Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

¶ντε θα περιμένουμε και κλιπάκια! Και αν γίνεται παίξτε με όσα περισσότερα είδη μπορείτε (ροκ, μεταλ, τζαζ, ...)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

http://www.soundonsound.com/soundbank/TCGMajor.php

αφού επιμένετε ψηφιακά γιατί δεν πάτε τουλάχιστον στο καλύτερο??(η στο ακομη καλυτερο αλλα ακριβοτερο g-force)

 

Μηπως γιατι τα ακουσαμε πλαϊ-πλαϊ και διπιστωσαμε τα εξης?:

 

1.το G force δεν εχει ουτε το 1/10 των χρηστικων δυνατοτητων και του κοντρολ του TL

 

2.το G Force δεν εχει ουτε το 1/5 των εφε του ΤL

 

3.To G Force ακουγεται εντελως ψηφιακουρα μπροστα στον υπεροχο ζεστο ηχο του TL

 

4.Το TL ειναι κουκλα το G Force ακομα μια πανασχημη "φετα"

 

5.Για να "στησεις" το G Force θες μια ωρα ,για να"στησεις" το TL 2 λεπτα.

 

και αλλα πολλα......

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας μιλας για το g-force η για το g-major???

 

 

1.το G force δεν εχει ουτε το 1/10 των χρηστικων δυνατοτητων και του κοντρολ του TL

 

8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

Προφανως κανεις πλακα.....απιστευτα περισσοτερο παραμετροποιησημα τα TC......και οσον αφορα τα κοντρολ μαλλον δεν γνωριζεις την υπαρξη του midi και τισ δυνατοττες του....ειδικα αυτη τη παρατηρηση δεν ισχυει ουτε στο 1%......

 

2.το G Force δεν εχει ουτε το 1/5 των εφε του ΤL

 

Οντως....μαλιστα καποια ειναι σαφως καλυτερα στην tonelab.....οπως ομως και καποια ειναι παρασαγγας καλυτερα στο g gorce/g-major

 

3.To G Force ακουγεται εντελως ψηφιακουρα μπροστα στον υπεροχο ζεστο ηχο του TL

 

Εν μερει πιθανως ναι.......αλλα η διαφορα δεν ειναι τετοια οσο καποιοι νομιζουν

 

4.Το TL ειναι κουκλα το G Force ακομα μια πανασχημη "φετα"

 

Beauty is in the eyes of the beholder :D :D :D :D

 

5.Για να "στησεις" το G Force θες μια ωρα ' date='για να"στησεις" το TL 2 λεπτα. [/quote']

 

Μερος της ευχαριστησης ειναι και το στησιμο...βεβαια ειναι γνωστο οτι οι περισσοτεροι κιθαριστες με εγκεφαλικη ανεπαρκεια μολις δουν περισσοτερα απο 3 knobs παθαινουν ισχαιμικο επεισοδιο :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ ένα έχω να πω μέχρι στιγμής:

 

εδώ και 3 μέρες που έχω την Tonelab, έκοψα το πολύ surf στο internet, έπαψε να με απασχολούν πράγματα όπως πχ η τιμή του πυκνωτή που είναι συνδεδεμένος στο tone της κιθάρας μου, τα steel saddles κλπ κλπ και απλά

 

ΠΑΙΖΩ ΚΙΘΑΡΑ με τις ώρες!!!!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ ένα έχω να μπω μέχρι στιγμής:

 

εδώ και 3 μέρες που έχω την Tonelab' date=' έκοψα το πολύ surf στο internet, έπαψε να με απασχολούν πράγματα όπως πχ η τιμή του πυκνωτή που είναι συνδεδεμένος στο tone της κιθάρας μου, τα steel saddles κλπ κλπ και απλά

 

ΠΑΙΖΩ ΚΙΘΑΡΑ με τις ώρες!!!!!![/quote']

 

ειναι ακριβως αυτο που λεω κ γω. σταματησα να ασχολουμαι με συνδεσμολογιες, καλωδια, θορυβους κλπ κλπ κ απλα ξεκινησα να ΠΑΙΖΩ :!:

 

μπορει σε καποιους να ακουγεται υπερβολικο, μπορει να μην ειχα φτιαχτει για πεταλακια, δεν ξερω.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ ένα έχω να πω μέχρι στιγμής:

 

εδώ και 3 μέρες που έχω την Tonelab' date=' έκοψα το πολύ surf στο internet, έπαψε να με απασχολούν πράγματα όπως πχ η τιμή του πυκνωτή που είναι συνδεδεμένος στο tone της κιθάρας μου, τα steel saddles κλπ κλπ και απλά

 

ΠΑΙΖΩ ΚΙΘΑΡΑ με τις ώρες!!!!!![/quote']

 

Aυτό είναι τελείως αντικειμενικό! Kαι για μένα είναι συμβυβασμός! Κάτι σαν τους 35 άρηδες χαζομπαμπάδες που πέρνουν ένα οικογενιακό Sport βανάκι με 7 καθίσματα και αεροτομή γιατί νομίζουν πως έτσι θα τα έχουν όλα!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό είναι τελείως αντικειμενικό! Kαι για μένα είναι συμβυβασμός! Κάτι σαν τους 35 άρηδες χαζομπαμπάδες που πέρνουν ένα οικογενιακό Sport βανάκι με 7 καθίσματα και αεροτομή γιατί νομίζουν πως έτσι θα τα έχουν όλα!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ισως αν ειχα τα χρηματα να παρω το rmc wah, το analog delay της maxon κλπ κλπ, και τελικα επελεγα την tonelab, αυτο να ηταν συμβιβασμος. αλλα σε σχεση με το gear που ειχα, δεν νομιζω προσωπικα να εκανα κανενα συμβιβασμο. για την ακριβεια αισθανομαι οτι αναβαθμιστηκα κιολας :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου