Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πηρε κανεις ;

Επαιξε κανεις ;

Εντυπωσεις ;

 

Εγω το πηρα την πρωτη μερα που βγηκε και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To είδα αλλά δεν κατάφερα να παίξω επειδή είχε μεγάλη ουρά.Παίζανε αυτό με τις ρακέτες κλπ και έδειχναν ενθουσιασμένοι...μου φάνηκε όμως οτι είχε λίγο lag το remote?

 

Δεν ενθουσιάστηκα από τα γραφικά,αλλά είμαι βέβαιος οτι από gameplay θα είναι όλα τα λεφτά,όπως συνηθίζει η Nintendo.

 

Για να καταλάβεις είχα πάρει το 360 ,το βρήκα χάλια και το έδωσα και τώρα παίζω ZUMA στο PC :lol: :lol:

 

Για πες εσύ,έχεις δει κανένα καλό παιχνίδι στο Wii?Need for Speed Carbon πχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικα που ειδες ειναι απο τα παιχνιδια που δεινει δωρο η nintendo τα οποια προσανατολιζονται περισοτερο στο gameplay.

Στο θεμα γραφικων θα ειναι χειροτερο απο 360 και PS3 αλλα καλυτερο(φυσικα) απο PS2,XBOX και Gamecube.

Για γραφικα,δες το καινουργιο zelda......

Το gameplay του ειναι φοβερο,απλα πορωνεσαι.

Πιστευω οτι αυτη η κονσολα θα ξαναπαει την nintendo στην κορυφη,οπως φαινεται και απο τις πωλησεις παγκοσμιως. Στην Ελλαδα τις πρωτες 3 ημερες πουλησε 3700 κονσολες.....

Το δικο μου μου παρουσιασε ενα προβλημα με το dvd και τελικα μου το αλλαξε το μαγαζι.

 

μου φάνηκε όμως οτι είχε λίγο lag το remote?

 

Eιναι ελαχιστη για να δημιουργει προβλημα,ειναι θεμα συνηθειας.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβεις είχα πάρει το 360 ,το βρήκα χάλια και το έδωσα και τώρα παίζω ZUMA στο PC

 

Το να παίζεις zuma το καταλαβαίνω απόλυτα αλλά χάλια το 360!!???Σίγουρα θα ξέρεις πως για να εκμεταλλευτείς πλήρως τις δυνατότητές του χρειάζεσαι πολύ καλό monitor με hd κλπ.Σε απογοήτευσαν οι τίτλοι??Τα γραφικά!?

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκίμασα και είναι φοβερό, μου θύμησε παλία που δεν κοιτούσα τα γραφικα αλλα το παιχνίδι.

δεν ξέρω αν παίζει dvd, ξέρει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβεις είχα πάρει το 360 ' date='το βρήκα χάλια και το έδωσα και τώρα παίζω ZUMA στο PC [/quote']

 

Το να παίζεις zuma το καταλαβαίνω απόλυτα αλλά χάλια το 360!!???Σίγουρα θα ξέρεις πως για να εκμεταλλευτείς πλήρως τις δυνατότητές του χρειάζεσαι πολύ καλό monitor με hd κλπ.Σε απογοήτευσαν οι τίτλοι??Τα γραφικά!?

 

H M$ λογική του.

400e η κονσόλα ή οποία μόνο blue screen δεν έβγαζε(Τσέκαρε πόσα χαλάνε κάθε μέρα).Kαι οκ με κάποιες πιέσεις τραβάς την εγγύηση για 2 χρόνια (με απειλές για ΙΝΚΑ κλπ)...μετά τα 2 χρόνια τι?

Τα σε καμμία περίπτωση next-gen παιχνίδια, που ήταν φτιαγμένα όχι από την αρχή αλλά σχεδόν ίδια με του απλού ΧΒΟΧ...

πίεζε η M$ τις εταιρείες software να βγάλουν γρηγορα τίτλους,αλλά τους πραγματικά καλούς τους κράταγε για την κυκλοφορία του PS3.

Το οτι για να παιζεις online και να κατεβαζεις τα updates (ακόμα και για παιχνίδια που έχεις πληρώσει 70e) πρέπει να πληρώνεις M$ points 8O .

 

Aυτά σαν ιδεολογία είναι στοιχεία μόνο της αντιπαθέστατης M$(άντε και του ΟΤΕ :lol: ),που δεν σέβεται τον πελάτη της.Σίγουρα είναι καλό μηχάνημα,αλλά δεν με ικανοποίησε.

 

Όχι οτι η Sony είναι καλύτερη,αλλά τουλάχιστον ξέρεις οτι δεν θα σε απογοητεύσει σε τίτλους.

 

(ΚΑΘΑΡΑ προσωπικές απόψεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα αρχικά ελαττωματικά μοντέλα να σου θυμήσω τί είχε γίνει με το ps2?Θυμάσαι πόσες κονσόλες ''πρώτης γενιάς'' επιστρέφονταν γιατί το μαγικό τότε dvd drive δεν έπαιζε τις ταινίες?

Το θέμα της εγγύησης είναι ξεκάθαρο από την ευρωπαική ένωση..Για συσκευές όπως laptops,κονσόλες κ.ά οι εταιρίες είναι υποχρεωμένες να δίνουν 2 χρόνια εγγύηση.Δηλαδή όταν δίνεις 1000και euros για ένα laptop,τί εγγύηση ζητάς?10 χρόνια?

Τα 400E σου φαίνονται πολλά όταν η αρχική τιμή του ps2 στην Ελλάδα πριν τόσα χρόνια ξεπερνούσε τις 200.000 δρχ, ήτοι 600και euros...

Μήπως οι πρώτοι τίτλοι του ps2 είχαν καμμία σχέση με τους μετέπειτα τίτλους?Θυμήσου πως οι πρώτοι πρώτοι τίτλοι ηταν σε cd-rom και όχι σε dvd-rom!!!!!!!

Σαφέστατα και το θέμα γούστου είναι αυτό που καθορίζει και την τελική μας απόφαση.Γι αυτό κάποιοι δεν ανέχονται το fifa ,ενώ άλλοι το pro evo..Αφού όμως θέλεις να το τεκμηριώσεις,γίνε λίγο πιο αντικειμενικός..Δεν υπάρχουν καλοί και κακοί σ αυτό το παιχνίδι.Ούτε η sony,ούτε η microsoft,ούτε η nintendo παλεύουν για το καλό του κόσμου..Προσπαθούν να επιβληθούν,να μονοπωλήσουν με κάθε δυνατό τρόπο και αυτό συμπεριλαμβάνει και λάθη.Λάθη τα οποία άτομα σαν κι εμάς πρέπει να βλέπουμε,για να προσέχουμε πού αφήνουμε τα δύσκολα κερδισμένα λεφτά μας. :wink:

 

Φιλικά gmoll.

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού όμως θέλεις να το τεκμηριώσεις' date='γίνε λίγο πιο αντικειμενικός.[/quote']

 

Mα δεν προσπαθώ να το τεκμηριώσω με αντικειμενικά κριτήρια.Απάντησα στο γιατί δεν μου άρεσε.Έχεις δίκιο για τα επιχειρήματα σου για το PS2.

H αλήθεια είναι οτι βιάστηκα να το πάρω και δεν έχει δείξει τις δυνατότητές του ακόμα.Κανένας από τους τίτλους που έχει βγει ως τώρα δεν με ικανοποιεί σαν gamer (βασικό:ΔΕΝ παίζω ποδοσφαιράκια) και κατάλαβα οτι έχω επενδύσει σε κάτι που συνεχώς θα πέφτει η τιμή του ενώ δεν το χρησιμοποιώ και παράλληλα τελειώνει η εγγύηση του.

Αν στο μέλλον βγουν πραγματικά καλοί τίτλοι,διορθωθούν τα προβλήματά του και αλλάξει και κάποια πράγματα η M$ (αναπαραγωγή divX,ελληνικούς servers,κλπ) ίσως το ξαναδώ με άλλο μάτι :wink:

 

Εννοείται φιλικά,τι λέμε τώρα,αφού δεν έχει τίποτα ΞΥΛΙΝΟ η κονσόλα :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ολα αυτα που λετε τελικα καταλαβα οτι το Wii ειναι φοβερο. :D

Παντως εγω χθες το ευχαριστηθηκα.Αλλη αισθηση ..... :)

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογω πως δεν εχω παιξει με το νεο "μηχανακι" της nintendo, αλλα ως κλασσικος fan της εταιριας ( με NES και SNES ), μπορω να πω πως πολλα παιχνιδια που κυκλοφορουν τωρα, θα ηθελαν πολυ να μοιασουν στα παιχνιδια που εκδιδονταν για τα μηχανηματα της Nintendo. Αμα η εταιρια συνεχισει την ιδια λογικη και στη νεα της κονσολα, τοτε θα εχει ενα σταθερο κοινο που θα την προτιμαει ( σε αντιθεση με τις εταιριες SONY και Microsoft, που θυμιζουν τη διαμαχη Ρωσσιας και Αμερικης για το ποια θα φτασει πρωτη στο φεγγαρι..βαζοντας το λαο τους σε μια διαμαχη )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου