Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με χαλάει που χαλάω το τόσο όμορφο κλείσιμο του θέματος ύστερα από 94 σελίδες (αισίως!!! :P ) αλλά τελικά έχουμε πρόταση για συγκεκριμένο MIDI to USB Controller που να δουλεύει σίγουρα με την SE?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

με χαλάει που χαλάω το τόσο όμορφο κλείσιμο του θέματος ύστερα από 94 σελίδες (αισίως!!! :P ) αλλά τελικά έχουμε πρόταση για συγκεκριμένο MIDI to USB Controller που να δουλεύει σίγουρα με την SE?

 

http://www.m-audio.com/products/en_us/Uno.html Το έχω και δουλεύει τέλεια!

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.m-audio.com/products/en_us/Uno.html Το έχω και δουλεύει τέλεια!

οκ! ευχαριστώ!

ξέρεις μήπως και που μπορώ να το βρω Αθήνα και πόσο περίπου πωλείται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ! ευχαριστώ!

ξέρεις μήπως και που μπορώ να το βρω Αθήνα και πόσο περίπου πωλείται?

 

Απο δώ το πήρα: http://www.tonyskeyboards.gr/default.asp?static=3&Product_ID=245 και απ'ότι βλέπω του ανέβασαν την τιμή! Κάνε κανά search μήπως το βρείς πιό φθηνά.  ;)

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όοοπα!

πανάκριβο!

στο ebay είδα πως υπάρχουν controllers και με 4-5Ε αλλά να υποθέσω πως δεν θα κάνουν δουλειά ε?

θα κοιτάξω για αντιπρόσωπο της M-AUDIO στην Αθήνα

ευχαριστώ πάντως Deadmeat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όοοπα!

πανάκριβο!

στο ebay είδα πως υπάρχουν controllers και με 4-5Ε αλλά να υποθέσω πως δεν θα κάνουν δουλειά ε?

 

Έναν που είχα αγοράσει παλιότερα εγώ μέσω ebay, δεν λειτούργησε δυστυχώς με την Tonelab... :(

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όοοπα!

πανάκριβο!

στο ebay είδα πως υπάρχουν controllers και με 4-5Ε αλλά να υποθέσω πως δεν θα κάνουν δουλειά ε?

θα κοιτάξω για αντιπρόσωπο της M-AUDIO στην Αθήνα

ευχαριστώ πάντως Deadmeat

 

Πανε και ρωτα στον Καγμακη τον μικρο (με τα accessories) εγω ειχα αγορασει ενα απο εκει με κανα 20ευρω και δουλεψε μια χαρα!!!

 

Εκτυπωσε και μια αυτο που σου προτειναν κ θα καταλαβει τι θες.. εγω ετσι ειχα κανει οταν ακομα νομιζα οτι τα patches της TL ειναι θησαυρος ;D

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτυπωτής δεν παίζει αλλά θα του πω το όνομα και λογικά θα το κοιτάξει στο νετ....

με την οθόνη εκεί στη γωνία...εύκολα!

 

20Ε είναι καλά....

thanx fuZZed!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια....εγώ είμαι πάλι!

 

έχω ένα θέμα με το HOLD DELAY....

 

απ'ότι έχω καταλάβει από το manual όταν το λαμπάκι του CONTROL είναι αναμμένο τότε "γράφει" αυτό που παίζεις και όταν το σβήσεις υποτίθεται πως μετά το παίζει ανάλογα με τις ρυθμίσεις που έχουν μπει στα TIME, FEEDBACK κτλ...

 

δοκίμασα να το χρησιμοποιήσω έτσι όμως κάθε τόσο έγραφε ότι έπαιζα με αποτέλεσμα να γίνεται ένα σύμπλεγμα 43241 διαφορετικών ηχογραφήσεων χωρίς κανένα νόημα για μένα....

υπάρχει κάποια απλή εξήγηση για τη λειτουργία του HOLD DELAY ώστε να μπορώ να ηχογραφώ μόνο ένα παίξιμο και μετά ότι κι αν παίξω να μη το πιάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γεια....εγώ είμαι πάλι!

 

έχω ένα θέμα με το HOLD DELAY....

 

απ'ότι έχω καταλάβει από το manual όταν το λαμπάκι του CONTROL είναι αναμμένο τότε "γράφει" αυτό που παίζεις και όταν το σβήσεις υποτίθεται πως μετά το παίζει ανάλογα με τις ρυθμίσεις που έχουν μπει στα TIME, FEEDBACK κτλ...

 

δοκίμασα να το χρησιμοποιήσω έτσι όμως κάθε τόσο έγραφε ότι έπαιζα με αποτέλεσμα να γίνεται ένα σύμπλεγμα 43241 διαφορετικών ηχογραφήσεων χωρίς κανένα νόημα για μένα....

υπάρχει κάποια απλή εξήγηση για τη λειτουργία του HOLD DELAY ώστε να μπορώ να ηχογραφώ μόνο ένα παίξιμο και μετά ότι κι αν παίξω να μη το πιάνει?

 

bump! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου