Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα παπούτσια' date=' καθώς και τα πόδια, είναι του φίλου drummer.

 

Η Tonelab όμως...είναι δικιά μου... :wink: :D[/quote']

 

Στο ξαναλεω.Πρεπει πρωτα να μαθεις να παιζεις.Δες λιγο εδω

μπας και ανοιξουν τα ματια σου και την μονταρεις αλλιως τη δουλεια! :mrgreen:

video 1

video 2

καλη ακροαση :lol: :lol: :lol: και πετα αυτο το psychedelic μηχανημα :mrgreen:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

zade έχεις σχέση με το γεωπονικό ή απλά πήγες για την συναυλία;

 

Kαμία σχέση με γεωπονικό,απλά ήταν τα Κρίνα που μας τράβηξαν,οι οποίοι με εξέπληξαν ευχάριστα με τα καινούρια τραγούδια τους...Είναι πιο χαρούμενα ή εμένα μου φάνηκε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα ρωταω εδω....διαβασα σε 2 topics οτι η se παει για καταργηση, ειδικα μετα την παρουσιαση της le προσφατα... εψαξα λιγο το νετ αλλα δν βρηκα κατι εγκυρο. ισχυει οτι στα αμερικανκα σαιτ λενε ολα οτι το μοντελο ειναι discontinued αλλα τπτ παραπερα... εχει κανεις καμια πιο εγκυρη πληροφορια??? καταργηση?ποτε καινουργιο μοντελο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα ρωταω εδω....διαβασα σε 2 topics οτι η se παει για καταργηση' date=' ειδικα μετα την παρουσιαση της le προσφατα... εψαξα λιγο το νετ αλλα δν βρηκα κατι εγκυρο. ισχυει οτι στα αμερικανκα σαιτ λενε ολα οτι το μοντελο ειναι discontinued αλλα τπτ παραπερα... εχει κανεις καμια πιο εγκυρη πληροφορια??? καταργηση?ποτε καινουργιο μοντελο?[/quote']

 

εγω επισημα δεν εχω διαβασει τιποτα περι καταργησης, οσο το εψαξα. περα απο αυτο μου φαινεται λιγο ηλιθιο να σταματησει η SE καθως η LE επι της ουσιας δεν την αντικαθιστα αλλα απλως ειναι ακομα ενα ενδιαμεσο μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα ηλιθιο μου φαινεται αλλα αν θεωρησουμε οτι η αμερικανικη αγορα ειναι 1-2 μηνες τουλαχιστον μπροστα μαλλον και εδω για καταργηση παμε σιγα σιγα.

κανενας αλλος καμια πιο εγκυρη πληροφορια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντω μονος μου με αυτο που μου εστειλαν απο το playback:

HI

 

YES IT S TRUE WE ARE SELLING THE LAST UNITS WE HAVE FROM THIS PRODUCT

PRODUCTION HAS BEEN STOPPED

 

BEST REGARDS

ALEX

 

οποτε αναμεσα σε se και le ο καθενας ας πραξει κατα βουληση(αν και προσωπικα νομιζω οτι δν αξιζει να παρεις discontinued μοντελο.κυριως απο μεταπωλητικη αποψη αφου ηχητικα ειναι το ιδιο) ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Απεκτησα κ εγω μια tonelab SE :lol:

Σε γενιικες γραμμες ευχαριστημενος

αλλα εχω μερικες αποριουλες :cry:

 

καταρχην ποιο το νοημα της λουπας πριν απο ολα τα fx???

δεν ειναι λιγο ακυρη η θεση που το εχουν βαλει?

αφου μπορεις καλλιστα να συνδεσεις κιθαρ->αλλα fx->tonelab

 

Το wah του ειναι αρκετα καλο

αλλα αν θες να χρησιμοποιησεις το wah απο το tonelab και ενα od μετα απο αυτο πως το κανεις???

 

το pitch shifter εχει υπερβολικη καθυστερηση οταν βαλεις ψηλα το tracking

αλλα ακουγεται καλα

ενω οταν ειναι χαμηλα το tracking ακουγεται χαλια εντελως.

Μπορεις να κανεις assign στο expression pedal ωστε οταν το εχεις στην θεση 0 να ειναι κλειστο το pitch shifter ενω οταν ειναι στη θεση απο 1-127 να ειναι on???

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην ποιο το νοημα της λουπας πριν απο ολα τα fx???

δεν ειναι λιγο ακυρη η θεση που το εχουν βαλει?

 

βλακεια εχουν κανει αλλα υποτιθεται οτι μπορεις να εχεις μονιμα ανοικτο ενα εφε που θα βαλεις στη λουπα και να το ανοιγοκλινεις απο το TL

 

 

 

αλλα αν θες να χρησιμοποιησεις το wah απο το tonelab και ενα od μετα απο αυτο πως το κανεις???

 

Δεν μπορεις ,μπορεις ομως να χρησιμοποιησεις εναν "βρωμικο" ενισχυτη απο τους ...200 :lol: που εχει η TL δεν μπορει καποιος θα σου αρεσει... :wink:

 

 

 

Μπορεις να κανεις assign στο expression pedal ωστε οταν το εχεις στην θεση 0 να ειναι κλειστο το pitch shifter ενω οταν ειναι στη θεση απο 1-127 να ειναι on???

 

ναι αν εχει το Pitch shifter level ή mix control (δεν θυμαμαι τωρα αν εχει γιατι δεν χρησιμοποιω το εφε αυτο ποτε)

 

welcome to the club!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να κανεις assign στο expression pedal ωστε οταν το εχεις στην θεση 0 να ειναι κλειστο το pitch shifter ενω οταν ειναι στη θεση απο 1-127 να ειναι on???

 

Eνεργοποίησε το pitch shifter και μετα ρυθμισε το expression στη θεση Μ/Direct (modulation/direct),πατωντας διαδοχικα το πληκτρο "expression" και τα πληκτρα πανω-κατω μεχρι να το δεις.

Με γεια! :wink:

 

edit:αν καταλαβα καλα θελεις να χρησιμοποιησεις καποιο απο τα exp pedals σαν on/off switch για το pitch shifter,δλδ σαν να ηταν 2ο control pedal.Αυτο που ζητας ακριβώς δεν ξερω αν γινεται,εκτος αν θεωρησεις κλειστο το διακοπτη στη θεση 0 και ανοιχτο στη θεση 100 και το πατάς γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι (χαζό)?

 

Οι καμπίνες μπορούν να (απ)ενεργοποιηθούν "globally"?

Δηλαδή, σε κάθε patch να υπάρχει αν θέλουμε ορισμένη μια καμπίνα και ανάλογα με το "περιβάλλον" (direct recording, σύνδεση σε λαμπάτο ενισχυτή κτλ), με μία μόνο -ενιαία- επιλογή να τις ενεργοποιούμε/απενεργοποιούμε, και όχι να το κάνουμε για κάθε patch ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου