Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγω, αν και εχω εναν λαμπατο peavy 50watt και μια tonelab LE ,παιζω με guitar rig 4.0 στο σπιτι. Για την ακριβεια δεν εχω ασχοληθει καθολου με το σεταρισμα ηχων στην LE. Τωρα ηρθε ο καιρος για jammarismata σε studio και δεν προλαβαινω αυτη την στιγμη να ασχοληθω μαζι της...απο οτι ειδα στο διαδικτυο δεν υπαρχουν sites ανταλλαγης ηχων για LE. Υπαρχει κανεις να μου στειλει καποιους καλους ηχους για lead, για ρυθμικα με distortion και καθαρα???

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε! ;D

 

@latinangelgr

δεν θα σου πάρει πάνω από 5-10 λεπτά να βγάλεις καλό ήχο απο την πεταλιερα...αν κ εχω την SE και είμαι πληρης χαρας, πιστεύω απόλυτα ότι κ η LE είναι της ίδιας "σχολής" σε φάση απλότητας...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας!Ξέρετε μήπως τι έχει γίνει με την tonelab LE? O thomann δεν την έχει πια (http://www.thomann.de/gb/vox_tonelab_le.htm )και στο dv αν και ήταν πάντα in stock,τώρα δεν είναι.Μήπως έγινε discontinued?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!Ξέρετε μήπως τι έχει γίνει με την tonelab LE? O thomann δεν την έχει πια (http://www.thomann.de/gb/vox_tonelab_le.htm )και στο dv αν και ήταν πάντα in stock,τώρα δεν είναι.Μήπως έγινε discontinued?

 

H Tonelab είναι προϊόν που βρίσκεται στην αγορά πόσο? Πέντε-έξι χρόνια? Καιρός δεν είναι να πάρει την άγουσα για τα αποδυτήρια?  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψή μου είναι ότι πρέπει να ακολουθήσει πλέον τις εξελίξεις.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψή μου είναι ότι πρέπει να ακολουθήσει πλέον τις εξελίξεις.

 

Δεν αποκλείω φυσικά να βγει μια "Tonelab 2010" ή κάτι παρόμοιο, αλλά δεν το θεωρώ και πιθανό. Κάποιες προτάσεις για high end modeling ενισχυτές που είχε η Vox δεν προχώρησαν.Ίσως βέβαια κάτι να κυκλοφορήσει από την Korg, στην οποία ας μην ξεχνάμε ότι ΑΝΗΚΕΙ η Vox, και της οποίας την τεχνολογία χρησιμοποίησε στις πεταλιέρες της.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όσο υπάρχει Digitech πλέον, δεν με βλέπω να ασχολούμε με Tonelab... (αν δε με γελάνε τα αυτιά μου).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου