Προς το περιεχόμενο

Ενα ολοκαινουργιο Τραγουδι,Σε Βιντεο!


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άπσογο για το είδος λαίμαι στα σταθερά υψηλά σου στάνταρ, κανά δυο ακόμα είστε επαέ μέσα που θα αξίζατε το κάτι παραπάνω στα σοβαρά γιατί το έχετε.

 

Μια παρατήρηση λίγο ως προς τη μίξη?, τον ήχο των τυμπάνων.....κάτι με χαλάει, λιγουλάκι δλδ και απλά για να στη πω  ;D ;D ;D

Μητσο το θεμα τυμπανα ειναι αυτο .Ο ντραμερ μου τα προγραμματισε σχετικα καλα πιστευω αλλα ο ηχος ειναι κονσερβα ,οτι και να κανω και δεν ακουσα και κανα εδω μεσα που γραφει κονσερβα που να μην φαινεται.Τι να πω μακαρι να μπορεσω καποια στιγμη να μπω στουντιο και να γραψω τυμπανα.Εκτος και αν αξιωθει ο κυριος Χαρης και ξεκουνησει λιγο γιατι εχει να γραψει τυμπανα κανα χρονο.Αντε να δουμε.

Εξαιρετικό. Μπράβο Γιώργη

 

Μου αρέσει που ο Πουρουπουπού έχει θέμα με τα τύμπανα- που δεν έχει γράψει ποτέ  τύμπανα  ;D ;D ;D

 

Αλλά πρώτη φορά... θα πάρουμε τα βουνά Παράγκα  ;) ;D

Ειναι ο κλασικος γκρινιαρης τυπος Τερυ.Χαχαχα σε ευχαριστω φιλε μου.Επιφυλασομαι για το καταπληκτικο θεμα που εχετε στα σκαρια με τον Στρατο αν και ο κυριος Μητσος παλι θα εχει κατι να πει.χαχαχαχα

Πολύ ωραίο Γιώργη και ωραίος ήχος! :)

Δημητρο ευχαριστω ,Χαιρομαι που σου αρεσε ο ηχος .Twin φιλε.Απο τοτε που τον πηρα ολα αλαξαν μιλαμε.Ακομα και στο μπασο ο ηχος ειναι φοβερος αληθεια.

Ωραίες συνθέσεις και ωραίος ντέζερτ ήχος.

 

:)

 

Ίσως να ήθελα τη φωνή να τραγουδάει λίγο πιο μπάσα/χαμηλά.

Τζονι το δοκιμασα πιο ενρινα και δεν μου αρεσε.Ηθελα να το πω λιγο πιο ψηλα απο τα μπασα που μπορουσα να βαλω ,η αληθεια ειναι οτι δεν πειραματιστικα σε πιο μπασα προσσεγγιση.Ο ηχος ειναι ο ηχος μου φιλε.Αυτο σου λεω Fender.Σκεψου το και συ για καποιες ιδεες που εχεις.Νομιζω θα βρεις το απολυτο ,ασε που κουμπωνουν επανω πολυ ωραια τα φαζια κτλ.

Είναι πολύ ωραίο. Ο Σάμυ έχει δίκιο όμως για τα τύμπανα.

Νακη ευχαριστω.Τωρα για τα τυμπανα τι να πω δυστηχως αυτα ειναι.

ωραίο φίλος  ;D  Μπράβο

dvat σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.Χαιρομαι που σου αρεσε.

Δυναμη!

Γιωργη μου νασαι καλα αδερφε .Σε ευχαριστω.

Πολυ ωραιο, tale με τελε και χροια που με λιγο autotune ειναι ετοιμη να συναγωνιστει Bowie.

Ε δεν νομιζω για Bowie αλλα ενταξει.Παντως σε ευχαριστω και χαιρομαι που σου αρεσε φιλε.Να εισαι καλα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όταν λέω ότι έχεις άποψη .....

 

Τέτοια κομμάτια, και έτσι η φωνή, είναι το φόρτε σου Γιώργη.

 

Μαμεί.

 

Βουρ τώρα για να το παίξεις με μπάντα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice!!!!!!!!!!!

 

Μου θύμισε το παρακάτω αγαπημένο - αλλά είναι ηλεκτρικότερον το δικό σου (και δεν έχει και τη φαλτσαδούρα της γκόμενας).

 

Twin και τέλε.Εγγύα που θά'λεγε και ο Μίθρυ.  Στην τέλε βάλε ένα bigsby. Το θες και δεν το ξες.

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω ότι έχεις άποψη .....

 

Τέτοια κομμάτια, και έτσι η φωνή, είναι το φόρτε σου Γιώργη.

 

Μαμεί.

 

Βουρ τώρα για να το παίξεις με μπάντα.

Στρατο σε ευχαριστω.Η αληθεια ειναι ο ηχος της μπαντας που παιζω τελευταια ειναι αρκετα κοντα σε αυτο το μουσικο μοτιβο,αρα μαλον θα το παιξουμε και ολοι μαζι.

Nice!!!!!!!!!!!

 

Μου θύμισε το παρακάτω αγαπημένο - αλλά είναι ηλεκτρικότερον το δικό σου (και δεν έχει και τη φαλτσαδούρα της γκόμενας).

 

Twin και τέλε.Εγγύα που θά'λεγε και ο Μίθρυ.  Στην τέλε βάλε ένα bigsby. Το θες και δεν το ξες.

 

Αργυρη σε ευχαριστω.Μην μου ξινεις πληγες και με βαζεις σε gas.Ξερω οτι θελω τρεμολο στην τελε ,ζαχαρωνα αυτο που εδινε ο Σακης Γκαλο αλλα δεν βγαινω στο μπατζετ.Δυο πραγματα μου εχουν ληψει απο την στρατ, ενα το τρεμολο και δευτερο η ευκολη προσβαση στο volume pot.Μαλον θελω μια thinline τελε με bigsby.Xaxaxaxa

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο συνονόματε, ωραία ατμόσφαιρα το κομμάτι!  8)

Θενκς Γιωργο.Να σαι καλα.

 

Παρακατω παραθετω και τους στιχους του ασματος μιας και μου ζητηθηκαν

 

The jail House bars have locked for me

Now I can't breath loud ,I can't breath free

 

This Night I remember Oh so well

I shot that man and throw him in a well

 

Now the warden just won't let me be

Cause I've killed a white man in Tennesy

 

Tonight my heart feel so low Oh Lord easy my soul

Where is my girl my sweet home oh lord take me back

The dawn I must die upon the chair Oh jesus save my soul

 

Well 4 young men in Tennessee

They raped my girl and Hanged her from a tree

 

The Law is white in t5he southern land

So I took my gun and shut one down

 

And all the jury agreed oh yeah

sentenced to death on the electric chair 

 

Tonight my heart feel so low Oh Lord easy my soul

Where is my girl my sweet home oh lord take me back

The dawn I must die upon the chair Oh jesus save my soul

 

Aυτο ειναι με καποιες προσθηκες εδω και εκει.

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρωτοτυπήσω  ;D. Δεν είναι ότι το βρήκα κακό αλλά σε σχέση με τα υπόλοιπα τραγούδια σου που έχεις μοιραστεί, το βρίσκω το πιο αδύναμο. Παρόλα αυτά η φωνή σήμα κατατεθέν είναι εκεί όπως και τα ωραία παιξίματα. Στην κιθάρα επίσης έβγαλες πολύ ωραίο ήχο. Μου κάνει εντύπωση που δε σου έκανε παρατήρηση γι' αυτό ο Παράγκας.  ;D

 

Πέρα απ'την πλάκα, twin και tele είμαι μάλλον ο χρυσός συνδυασμός για το στυλ σου.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ρε φιλε, πολυ καουμποικος ηχος και η φωνη πολυ κομπλε, ταιριαστη για το υφος. Μονος το γραψες ολο ?? και τα ντραμς ?  η ηλεκτρικη κιθαρα ειναι περασμενη απο τρεμολο και spring reverb ? μαρεσει  αυτος ο ηχος και απο σερφαδικες μουσικες που γουσταρω. Η ρυθμικη κιθαρα ισως θα μπορουσε να εχει λιγο πιο πολυ σωμα νακουγεται λιγο πιο γεματη νομιζω, μπορει να ειναι και θεμα μιξης μονο. πολυ καλη δουλεια, αν δε, τοφτιαξες και ολο μονος σου, τι να πω, ειναι φανταστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κιθάρα επίσης έβγαλες πολύ ωραίο ήχο. Μου κάνει εντύπωση που δε σου έκανε παρατήρηση γι' αυτό ο Παράγκας.  ;D

 

Πέρα απ'την πλάκα, twin και tele είμαι μάλλον ο χρυσός συνδυασμός για το στυλ σου.

 

Μα γιατί να του κάνω παρατήρηση για τον ήχο της μπουθάρας? Αυτό το παράπονο το κάνω μόνο σε σένα που και με τη τέλε του Γιώργου να παίξεις και τη πεταλιέρα, τον ενισχυτή του και τις ρυθμίσεις του, πάλι στραβοκάστερ θα τη κάνεις ν' ακούγεται  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εε!...  Άντε πάρε κανα τηλεφωνο το φίλο σου τον Tarantino να σου "ντύσει" το κομμάτι με καμιά ...ταινιούλα και άσε τα χαζά. :P

 

Πολύ ωραίος ήχος απο τις 7εndεr_ιές σου!

Για τρεμολιές πάρε καμια Jazzmaster/Jaguar να κάνεις τρικέφαλο.  ;D

 

Η φωνή πολύ καλή, ίσως ένας πιο pro ηχολήπτης να σου την "στόλιζε" με κανα εφεδάκι γιατί εκεί που τη γουστάρω έτσι ξερή, εκεί μου λείπει κάτι σε σχέση με τα ριβερμποτρέμολα του background. (χμμμμ)

 

Ωραίες αλλαγές στα ρεφραίν, μετρημένο σολάκι (που δεν προσπαθεί να αποδείξει οτι είσαι ο παιχταράς των 5 ηπείρων), απολαυστικός ήχος, ευχάριστα (ναι, μου άρεσαν_ίσως εκτός ενός σημείου) και ταιριαστά τύμπανα.

 

Ευγε κι απο μένα!

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου