωνή σήμα κατατεθέν είναι εκεί όπως και τα ωραία παιξίματα. Στην κιθάρα επίσης έβγαλες πολύ ωραίο ήχο. Μου κάνει εντύπωση που δε σου έκανε παρατήρηση γι' αυτό ο Παράγκας.  ;D

 

Πέρα απ'την πλάκα, twin και tele είμαι μάλλον ο χρυσός συνδυασμός για το στυλ σου.

Σπυρο ισως να εχεις δικιο και γω οταν το εφτιαχνα ολο και κατι αλλες μελωδιες μου ερχοταν και αλλες συγχορδιες πχ εκει στο κολλημενο λα μινορε ,αλλα προτιμησα να το αφησω οπως το δουλευα στην ακουστικη.Ο στιχος δε ειναι αρχαιος και υπηρχε με αλλη μουσικη και τον ταιριαξα επανω στο ασμα λογω ελειψης.Ολα αυτα μπορει να παιξαν το ρολο τους σε αυτο που λες.Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη ειχα το ιδιο συναισθημα με σενα και γω αλλα οσο το ακουω τοσο πιο πολυ το γουσταρω .Που γενικα δεν ειμαι ο τυπος που πολυγουσταρω αυτα που κανω μετα απο μερικες ακροασεις.Παντως σε ευχαριστω πολυ για το σχολιο

εε!...  Άντε πάρε κανα τηλεφωνο το φίλο σου τον Tarantino να σου "ντύσει" το κομμάτι με καμιά ...ταινιούλα και άσε τα χαζά. :P

 

Πολύ ωραίος ήχος απο τις 7εndεr_ιές σου!

Για τρεμολιές πάρε καμια Jazzmaster/Jaguar να κάνεις τρικέφαλο.  ;D

 

Η φωνή πολύ καλή, ίσως ένας πιο pro ηχολήπτης να σου την "στόλιζε" με κανα εφεδάκι γιατί εκεί που τη γουστάρω έτσι ξερή, εκεί μου λείπει κάτι σε σχέση με τα ριβερμποτρέμολα του background. (χμμμμ)

 

Ωραίες αλλαγές στα ρεφραίν, μετρημένο σολάκι (που δεν προσπαθεί να αποδείξει οτι είσαι ο παιχταράς των 5 ηπείρων), απολαυστικός ήχος, ευχάριστα (ναι, μου άρεσαν_ίσως εκτός ενός σημείου) και ταιριαστά τύμπανα.

 

Ευγε κι απο μένα!

εε!...  Άντε πάρε κανα τηλεφωνο το φίλο σου τον Tarantino να σου "ντύσει" το κομμάτι με καμιά ...ταινιούλα και άσε τα χαζά. :P

 

Πολύ ωραίος ήχος απο τις 7εndεr_ιές σου!

Για τρεμολιές πάρε καμια Jazzmaster/Jaguar να κάνεις τρικέφαλο.  ;D

 

Η φωνή πολύ καλή, ίσως ένας πιο pro ηχολήπτης να σου την "στόλιζε" με κανα εφεδάκι γιατί εκεί που τη γουστάρω έτσι ξερή, εκεί μου λείπει κάτι σε σχέση με τα ριβερμποτρέμολα του background. (χμμμμ)

 

Ωραίες αλλαγές στα ρεφραίν, μετρημένο σολάκι (που δεν προσπαθεί να αποδείξει οτι είσαι ο παιχταράς των 5 ηπείρων), απολαυστικός ήχος, ευχάριστα (ναι, μου άρεσαν_ίσως εκτός ενός σημείου) και ταιριαστά τύμπανα.

 

Ευγε κι απο μένα!

Ωραιος ρε φιλε, πολυ καουμποικος ηχος και η φωνη πολυ κομπλε, ταιριαστη για το υφος. Μονος το γραψες ολο ?? και τα ντραμς ?  η ηλεκτρικη κιθαρα ειναι περασμενη απο τρεμολο και spring reverb ? μαρεσει  αυτος ο ηχος και απο σερφαδικες μουσικες που γουσταρω. Η ρυθμικη κιθαρα ισως θα μπορουσε να εχει λιγο πιο πολυ σωμα νακουγεται λιγο πιο γεματη νομιζω, μπορει να ειναι και θεμα μιξης μονο. πολυ καλη δουλεια, αν δε, τοφτιαξες και ολο μονος σου, τι να πω, ειναι φανταστικο

Ναι φιλε μου μονος το εφτιαξα με την βοηθεια του ντραμερ μου στα τυμπανα ,ο οποιος τα προγραμματισε.Θα μπορουσε και καλυτερα αλλα ηταν θολωμενος εκεινη την μερα λογω δουλειας και δεν εκανε το μαξιμουμ.

Ναι ο ηχος που ακους ειναι σουστα απο τον τουιν περιπου στο 3 .Λιγο delay και το τρεμολο πεταλι που εχω ενα joyo.Μπορουσα να βαλω τρεμολα απο το τουιν αλλα το κανα ετσι.Στο επομενο μαλον θα βαλω τα μανισια.

Οι ρυθμικες κιθαρες ειναι δυο και μου κανει εντυπωση που σου φαινονται χωρις σωμα.Ισως επρεπε να τουικαρω καλυτερα το eq .Δεν ξερω .Παντως σε ευχαριστω φιλε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εε!...  Άντε πάρε κανα τηλεφωνο το φίλο σου τον Tarantino να σου "ντύσει" το κομμάτι με καμιά ...ταινιούλα και άσε τα χαζά. :P

 

Πολύ ωραίος ήχος απο τις 7εndεr_ιές σου!

Για τρεμολιές πάρε καμια Jazzmaster/Jaguar να κάνεις τρικέφαλο.  ;D

 

Η φωνή πολύ καλή, ίσως ένας πιο pro ηχολήπτης να σου την "στόλιζε" με κανα εφεδάκι γιατί εκεί που τη γουστάρω έτσι ξερή, εκεί μου λείπει κάτι σε σχέση με τα ριβερμποτρέμολα του background. (χμμμμ)

 

Ωραίες αλλαγές στα ρεφραίν, μετρημένο σολάκι (που δεν προσπαθεί να αποδείξει οτι είσαι ο παιχταράς των 5 ηπείρων), απολαυστικός ήχος, ευχάριστα (ναι, μου άρεσαν_ίσως εκτός ενός σημείου) και ταιριαστά τύμπανα.

 

Ευγε κι απο μένα!

Θενκς δοκτορα ξες twin και τα μυαλα στις λαμπες λεμε.χαχαχαχαχα

Παλι ευγε!!!!

Κωστα σε ευχαριστω πολυ αν και πιστευω οτι και συ με αυτο που ανεβασες εβαλες πολυ ψηλα τον πυχη.

Έχεις ανεβάσει καλύτερα τραγούδια από αυτό (και μένα δεν με κατενθουσίασε....), όχι ότι δεν είναι καλό, αλλά επειδή έχεις ανεβάσει τον πήχη ψηλά έχουμε απαιτήσεις από 'σένα......Ή εγγραφή-μίξη σχετικά καλή όπως και οι ήχοι των οργάνων. Ή φωνή μού ακούστηκε ολίγον flat, εκτός εάν ήθελες εσύ να βγει έτσι, οπότε πάσο. Πάντως το άσμα με λίγο ακόμα ενασχόληση, πιστεύω ότι έχει μέλλον.

Φωτη καλα λες απλα δεν γινεται συνεχεια να ειναι ολα σουπερ πιστευω ουτε μονο για μενα βεβαια αλλα για ολους μας και εδω μεσα και γενικα.Η μιξη και μενα μου αρεσε και σημερα που το ακουσα και σε πολυ υψηλη αναλυση μου αρεσε ακομα περισσοτερο.Τωρα για την φωνη τι να σου πω το ειπα δυο φορες .Γενικα τις φωνες δεν τις πολυκουραζω μεσα μου.Ισως να ηθελε μια αλλη αντιμετωπιση.Τι να πω.Παντως ευχαριστω γειτονα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό το κομμάτι, η κιθάρα και η φωνή όπως θα ήθελα να είναι, ο ήχος των τυμπάνων λίγο  :( αλλά δεν με ενόχλησε πραγματικά. Το σίγουρο είναι πως για 5 λεπτά με έπεισε πως ήμουν πάνω στο άλογο, στην έρημο κρυμμένος απ'τους σερίφηδες, με μια τελευταία σφαίρα στο περίστροφο  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό το κομμάτι, η κιθάρα και η φωνή όπως θα ήθελα να είναι, ο ήχος των τυμπάνων λίγο  :( αλλά δεν με ενόχλησε πραγματικά. Το σίγουρο είναι πως για 5 λεπτά με έπεισε πως ήμουν πάνω στο άλογο, στην έρημο κρυμμένος απ'τους σερίφηδες, με μια τελευταία σφαίρα στο περίστροφο  ;)

Σε ευχαριστω πολυ Νικο,να σαι καλα φιλε .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος φίλε. Εμένα δεν με χάλασαν τα τούμπανα, μου αρέσουν έτσι. Δίνουν άποψη στην αμμώδης ατμόσφαιρα. Εγώ θα έβαζα και ένα σολάκι κάπου προς το τέλος αλλά γούστα είναι αυτά 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος φίλε. Εμένα δεν με χάλασαν τα τούμπανα, μου αρέσουν έτσι. Δίνουν άποψη στην αμμώδης ατμόσφαιρα. Εγώ θα έβαζα και ένα σολάκι κάπου προς το τέλος αλλά γούστα είναι αυτά 8)

Ευχαριστω Φιλε.Γενικα δεν πλακωνομαι σε σολα ,τουλαχιστον σε τετοια κομματια αλλα μπορει να να κολουσε κατι παραπανω.Αλλα δεν ηθελα να το τραβηξω και πολυ ,ειναι ηδη 4 λετα και ,μια χαρα .Αν ειχα καποια αλλη ιδεα ισως το εκανα ,αλλα λεω παιξε το τραγουδι και αυτο συνηθως.Anyway..

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου