Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα παλι δεν με προβληματιζει καθολου γιατι ετσι μπορω να εχω και overdrive πριν το wah (χρησιμοποιωντας ενα κανονικο πεταλι)  αλλα και μετα το wah χρησιμοποιωντας εναν "βρωμικο" ενισχυτη της TL  ;),οποτε εχω ακομα μεγαλυτερη παλετα ηχων ;)

 

Προσωπικα δεν εχω καταφερει να κανω το wah της tonelab να συνεργαστει με εξωτερικο drive. μου σκοτωνει εντελως τον  ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εμενα παλι δεν με προβληματιζει καθολου γιατι ετσι μπορω να εχω και overdrive πριν το wah (χρησιμοποιωντας ενα κανονικο πεταλι)  αλλα και μετα το wah χρησιμοποιωντας εναν "βρωμικο" ενισχυτη της TL  ;),οποτε εχω ακομα μεγαλυτερη παλετα ηχων ;)

 

Δυστυχώς όμως εγώ δεν βάζω ποτέ drive πριν το wah (δεν παίζω με fuzz), οπότε μου είναι άχρηστο το να μπορώ να το βάλω μπροστά από την TONELAB μόνο...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι δεν με προβληματιζει καθολου γιατι ετσι μπορω να εχω και overdrive πριν το wah (χρησιμοποιωντας ενα κανονικο πεταλι)  αλλα και μετα το wah χρησιμοποιωντας εναν "βρωμικο" ενισχυτη της TL  ;),οποτε εχω ακομα μεγαλυτερη παλετα ηχων ;)

 

Το θεμα ειναι αν θες το συγκεκριμενο εξωτερικο overdrive με το wah της TL

μαλλον περιοριζει την παλετα ηχων  :-\

 

Προσωπικα δεν εχω καταφερει να κανω το wah της tonelab να συνεργαστει με εξωτερικο drive. μου σκοτωνει εντελως τον  ηχο.

Με το δικιο του σου σκοτωνει τον ηχο ενα overdrive πριν το wah  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει θα κατσεις να σκασεις χρησιμοποιησε fuzz που ετσι κι αλλοιως ακουγεται καλυτερα πριν το  wah... ;D

 

παντως το stamps drive o matic που χρησιμοποιω ακουγεται μια χαρα πριν το wah.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως το stamps drive o matic που χρησιμοποιω ακουγεται μια χαρα πριν το wah.

Και με το Wah ενεργοποιημένο? ? ?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,το προβλημα ειναι με πιο κλασσικα drive τυπου Tube screamer (& δεδομενου οτι το...99% των drive αντιγραφα τoυ TS ειναι οντως υπαρχει προβλημα...βεβαια τα γκαζια των 'ενισχυτων" της TL ειναι τοσο καλυτερα απο οτιδηποτε πεταλι overdrive που δεν χρειαζεται να σκας...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καθαρισω ενα switch της tl με contact cleaner μπορω να το κανω απο πανω ψεκάζοντας στο κυλινδρακι η πρεπει να γινει απο μεσα??

 

την ανοιξα και ειδα οτι το switch ειναι καθαρα μηχανικο, δεν εχει κολλησεις πανω του και αυτο με μπερδεψε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια και την ανοιξες καντο απο μεσα... ;)

 

μια και απο ηλεκτρονικα ξερω οσο και απο μπαλετο, δεν ξερω τι να καθαρισω. το switch η το κομματι του κυκλωματος που παταει το switch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου