Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

+ άλλα 40¤ από εδώ:

http://www.thomann.de/gr/vox_tonelab_le.htm

:lol:

 

Αυτή είναι η LE. Εμείς μιλάμε για την SE

 

 

Έλεγα κι εγώ δεν θα την κάνω ακόμα την πατάτα μου; :oops: :lol: :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτίσω κάτι η tonelab se με την σκέτη tonelab εκτός του ότι η πρώτη έχει τα footswitch και τα controler έχει καμιά άλλη διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτίσω κάτι η tonelab se με την σκέτη tonelab εκτός του ότι η πρώτη έχει τα footswitch και τα controler έχει καμιά άλλη διαφορά?

 

στην "σκετη" δεν μπορεις να κλεισεις τους ενισχυτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας φίλος τραγουδιάρης ψάχνει καλά effects για φωνή και η μικρή θα ήταν καλή λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μηπως θα πρεπει να σας "προβληματιζει" το γεγονος οτι 4 ατομα εδω μεσα εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ την ιδια γνωμη για την ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ηχητικη ποιοτητα του TL??

 

Μπάαα' date=' το 60% των ελλήνων κιθαριστών παίζει με Ibanez και zoom πεταλιέρες, δεν λέει κάτι αυτό.[/quote']

 

fleamail: +1 με τη λογική ότι μπροστά στο απόλυτα άθλιο φυσικά και η TL είναι έτη φωτός μπροστά και έχει καταπληκτικό ήχο.

 

@ SF: ο καθένας έχει δική του άποψη για τον "καλό και σωστό" ήχο και φυσικά γι' αυτό και υπάρχουν 10 είδη κιθάρων και 20 μεγάλοι κατασκευαστές ενισχυτών. Αλλά από την άλλη η άποψη ότι με 360 ευρώ ορισμένοι κάνουν 100% καλύτερα αυτό που άλλοι έχουν πληρώσει τα τριπλάσια χρήματα όταν εκφράζεται τόσο απόλυτα είναι βέβαιο ότι θα συναντήσει αντιδράσεις.

 

Όσο για την TL έχω ξαναπεί (εξ' ου και μέχρι αυτή τη στιγμή απείχα από την συζήτηση...) ότι εμένα προσωπικά δεν με έπεισε να αντικαταστήσω τα πετάλια μου (αφού έχω βρει ακριβώς αυτό που ψάχνω...).

 

@elavd: To διαρκές ψάξιμο για παραμετροποίηση του ήχου που αφαιρούσε χρόνο από το πραγματικό παίξιμο δεν μπορεί να οφείλεται σε 15 μεταλλικά κουτάκια και να εξαφανίστηκε εντελώς από την compact εκδοχή τους. Μάλλον ο ενθουσιασμός του καινούριου είναι...

δεν γινετε να συμφωνησω περισσοτερο :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου