Προς το περιεχόμενο

Κασσετες


Emperor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον τελευταιο καιρο εχω παρατηρησει πολλες μπαντες κυκλοφορουν τις δουλειες σε κασσετες

και εχω βρει πολλες δισκογραφικες εταιριειες που κυκλοφορουν μονο κασσετες (tape labels)

ξερετε εδω στην Ελλαδα αν υπαρχει καποιος  που να κανει κασσετες μαζι με εξωφυλλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον τελευταιο καιρο εχω παρατηρησει πολλες μπαντες κυκλοφορουν τις δουλειες σε κασσετες

και εχω βρει πολλες δισκογραφικες εταιριειες που κυκλοφορουν μονο κασσετες (tape labels)

ξερετε εδω στην Ελλαδα αν υπαρχει καποιος  που να κανει κασσετες μαζι με εξωφυλλα?

 

Αν εννοεις δισκογραφικη, η Pink Motel Records βγάζει κάποιους (αρκετούς) απο τους καλλιτέχνες της σε κασσετα.

 

http://pinkmotelrecords.tumblr.com/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια death/gothic μπαντα δεν ταιριαζω εκει περα σευχαριστω

floga records (Μεταλαδικη)

Βγαζει Βινυλια,αλλα εχει κανει μαλιστα αρκετες επανακυκλοφοριες γνωστων ονοματων της Ελληνικης σκηνης σε κασσετες,με πιο προσφατη τις δουλειες των Necromantia,ολα σε κασσετες σε ειδικο box set.Εχει βγαλει κ δουλειες των Rotting christ σε κασσετες κτλ.

Τσεκαρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον τελευταιο καιρο εχω παρατηρησει πολλες μπαντες κυκλοφορουν τις δουλειες σε κασσετες....ξερετε εδω στην Ελλαδα αν υπαρχει καποιος  που να κανει κασσετες μαζι με εξωφυλλα?

Μετα την μοδα του βινυλιου, τωρα ερχεται η μοδα της κασσετας. Οι μοδες ομως ερχονται και παρερχονται. Πρωτοτυπηστε λοιπον βγαζοντας πρωτοι τη δουλεια σας σε πλακες γραμμοφωνου στις 78 στροφες.

 

Ειναι μαθηματικως βεβαιο οτι σε λιγα χρονια θα ερθουν κι αυτες στη μοδα, μετα την αυξανομενη απαιτηση του κοινου για πχιοτικοτερο και αναλογικοτερο θορυβο. ;D Αν θελετε βεβαια να μεινετε στην ιστορια σαν πραγματικα πρωτοποροι, η κυκλοφορια του αλμπουμ σας σε Φωνογραφικο Κυλινδρο ειναι μονοδρομος! idea.gif

 

Edison_Phonograph.png

image.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κασσέτες; ???

Γιατί να θέλει κάποιος να βγάλει δίσκο σε κασσέτα; Ο δίσκος πες άντε έχει μια αίγλη αλλά κασσέτα; Δηλαδή να μπείς σε τόσο κόπο να βγάλεις τον καλύτερο δυνατό ήχο με gear και ιδρώτα πάνω απ' την κονσόλα/πληκρολόγιο και στο τέλος να το αποτυπώσεις σε κασσέτα; Δεν είμαστε καλά.

 

Βγάλτε ένα CD όπως κάνουν όλοι οι φυσιολογικοί άνθρωποι και μην ταλαιπωρείτε το μυαλό σας με ανευ λόγου προβλήματα.

 

Εκτός τι να πω, μπορεί κάτι να μου διαφεύγει και να υπάρχει όντως λόγος για κασσέτα. Υπάρχει;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα για να ακουσει καποιος μια κασετα προϋποθετει να εχει κι ενα κασετοφωνο/deck. Ποιος εχει ενα κασετοφωνο σπιτι του εν ετει 2015? Εδω κοντευουν να ξεχασουν και το CD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα μια ερευνα στο bandcamp και ειδα οτι μπαντες που εβγαλαν κασσετες ειχαν ξεπουλησει

ωραια τα ψηφιακα αλλα δεν  εχεις τιποτα στο χερι σου  το CD και το βινυλιο κοστιζει να τυπωσεις ασε που θελουν απο 100-200 κομματια και πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου