Προς το περιεχόμενο

Μπρατσο Jackson σε σκαφος Ibanez


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα σε ολους,

Θελω να υλοποιησω ενα project εδω και καιρο αλλα εχω κολλησει σε ενα σημειο.

Προσπαθω να βρω ενα μπρατσο απο κιθαρα Jackson (σαν της dk2 dinky) αλλα με ταστιερα απο εβενο και να την κολλησω σε ενα σκαφος ibanez rg. Εχω βρει στο ebay μπρατσο αλλα μονο με rosewood ταστιερα. Ξερετε ποιος μπορει να εχει τετοια πραγματα εδω στην Ελλαδα η στο εξωτερικο? Θα μπορουσα επισης να παρω το μπρατσο απο το ebay αρκει να εχω βρει σκετη ταστιερα απο εβενο αλλα ουτε αυτο μπορω να βρω.

Αν εχετε καμια ιδεα Pls help...

Ευχαριστω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα θα βρείς σαν σκέτο part λαιμό Jackson με έβενο στην ταστιερα.

Κυρίως λόγο του ότι οι jackson με έβενο είναι συνήθως (εκτός από την ακριβή Dinky) neck through.

Ταστιέρα μπορείς να βρεις σαν κομμάτι ξύλου που θα πρέπει να κολλήσεις πάνω στον λαιμό και να βάλεις εσύ τα τάστα, κάτι που δεν είναι απλό και εύκολο.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loki kai hellfire thanks,

εχετε υποψιν σε ποιον να απευθυνθω για κομματι εβενο? Επισης οταν εχω το ξυλο ξερετε ποιος μπορει να αναλαβει να τοποθετησει τα ταστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loki kai hellfire thanks,

εχετε υποψιν σε ποιον να απευθυνθω για κομματι εβενο? Επισης οταν εχω το ξυλο ξερετε ποιος μπορει να αναλαβει να τοποθετησει τα ταστα?

 

Γειά σας και απο μένα,

 

Για δες αυτό, έγω είμαι ευχαριστημένος απο τις υπηρεσίες του μέχρι τώρα (και έχει καλές τιμές).

 

http://www.manmadeguitars.com/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου