Προς το περιεχόμενο

Πάει και ο ΒΒ King


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πένα του από τον Λυκαβηττό, 3 Ιουλίου 1990.

Ησουν κι εσυ εκει μπροστα(εχω μια κονκαρδουλα που ειχε πεταξει)?

 

Λαιβαρα και τρομερη μπαντα.

Και δεος να ακους αυτη τη φωνη απο κοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν ξέρω αν όταν τον ακούω εστιάζω περισσότερο στο τι παίζει ή στο πως το παίζει.

Σε κάθε περίπτωση ένας πραγματικός King μας άφησε τόνους μουσικής κληρονομιάς.

Είμαστε ευγνώμονες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ησουν κι εσυ εκει μπροστα?

Κι εγώ.

 

Όπως επίσης και 8 χρόνια μετά (Ιούλιος 1998) στην plaza de toros de Las Ventas στην Μαδρίτη σε μια καταπληκτική (από όλες τις απόψεις) συναυλία του Raimundo Amador μαζί με τον BB King (στο τέλος) γεμάτη φλαμένκο και μπλουζ.

Όμορφες αναμνήσεις...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν πριν μερες διαβασα αυτο το αρθρο και ειδα τη φωτογραφια του, προσωπικα δεν πιστευα οτι θα ζησει για πολυ http://www.tmz.com/2015/05/01/bb-king-abused-hospitalized-elder-abuse-daughter/#ixzz3Yu3znCGa  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν πριν μερες διαβασα αυτο το αρθρο και ειδα τη φωτογραφια του, προσωπικα δεν πιστευα οτι θα ζησει για πολυ http://www.tmz.com/2015/05/01/bb-king-abused-hospitalized-elder-abuse-daughter/#ixzz3Yu3znCGa  :(

 

Τι χυδαίο να δημοσιεύονται τέτοιες φωτογραφίες του (κάθε) ανθρώπου, που έιναι ανήμπορος πια να αντιδράσει στη χυδαιότητα των εσπρέσσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κι εγώ.

 

 

Αλλά στους καθιστούς.

 

Και μάλιστα είχα πάει με κάτι φίλους, καθώς ως τότε «πιτσιρικάδες», μας φαινόταν πολύ... γέρος, οπότε θέλαμε να προλάβουμε να τον δούμε πριν αφήσει τούτο τον μάταιο κόσμο.

 

Τέλος πάντων...

 

Όπως προ ειπώθηκε η «κληρονομιά» του είναι τεράστια και η επιρροή του καταλυτική.

 

Έφυγε ένας «βράχος», που επάνω του ακούμπησαν πολλά άλλα «λιθαράκια»- μικρότερα ή μεγαλύτερα.

 

Καλό του ταξίδι.

 

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χυδαίο να δημοσιεύονται τέτοιες φωτογραφίες του (κάθε) ανθρώπου, που έιναι ανήμπορος πια να αντιδράσει στη χυδαιότητα των εσπρέσσο...

Η κορη του την εδωσε  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ελπίσουμε μόνο τις επόμενες μέρες τα άπειρα αφιερώματα/δημοσιεύματα κτλ να επικεντρωθούν λίγο στην αξία αυτού του καλλιτέχνη και να μην είναι για άλλη μια φορά μια προσπάθεια να βγάλουν κάποιοι λεφτά στην πλάτη του μακαρίτη όπως έχει ξαναγίνει άπειρες φορές (βλέπε Michael Jackson,  Winehouse, Gary Moore, the list goes on.. )

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κορη του την εδωσε  ;)

 

(Και) αυτό εννοώ...

 

Το smile σου πάλι, δεν το εννοώ, θα είναι μάλλον επειδή δεν είμαι καθόλου χαρούμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου