Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα δε με χάλασε η ποιότητά του, αλλά το πρόβλημα είναι αυτό που λέει ο Μιχάλης:

 

Αν έχεις επιλέξει compressor δε μπορείς να επιλέξεις ταυτόχρονα ένα Tubescreamer γιατί τα έχει στην ίδια bank...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ο κομπρεσσορας ειναι καλος (οχι ο καλυτερος που εχω ακουσει αλλα αξιοπρεπεστατος) το προβλημα ομως ειναι οτι χρησιμοποιωντας τον συνεχεια "θυσιαζεις" ολα τα αλλα εφε της μπανκας του (δες την εικονα).

 

Οποτε αν σωνει και καλα χρειαζεσαι κομπρεσσορα βαζεις εναν μπροστα και καθαρισες (εγω χρησιμοποιω εναν του Jam) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plusyear εμένα με ενδιαφέρει το τεστ που λες,μιας και δεν εχω κάνει ποτέ καλό τεστ στο GT8(Ξέρεις 24ώρο στην πίστα των Σερρών) :D.

Ξέρω και να τη χειρίζομαι (φαντάζομαι) λόγω μακροχρόνιας χρήσης με την 6,οπότε μάλλον είμαι ο άνθρωπός σου.Αν και high gain ήχους δεν έχω ασχοληθεί...

 

Σου στελνω ένα πμ να δουμε αν θα το κάνουμε.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεβασα ενα κλιπακι(οτι πρεπει για υπνο... :) ), με την tonelab se καρφι σε μια maudio 2496.

 

χρησιμοποιησα προσομοιωση vox ac-15 με καμπινα απο vox ac-15 και reverse delay. η εγγραφη εγινε στο cubase. δεν εγινε καμια παραπανω επεξεργασια. παιζω με μια stock rockinger tele.

 

δεν ειναι οτι καλυτερο(δυστυχως δεν το εχω ακουσει απο αλλα ηχεια), αλλα ισως βοηθησει καποιους.

 

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/mechmg93/mechmg93-tonelab_sample.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιχάλη πολύ ενδιαφέρον κλιπ!!! Εκτός από reverse delay τι άλλο εφε χρησιμοποιείς και ακούγεται σαν τρέμολο??

 

Όσον αφορά την ηχογράφηση, μου φάνηκε ότι έχεις λίγα παραπάνω μπάσα από όσα χρειάζονται.

 

 

Παρεπιπτόντως, πώς τη συνέδεσες στην 2496? Με καλώδιο καρφί σε RCA?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από reverse delay τι άλλο εφε χρησιμοποιείς και ακούγεται σαν τρέμολο??

 

ειναι αποκλειστικα reverse delay σε μια καπως ανωμαλη ρυθμιση ;)

 

Όσον αφορά την ηχογράφηση' date=' μου φάνηκε ότι έχεις λίγα παραπάνω μπάσα από όσα χρειάζονται.

[/quote']

εχεις δικιο, αλλα δεν εχω πλεον κανενα εξοπλισμο και δεν μπορω να ξαναγραψω. σειρα σου τωρα :D

 

Παρεπιπτόντως' date=' πώς τη συνέδεσες στην 2496? Με καλώδιο καρφί σε RCA?[/quote']

 

ναι :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου