Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

το χω βάλει κάποιες φορές αλλά το φοβάμαι λόγω του δυνατότερου σήματος....

μπορεί να λέω και βλακείες και οι διαφορές να είναι αμελητέες αλλά δεν ξέρω από ηλεκτρονικά :)

 

οκ...το αφήνω ως έχει και βλέπουμε...

 

αν ξέρει κάποιος ας γράψει! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Χαιρετω σας, μηπως καποιος ξερει που μπορω να κανω καλο κ αξιοπιστω σερβις στην tonelabe se??

Ειναι πλεον καποιων ετων κ καμια φορα κολανε τα κουμπια (chain, global) κ τα expresions δεν κλεινουν εντελως( σαν παραμετρο δηλωνω 0 αλλα πανε μεχρι 2.2)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ μου δεν την χωνεψα... θα την σμπρώξω για ανταλλαγή με καμμιά Line6.... με έχει απελπίσει τελείως όμως.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εμπειρία μου με την "tonelab" στ για 1 χρόνο μπορώ να πω ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί για live με πολύ  μέτρια αποτελέσματα....το κακό όλων των "τονελαβ" είναι το tonesucking τους

και το cut in the mix που δεν το πετυχαίνουν πολύ καλά καθώς ο ήχος φαίνεται να βγαίνει μουντός και πεθαμένος....η ποιότητα των εφέ είναι καλή για τα λεφτά της αλλα δεν συγκρίνεται με των καλών πεταλιών

 

edit (ndnikola): δεν γράφουμε greeklish.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως ολα αυτα συμβαινουν...

 

οταν ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ...

 

 

btw Γραφε ελληνικα

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως ολα αυτα συμβαινουν...

 

οταν ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ...

 

Exactly!!! Σε live το μηχάνημα μιά χαρά ήταν και άκουσα καλά λόγια για τον ήχο μου. Απλά θέλει υπομονή, σωστές ρυθμίσεις του ενισχυτή και σωστό ηχολήπτη.

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως την tonelab se (που την έχω 1 μήνα) με ανάγκασε μέσα σε 2 μέρες κατάφερα να ξεχάσω πως έχω πετάλια....Ο Superfunk έχει δίκιο.Άπαξ και ξέρεις να τη χρησιμοποιείς καθάρισες!Τώρα όμως μπορείτε να απαντήσετε και την ερώτηση για το που μπορεί να γίνει ένα καλό σέρβις στην tonelab?Ποτέ δεν ξέρεις στο μακρινό μέλλον :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβας μια γραμμη οπου στο ενα ακρο ειναι η απολυτη vintagia...και στο αλλο η απολυτη καφριλα.... τις χωριζεις με μια αλλη γραμμη στη μεση και ρωτας τον εαυτο σου..που ειναι κυριως ο ηχος μου? αμα ειναι απο τη μεσαια γραμμη και πανω(προς super high gain καταστασεις δηλαδη) λες bye bye  στην tonelab και παιρνεις κανα pod hd ή digitech rp.Αν εισαι απο την μεση και κατω παιρνεις tonelab και κανεις τη δουλεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου