Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναστείλει, αλλά κρατήστε το Service Manual, χρειάζεται.

Ειδικά αν δεν έχεται πρόσβαση στο σέρβις της αντιπροσωπίας, καλό είναι να το δείχνεται στους κατά τόπους ηλεκτρονικούς. (Τους βγάζεται και απ'τον κόπο να ψάχνουν).

ToneLabSE_Service_manual.pdf

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

οταν γινεις ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ μουσικος ρε καραγκιοζη frunobulax μιλας για ηχο,απο οτι γνωριζω εχεις χρησιμοποιησει την TL μονο σε 32 συναυλιες στο Λυκαβητο και σε 40 δισκους,οταν αρχισεις να παιζεις 1 ωρα την ημερα στην κρεββατοκαμαρα σου ....ξαναμιλας..

 

αντε γιατι γιναμε ισα κι ομοια ολοι εδω μεσα.... ;D ;D

 

Αχ φιλε Superfunk πως σε νιωθω ... υπάρχουν 2 ειδη τζακιών το ενα το παραδοσιακό με τα ξυλαράκια που καινε και σε ζεσταινουν και παραλληλα τα ακους να σπανε να καιγονται να μυριζουν...

υπαρχει και το εικονικο τζακι με οθονη LCD βλεπεις τα ξυλα να καιγονται το καλοριφερ σε ζεσταινει και 2 ηχεια σου μεταφερουν τον ηχο του ξυλου που σπαζει ενω καιγεται ...

 

μάλλον εμεις ειμαστε σε περασμενη δεκαετια γιατι να εχει καποιος ολο αυτον τον μπελα ... :)

 

 

 

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως το παραδοσιακο τζακι μου αρεσει και για αυτο αλλωστε το εχω δηλ. τον ωραιο μου Mark 1 ,στον οποιο παντοτε βαζω τα...αρωματισμενα  ;D ξυλα κεδρου ,δηλ.την Tonelab μια και τα προτιμω απο τα απλα κουτσουρα,δηλ.τα πεταλακια ;D ;D) ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ό,τι κατάλαβα μιλάς για τα διακοπτάκια των ποδοδιακοπτών.

 

εγώ μιλούσα για τα λαστιχενια οβάλ κουμπάκια. Όπως τα βλέπω, μου θυμίζουν κουμπάκια απο κομπιουτεράκι. Δεν ξέρω πως είναι απο μέσα βέβαια.

 

 

 

Αυτά τα κουμπάκια τα θεωρώ κι εγώ απαράδεκτα ευπαθή. Εδώ και καμποσο καιρό δεν ανταποκρίνεται καθόλου το... write (...) με αποτέλεσμα να σώζω τους ήχους αποκλειστικά μέσα από το πρόγραμμα για υπολογιστή...

 

Anyway...

Χρησιμοποιεί κανείς midi πεταλιέρα για να χειρίζεται live την tonelab; Έχω μπει σε διαδικασία να το σκέφτομαι προκειμένου να απαλλαγώ από το άγχος ότι μια ωραία μέρα (μάλλον, νύχτα  :) ) κάποιος από τους διακόπτες (1-4) απλά δεν θα πατιέται... Όχι ότι δεν το έχω πάθει ήδη, αλλά αν σου τύχει σε live...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη αλλα η TONELAB ειναι για παιδακια μεχρι πρωτης δευτερας Λυκειου

 

Αν έκανες ένα μαγικό και με ξανάστελνες στην ηλικία της 1ης-2ας Λυκείου κι εμένα που έχω Tonelab, θα στο χρωστούσα μια ζωή! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες την πήρα για τεστ ντραΐβ σε μια προβουλα 3ωρη (έκατσα 20 λεπτά πριν πάω κ την δούλεψα για 1η φορά..απίστευτος ήχος..)...

 

το Α/Β switch μου κόλλησε σε κάποια φάση..δεν άλλαζε δλδ...μετά άλλαξε γνώμη...αχχχχ...κρύος ιδρώτας!..

 

πόσο κάνει η αλλαγή switch περίπου ξέρει κανείς να μου πει??

 

ααα....υπαρχει κανα θεματακι στο νοιζ για patches??

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες την πήρα για τεστ ντραΐβ σε μια προβουλα 3ωρη (έκατσα 20 λεπτά πριν πάω κ την δούλεψα για 1η φορά..απίστευτος ήχος..)...

 

το Α/Β switch μου κόλλησε σε κάποια φάση..δεν άλλαζε δλδ...μετά άλλαξε γνώμη...αχχχχ...κρύος ιδρώτας!..

 

πόσο κάνει η αλλαγή switch περίπου ξέρει κανείς να μου πει??

 

ααα....υπαρχει κανα θεματακι στο νοιζ για patches??

 

http://guitarpatches.haax.se/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι TL έχουν τέτοια κουμπιά πάνω στην πλακέτα

PCB_button_s.gif

Τα οποία πατιούνται απο το ελλατήριο που έχει απο κάτω ο ποδοδιακόπτης.

Το πρόβλημα συνήθως εντοπίζεται εκεί, δηλαδή στο οτι χαλαρώνουν τα ελλατήρια.

Με ένα ελαφρύ τράβηγμα-τέντωμα επανέρχεται.

Το να χαλάσουν αυτά τα μπουτονάκια ή να πάρουν σκόνη μέσα, μου ακούγεται δύσκολο. Αν έχει μπεί σκόνη εκεί, η υπόλοιπη πλακέτα θα έχει πάνω κροκόδειλους & αρκούδες ;D

 

+1, έτσι ακριβώς το είχα κάνει κι εγώ

 

(όταν πήγαινα 1η Λυκείου ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως περιμενω καποια φημη - νεο να αναψει κουβεντα για καινουρια (μεγαλη) tonelab εχει ακουσει κανεις κατι???  ;)

απο το 2004 ειναι η SE!  :o

να φτασει και τις 285 σελιδες το θεμα! 8)

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου