Προς το περιεχόμενο

το πρωτο μου single


marios f

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες μολις κυκλοφορησε το πρωτο μου single..θα ηθελα πολυ την αποψη σας!!ευχαριστω!!!στην ηλεκτρικη κιθαρα ειναι ο υπερτατος μιλτος καρακασης!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Μάριε!

 

Ειδικά η ενορχηστωση στην αρχη μου φανηκε εξαιρετική, αψογη νοτα και τα δευτερα γυναικεια φωνητικα. Ωραιο το φορτωμα στο σολο αλλα θα περιμενα να διατηρηθει λιγο περισσοτερο η ατμοσφαιρα αυτη.

 

ΑΥτο που με παραξενεψε λιγο ηταν οτι ενιωθα σαν να αλλαζεις συνεχεια τον καλλιτεχνη που μου θυμιζες, κατι απο αλκινοο στην αρχη, καπου πασχαλιδη, μετα παπακωνσταντινου κτλ - δεν ειμαι ειδικος στο στυλ αλλα πιστευω οτι συντομα θα ακουσουμε πραγματα απο σενα με πιο εντονη την προσωπικη σφραγιδα.

 

Ολα αυτα τωρα βεβαια ειναι κλασικα λιγο ο καθενας με το μακρυ του και το κοντο του, απλως ειπα να σου γραψω μια φιλικη / ουδετερη γνωμη.

 

Καλή αρχη και ό.τι καλύτερο ευχομαι!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!!οσο αναφορα την προσωπικη μου σφραγιδα να σου πω την αληθεια εχω ακουσει πολλες αποψεις..σιγουρα ειμαι επηρεασμενος απο τους "εντεχνους" απλα καθε φορα μου λενε και αλλον!!!χαχαχαχχαχαχα

σ ευχαριστω πολυ παντως που σπαταλησες τον χρονο σου για ν ακουσεις το τραγουδι μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!!οσο αναφορα την προσωπικη μου σφραγιδα να σου πω την αληθεια εχω ακουσει πολλες αποψεις..σιγουρα ειμαι επηρεασμενος απο τους "εντεχνους" απλα καθε φορα μου λενε και αλλον!!!χαχαχαχχαχαχα

σ ευχαριστω πολυ παντως που σπαταλησες τον χρονο σου για ν ακουσεις το τραγουδι μου!!

 

Σπατάλησα; Δε πας καλα...

 

Εμεις ευχαριστουμε που το μοιραστηκες, περιμενουμε και τα επομενα!  :D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα φωνή, κοινότυπη ενορχήστρωση, ανιαρή παραγωγή, αταίριαστο σόλο στη κιθάρα..........προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο, θα μπορούσα να μαστιγώνω το κιθαρίστα για μέρες  ;D ;D ;D    όχι από τεχνικής απόψεως 8)

  Συνολικά, προσωπικά νομίζω πως καταστράφηκε ένα όμορφο άσθμα απ αυτά που σου είπα, πλην της φωνής και της σύνθεσης που σήκωναν πολλά παραπάνω από κάτι σε στυλ Μαχαιρίστας  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου άρεσε. Είναι κοινότυπο σαν μελωδία και σαν στίχος. Η αλλαγή σε χαρντ αδικαιολόγητη. Η φωνή είναι καλή αλλά μου αφήνει την αίσθηση ότι προσπαθεί να τα πει όλα σωστά. Πιστεύω επίσης ότι 4 λεπτά είναι πολλά πάρα πολλά. 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσωπικά δεν ακούω αυτό το στυλάκι , αυτό που αυτοπροσδιορίστηκε σαν «εντεχνο», αλλά 2 πραγματάκια θα σου πω, όσο πιο αντικειμενικά μπορώ. Εχεις μια πολύ ωραία φωνή καταρχήν. Από κει και πέρα δεν μου αρέσει καθόλου ο κοινότυπος στίχος, η εντελώς fake παραγωγή στα τύμπανα και ο ακόμα πιο τρισάθλιος ήχος στην ηλεκτρική κιθάρα. Ο κιθαρίστας σου φυσάει  αλλά η αλλαγή και εμένα δεν μου κόλλησε. Τα ευχάριστα νέα είναι ότι είναι κάτι που ακούγεται από τους φαν του ειδους πολύ ευχάριστα και με τη κατάλληλη προβολή μπορείς να γίνεις πολύ γνωστός αφού αυτό το είδος πουλάει πολύ στις μέρες μας (και πάλι). Μια ματιά στα φετεινά φεστιβάλ ΟΛΗΣ (μα όλης) της χώρας θα σε πείσει…. (Πασχαλίδης, Χαρούλης, Παπακωνσταντίνου, Θηβαίος ΠΑΝΤΟΥ ΟΜΩΣ!-ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΟΥΝΤΑ!)

 

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου άρεσε. Είναι κοινότυπο σαν μελωδία και σαν στίχος. Η αλλαγή σε χαρντ αδικαιολόγητη. Η φωνή είναι καλή αλλά μου αφήνει την αίσθηση ότι προσπαθεί να τα πει όλα σωστά. Πιστεύω επίσης ότι 4 λεπτά είναι πολλά πάρα πολλά. 

Συνφωνω απολυτα σε ολα.Τελειως σουπα σε ολα.Η φωνη ναι μεν καλη αλλα οπως λεει και ο Audiotory τη μια Πασχαλιδης πχ στο Ρεφρεν παπακωνσταντινου.Δηλ που ειναι η ταυτοτητα περα της καλαισθησιας.

  Ενορχηστρωση μια απο τα ιδια,Σολο κιθαρα ασχετη τελειως.Μα καλα αυτοι οι τυποι που παιζουν δεν καταλαβαινουν οτι αυτα που πανε να βαλουν ειναι ασχετα τελειως με το θεμα.Τι να τον κανεις τον παιχτη ετσι.Τεσπα .Φιλε θα σε στενοχωρησω.Δεν μου αρεσε καθολου ακομα και για εντεχνο ροκ.Σορυ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ναι... το σόλο είναι εντελώς άσχετο.

 

Μπήκα για "την πω" στους πολύ σκληρούς τύπους παραπάνω, αλλά... δεν έχουν άδικο, δυστυχώς.

 

Για το κομμάτι και τη φωνή, μια χαρά, αλλά η όλη παραγωγή μπάζει νερά... :-/ Σορρυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγω τω γνωμη μου.κατ'αρχην αξιζουν ενα μπραβο στον φιλο που εκθετει τον εαυτο του(τη συνθεση του εννοω φυσικα) στο κοινο και δεν φοβαται την κριτικη...αλλωστε απ'αυτην γινομαστε πολλες φορες καλυτεροι..τωρα οσο για το κομματι θα σταθω σε ενα και μονο σημειο καθως δεν ειμαι ο πλεον ειδικος να κρινω τη παραγωγη και την ηχογραφηση..το σημειο αυτο ειναι ο στιχος...θα τον χαρακτηριζα καπως πεσιμιστικο και παρακλητικο με κανενα ειδους μηνυμα και χωρις ξεκαθαρο στοχο ως προς το συναισθημα που επιδιωκει..νομιζω δικαιως 2-3 φιλοι τον χαρακτηρισαν κοινοτυπο και συναφη με τους γνωστους στιχους των αυτοαποκαλουμενων "εντεχνων ασματων" που κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι σουπα...κατα τ'αλλα η φωνη αξιοπρεπης...oπως και να το κανουμε  και αυτο ισχυει για ολους

 

IT'S A LONG WAY TO THE  TOP IF YOU WANT TO ROCK N ROLL..OR IF YOU WANT TO ENTEXNO ROLL ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου