Προς το περιεχόμενο

το βαλς του Μπαμπούλα (κάλυψη)


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ρε συ Μπλε τύπε, άσε το GoT, υπόσχομαι να σου γράφω reviews μετά από κάθε επεισόδιο, αρκεί να βγάλεις ένα albumάκι με 6-7 τέτοιες συνθεσάρες.

 

Ξέρω είσαι ταπεινός πολυ, αλλά εντάξει είσαι και παικταράς, τι να κάνουμε, να μη στο πούμε; Εγώ στο λέω, ακούω και παίρνω πράγματα από τις ιδέες σου, την ενορχήστρωση και την τεχνική σου κι ας παίζω εντελώς άλλο είδος μουσικής. Εξάλλου όταν μεγαλώσω κι εγώ έτσι με φαντάζομαι. ;D ;D

 

Πέρα των πολλών λογιών όμως, ανέβαζε πιο συχνά να σε ακούμε. :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να σου πω να τελειώνουμε;

 

όχι.ίου

 

Ωραιο ,αλλα ακουγοντας πιστευω οτι θες λιγο εξασκηση ακομα ,να βγαινει πιο φλοου το παιξιμο.Μου δινει μια αισθηση οτι θες ακομα λιγο ρεντα .Φυσικα μπορει να κανω λαθος αλλα ειλικρινα αυτη την αισθηση εχω κατα τα αλλα πολυ ωραιο και αυτο αλλα και το προηγουμενο που ανεβασες.

 

ε ναι, άμα το έπαιζα αυτό άνετος, θα έδερνα τον κόσμο που δεν με αναγνωρίζει.

 

Εγώ αναρωτιέμαι πόσος μυς χρειάζεται για να παίζει κανείς έτσι.

 

μίστερ Μπούτια

 

Ρε συ Μπλε τύπε, άσε το GoT, υπόσχομαι να σου γράφω reviews μετά από κάθε επεισόδιο, αρκεί να βγάλεις ένα albumάκι με 6-7 τέτοιες συνθεσάρες.

 

Ξέρω είσαι ταπεινός πολυ, αλλά εντάξει είσαι και παικταράς, τι να κάνουμε, να μη στο πούμε; Εγώ στο λέω, ακούω και παίρνω πράγματα από τις ιδέες σου, την ενορχήστρωση και την τεχνική σου κι ας παίζω εντελώς άλλο είδος μουσικής. Εξάλλου όταν μεγαλώσω κι εγώ έτσι με φαντάζομαι. ;D ;D

 

Πέρα των πολλών λογιών όμως, ανέβαζε πιο συχνά να σε ακούμε. :)

 

Ναι, αλλά τα σκηνικά με τους δράκους πρέπει να τα βλέπω. Δεν είμαι παιχταράς, είμαι μέτριοζ προσπαθητήζ. Η ενορχήστρωση και η τεχνική δεν είναι δική μου, είναι κομμάτι του πολιτιζμού που προσπαθώ να αντιγράψω. Κι εγώ όταν μεγαλώσω θέλω να παίζω καλά.Οτι θα ανεβάζω, θα ανεβάζω πάντως, αν εχω κάτι να πω. Απλά δεν έχω πολλά να πω :)

 

Ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας και νά 'στε καλά για τα καλά σας λόγια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

 

Η ενορχήστρωση και η τεχνική δεν είναι δική μου, είναι κομμάτι του πολιτιζμού που προσπαθώ να αντιγράψω.

 

 

Μ αρέσεις. :)

 

Αυτό δεν το άκουσα. Άκουσα το άλλο, ήταν αξιοπρεπέστατο. Αν και, για να πω

την αλήθεια, δεν ξέρω αν θα επιζούσες αν αντί για μπάκινγ τρακ είχες πραγματικά

τζιπσάκια να σου βαστάνε το τσικι τσικι,γύρω απ τη φωτιά μια νύχτα με φεγγάρι

στο Samois-δεν αστειεύονται και δεν αστειεύονται από νεαρότατη ηλικία. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

μπράβο γύφτο.

 

Και πάλι μπράβο.

 

Νομίζω ότι με αυτά που ανεβάζεις αυτό τον καιρό έκανες το προσωπικό (μουσικό) break through: «Ανακάλυψες»* τον Blue  8)

 

 

*Κατ εμέ η κορυφαία στιγμή για όποιον ασχολείται με το το άθλημα- να ανακαλύψει τον inner musician. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ωραίος γύφτος όπως ανέφεραν και οι παραπάνω συνάδελφοι. Ερώτησις: Ακούμε καθόλου αυτοσχεδιασμό ή είναι όλο "διαβασμένο"; Ερωτώ γιατί αν περιέχει δικό σου αυτοσχεδιασμό είναι εξαιρετικός παρόλο που σε μερικά σημεία είσαι ολίγον αγχωμένος και βιάζεσαι.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν ξέρω αν το κάνουν γι αυτό οι γύφτοι αλλά εσύ μιλας στην καρδιά κάθε ρομαντικής γυναίκας.

Θέλει κότσια και τέχνη. Εύγε!  ;D

 

Κι αφού την ψήσεις, έρθει σπίτι και φάει το Bit Crusher στην Tele με το κουτάλι, ξαναβγαίνεις στο δρόμο με την Gitane και το βαλς kai jana prow thn doja trabaw!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ :)

 

@Jazzjoker: παρτιτούρας είμαι, απλά προσπαθώ να πιάσω το ύφος. Και επίτηδες διαλέγω κομμάτια που δεν σηκώνουν αυτοσχεδιασμό, με βαριέμαι αφού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο μπλε, αυτή είναι η μουσική που μου αρέσει να ακούω το απόγευμα με το Τσάρλι Τσάπλιν κοκτέιλ μου ,αλλά δεν παίζω ποτέ γιατί πονάει και το χρειάζομαι αυτό το χέρι για τα WADS πλήκτρα στο κέυμπορντ .

Να υποθέσω εσύ χρησιμοποιείς γκέημπαντ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο μπλε, αυτή είναι η μουσική που μου αρέσει να ακούω το απόγευμα με το Τσάρλι Τσάπλιν κοκτέιλ μου ,αλλά δεν παίζω ποτέ γιατί πονάει και το χρειάζομαι αυτό το χέρι για τα WADS πλήκτρα στο κέυμπορντ .

Να υποθέσω εσύ χρησιμοποιείς γκέημπαντ;

 

θενκ γιου φιλοw. Ναι, gamepad, αλλά μη νομίζεις, ακόμα και σε αυτό κάνει ζημιά η κιθάρα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου