Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα...εγω ηδη το καταλαβα πως θα βγαζει προβληματα- τουλαχηστον η δικια μου...αλλα αποτι διαβασα σε ολο το θρεντ ειναι απλα τα προβληματα που εμφανιζει..κυριος τα πεταλια...που δεν δουλευουν!!!

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ουφφ...

 

την έφτιαξα! ;D

 

νομίζω ο elavd κάπου είπε οτι μια καλή ιδέα είναι να την ανοίξεις και να τραβήξεις τα ελατήρια λίγο...όποτε αυτό έκανα...και δουλεύει ρολόι!!! ;D

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα!Απίστευτο και αιώνιο το thread που έχετε ανοίξει εδώ πέρα!Μιά γρήγορη ερώτηση!Η λάμπα της SE πόσο κρατάει;Ειναι λίγο χαμηλή στον φωτισμό της και έντονα πορτοκαλί.Ειναι normal αυτό;

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λάμπα της SE πόσο κρατάει;Ειναι λίγο χαμηλή στον φωτισμό της και έντονα πορτοκαλί.Ειναι normal αυτό;

 

100-200 χρονια περιπου,δεν αναβει καν απο μονη της μια και δουλευει σε πολυ χαμηλο βολταζ,ο φωτισμος της ειναι απο ενα πορτοκαλι λεντακι που την... φωτιζει,αν θες να την κανεις πρασινη βαλε πρασινο λεντακι   ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και μιλάμε για την "λάμπα"...

 

Sf έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις την λάμπα με τπτ JJ, tung-sol ή groove?? αν ναι...είχε κανένα αξιόλογο αποτέλεσμα???

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα,το ιδιο ακουγονταν,αφου δουλευει σε πολυ χαμηλο βολταζ σου ειπα... ;D,κανει ομως ενα  εξαιρετικο buffering που ζωντανευει τον ηχο και του "δινει" σε σχεση με το καρφι-καρφι.Ακομα και οταν παιζω χωρις εφε την εχω in line γιατι μου αρεσει πολυ το χρωμα που δινει στον ηχο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανει ομως ενα  εξαιρετικο buffering που ζωντανευει τον ηχο και του "δινει" σε σχεση με το καρφι-καρφι.Ακομα και οταν παιζω χωρις εφε την εχω in line γιατι μου αρεσει πολυ το χρωμα που δινει στον ηχο.

 

το κάνει όταν την αλλάζεις εννοείς??

 

 

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι,το κανει με οτιδηποτε λυχνια & φυσικα με την στοκ,εχω 3 tonelab εδω και 6 χρονια και ολες εχουν τις στοκ λυχνιες και φυσικα δεν εχουν παθει απολυτως ΤΙΠΟΤΑ (ουτε προβλημα στα switches ,ουτε οτιδηποτε αλλο προβλημα),φυσικα τους φερομαι ανθρωπινα με αγαπη & στοργη ;D (δεν μπορω αλλωστε να κανω και αλλοιως μια & αν μου παθουν τιποτα...I will kiss my sweet sound goodbye....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thnx SF...

 

είναι πραγματικά απίστευτο μηχάνημα...η gt-8 μου κάθεται στην θήκη της εδώ και βδομάδες και οπού ναναι θα είναι στις αγγελίες...

 

η αλήθεια είναι πως την άνοιξα την τονελαβ γιατί το α/β swich κόλλαγε...τράβηξα λίγο παραπάνω το ελατήριο του...και δουλεύει άψογα εδώ και 1μιση βδομάδα...είμαι υπερευτυχής ;D

 

btw σήμερα θα την πάρω για live...  fingers-crossed! :)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά!Τι στο καλό γίνεται με το SEND-RETURN της SE;Εχω βάλει ένα MXR Equalizer στο effects loop της πεταλιέρας και δεν κάνει τίποτα!Τί κάνω λάθος;Επίσης έπαιξα και με το bank down και το insert κουμπι της SE αλλά προφανώς κάτι δεν κάνω σωστά!

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου