Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ Μ@ΛΑΚΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΛΑΜΠΑΤΟ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΟΙΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕ TONELAB.

 

Γιατι δηλ. με τα δεκαδες ΤΡΑΝΤΖΙΣΤΟΡΑΤΑ πεταλακια δεν τον αλλοιωνεις :?: :lol:

 

 

 

παιδια ακουσα επιτελους την πολυδιαφημιζομενη ωρα και με συνχωρειτε αλλα δεν με επεισε. δεν λεω κανει δουλεια, αλλα μου φανηκε σαν μια πεταλιερα της σειρας.

τωρα περιμενω να ξεσπασει 3ος παγκοσμιος icon_redface.gif

 

προφανως δεν την ακουσες ΣΩΣΤΑ και με την ησυχια σου :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

την ακουσα ωρα ..

εχει καλα πειστικα εφε ιδιως delay, ο comp.. ειναι οντως αθλιος, οπως και τα wah,

βεβαια με οτιδηποτε μπορεις να κανεις ηχο..

και κραταω και μια πισινη για τις πραγματικες συνθηκες οπου νομιζω οτι θα digitοφερνει εντονα λογο υψηλου κομπρεσσαρισματος.

συνπερασμα

1.good value for money

2.not a muth :wink:

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ακουσα ωρα ..

 

Αμ εκει ειναι το προβλημα...ωρες δεν φτανουν ,ΜΕΡΕΣ (ισως και ΜΗΝΕΣ) χρειαζονται για "να της παρεις τον αερα" :lol:

 

αληθεια ΠΩΣ την ακουσες? (σε ενισχυτη,τι ενισχυτη με τι ρυθμισεις???)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ

 

μήπως θα πρέπει να νοικιάσουμε και κανέναν κιθαρίστα της προκοπής για να μας αρέσει η tonelab? :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε αρχηγε μου δεν λεω αυτο :lol: :lol: :lol:

 

Απλα οι ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ρυθμισεις της TL ειναι ΤΡΑΓΙΚΕΣ & ευκολα "βγαζουν το κακο ονομα" :lol: :lol:

 

Εγω ας πουμε οταν την αγορασα ειχα για καμμια εβδομαδα το output στη θεση "ln" και χτυπουσα το κεφαλι μου στον τοιχο με το ΑΠΑΙΣΙΟ ηχο που εβγαζα!! :oops: :lol: :lol: :lol:

 

Μετα ανοιξα λιγο το manual :oops: ,ΕΨΑΞΑ τις ρυθμισεις ΠΟΛΥ ,και "εφερα" το μηχανησμα :lol: στα "ισια" με τα πεταλια μου...

 

Πως να το κανουμε δηλαδη ΔΕΝ ειναι απλο πραγμα η ρυθμιση μιας ψηφιακης πεταλιερας (δεν ειναι δηλ. plug in and play οπως τα πεταλια...αυτο λεμε) :wink:

 

Και εμενα π.χ μου γυρναει τα "αντερα" το POD XT & χθες που πηγα σε ενα Live γνωστου συγκροτηματος επαθα πλακα (και δεν ημουν ο μονος...) απο τον ηχο που εβγαζε ο κιθαριστας τους CONNECT στην κονσολα με αυτο (απλα ο ανθρωπος ειχε ξεσκιστει στο ψαξιμο ενω εγω οταν την ειχα "εμεινα" με την αρχικη εντυπωση & την απερριψα.... :oops: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαρά αυτή η συζήτηση θα μπορούσε να συνεχιστεί επ αορίστου αφού λέμε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως...αλλωστε ο καθενας παιζει με οτι του γουσταρει και ετσι κι αλλοιως οι αποψεις πολλων ειναι written in stone οποτε why bother??? :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γιατί δεν προσπαθείτε απλά να ΑΓΝΟΗΣΕΤΕ ο ένας τον άλλον.

 

Αφού δεν ταιριάζουν τα "χνώτα" σας, γιατί το κουράζετε?? :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμία, φίλοι. Αυτιά είναι αυτά, ο καθένας εξαρτάται τι παίζει, πως παίζει , τι θέλει να ακούει και τι του κάνει. Για να υπάρχει η TL κάποια χρησιμότητα έχει. Εμένα απλά δεν μου κάνουν οι πεταλιέρες. Όσο και να προσπάθησα π.χ σιχάθηκα τα γκάζια τους, και τα εφέ τους με εκνευρίζαν. Και αν δεν έμαθα να τις ρυθμίζω i don t care, εν ολίγοις χέστ,.... η Φατμέ εν ώρα περιπάτου.....έκανα την δουλειά μου με πεταλάκια παράπλευρα, και είχα καλύτερο αποτέλεσμα στο studio. Τώρα αν σε κάποιον του κάνει είναι γιατί απέτυχε ή να εκτιμήσει - ρυθμίσει τα διαφορετικά πετάλια, ή γιατί του έπιαναν χώρο και θυσίασε λίγο από ποιότητα για χάρη ευχρηστίας. Είναι απλά τα πράματα....

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου