Προς το περιεχόμενο

το πρωτο μου single


marios f

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρ'όλο που δεν είναι το είδος μουσικής που ακούω, το τραγούδι μ'άρεσε! Ωραία φωνή, ωραίες κιθάρες (εκτός της lead.... :P, σε άλλα ναι, όχι όμως εδώ!), αλλά η παραγωγή (για επαγγελματική δουλειά) όντως μπάζει, αυτό όμως διορθώνεται. Εντάξει η μελωδία, όπως και η φωνή σου, θυμίζουν πολλά, έ και; Μια χαρά άσμα, για το είδος του και όχι μόνο, εύγε και καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία φωνή όπως λένε και οι φίλοι παραπάνω.!   :) :)

 

Το σόλο της κιθάρας μόλις μπήκε μου φάνηκε σα να μου πετάνε μερέντα πάνω στο μουσακά. Και τα δύο μπορεί να είναι ωραία (ή καλομαγειρεμένα ας πούμε τεχνικά - γιατί η αισθητική του σόλο προσωπικά δε μου ταιριάζει, περί ορέξεως... κολοκυνθόπιτα) αλλά καλύτερα τα απολαμβάνεις ξεχωριστά.

 

Απλά δεν ξέρω αν 'ευθύνεται' ο Μάριος για την επιλογή του χερά κιθαρίστα... εγώ τον δικαιολογώ εν μέρει. Μη ξεχνάμε ότι στο παρελθόν είχαμε προηγούμενο-α (σε άλλο level βέβαια) με τέτοια σολιστικά συμβάματα  που τότε θεωρήθηκαν και ύμνοι από τους θιασώτες του εντέχνου.

 

πχ στο 1.53

 

 

Δεν 'δικαιούμαι διά να ομιλώ' βέβαια- γιατί στα nineties τα έπαιζα και γω στα κοριτσάκια και τα άκουγα και στο ράδιο. Οι εποχές αλλάζουν- τα γούστα καμιά φορά αλλάζουν- δεν μπορώ να πω ότι ξέρω τα καινούρια του Πορτοκάλογλου του Μάλαμα ή του Χαρούλη. ΟΜΩΣ  θα προτιμώ πάντα το έντεχνο σε σχέση με τη σκυλέ ασυδοσία / τρόπο ζωής.

 

Θυμήθηκα και τον mikeius στο 1.15 για τους guest βιρτουόζους.  :)

 

 

Μάριε σου εύχομαι καλή δύναμη στα παρακάτω, μη στηρίζεσαι μόνο στο τι σου λένε οι φίλοι μουσικοί - δυστυχώς ή ευτυχώς είναι ΠΟΛΥ πιο ιδιαίτερο κοινό σε σχέση με την παρέα σου / τον κόσμο που θα ακούσει έντεχνο από το ραδιόφωνο στο αμάξι ή σε μια συναυλία. Σίγουρα έχεις να κερδίσεις πολλά , αλλά μπορεί ο κόσμος που ασχολείται με μουσική να το δει αλλιώς. Οπότε μπορεί ο κόσμος να αντιδράσει διαφορετικά/πιο θετικά. Όπως και να 'χει καλή τύχη!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα κομματακι για τον χωρο που απευθυνεται. Στα 100% οφ, αυτα που παιζει

ο κιθαριστας στο σολο. Καπου τον ζηλεψε λιγο ο "ντραμερ" κι ακολουθησε... ;D

Παιδες,,, ειμαι σιγουρος οτι εχετε παικτικες ικανοτητες. Δεν χρειαζετε ομως να

τις προβαλετε οπου να 'ναι. Μετρημενα και μεχρι εκει που υπηρετουν το κομματι.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνάμε ότι στο παρελθόν είχαμε προηγούμενο-α (σε άλλο level βέβαια) με τέτοια σολιστικά συμβάματα  που τότε θεωρήθηκαν και ύμνοι από τους θιασώτες του εντέχνου.

 

πχ στο 1.53

 

πω,πω αυτο ειναι χειροτερο και απο το σολο στο τραγουδι του Μαριου...

 

οταν ακουω τετοια σολα μου ερχεται στο μυαλο μου αυτο το αγριο ζωο

 

Kangaroo_1786273c.jpg

 

δεν μπορώ να πω ότι ξέρω τα καινούρια του Πορτοκάλογλου του Μάλαμα ή του Χαρούλη

 

Τωρα τι φταιει ο Νικος και τον βαζεις στην ιδια προταση με τους αλλους 2?  ;D

 

Το κομματι τωρα του Μαριου σαν ασΘμα ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ για το χωρο στον οποιο απευθυνεται (συνθετικα μαλιστα ειναι πολυ καλυτερο απο πολλες "επιτυχιες" του χωρου) ,ειναι και ωραιο και ευαισθητο παιδι  ;D,εκατονταδες φοιτητριουλες απο την επαρχια θα τον λατρεψουν (δεν κανω πλακα ειναι ΠΟΛΥ σημαντικο αυτο απο τη στιγμη που ειναι επαγγελματιας και θελει να κανει καρριερα στο χωρο αυτο οποτε το target group του ειδους εχει καλυφθει ) .

 

Το κιθαριστικο σολο ειναι ΕΠΟΣ καγκουριλας και ΔΟΛΟΦΟΝΕΙ το κομματι,ενω η παραγωγη ειναι μετριοτατη (αυτο ομως δεν παιζει και πολυ μεγαλο ρολο μια και απο τις παραγωγες των ΠΥΞ ΛΑΞ ειναι σαφως καλυτερη  ;D)  

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Hammond? idea.gif

 

αχαχαχα καλο

 

σοβαρα το κομματι μπορει να ηταν πολυ καλυτερο με μια ή δυο κιθαρες -ξυλινες- και καποιο κρουστο εκτος ντραμς, γενικως οχι υπερπαγωγες/καγκουριες , για στιχους και ειδος δεν μπορω/θελω να εκφερω αποψη. καλη επιτυχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τωρα τι φταιει ο Νικος και τον βαζεις στην ιδια προταση με τους αλλους 2?  ;D

 

παραγωγες των ΠΥΞ ΛΑΞ  

 

 

Έχεις δίκιο για τον Νίκο είναι εντεχνο ποπ και κιθαρισταράς με ηχάρα οπότε λάθος μου...

 

:( :( :( :(

 

Προχτές γύριζα από Ιερισσό Ζαλονίκη για χειρουργείο και βρίσκω μες στης γυναικός μου τ αμάξι το σινdi 'παιξε παλιατσο τα τραγουδια σου τελειώνουν' βάζω να τ ακούσω (μη με ρωτάς γιατί) και σκέφτομαι  demo είναι τι στο καλό?? Όλα one take κι ό,τι βγει? Απ' την άλλη δεν μπειράζει άποψη είναι και δαύτο.

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

παιδια ευχαριστω πολυ για την κριτικη σας..ακομα και σε οσους δεν αρεσε, ευχαριστω που κανατε τον κοπο να το ακουσετε,ελπιζω το επομενο να σας αρεσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου