Προς το περιεχόμενο

Μια απο τα ιδια! Ποιον (απο τους δυο) ενισχυτη μπασου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι σε 2 επιλογες και οσο και να το ψαχνω, τρωω κολλημα κ δεν ξερω ποιον. Για μελετη στο σπιτι και live λογικων εντασεων με υποστηριξη παντα απο τον κονσολιερη και το σημαντικοτερο να ειναι αλαφρυς καθοτι ειμαστε και καποιας ηλικιας και η μεση δεν σηκωνει! Οι επιλογες μου ειναι ο TC Electronics BG250-112 και ο Fender Rumble 100 V3. Ποιον απο τους δυο λοιπον?

http://www.thomann.de/gr/tc_electronic_bg250_112.htm

http://www.thomann.de/gr/fender_rumble_100_2014.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για μελετη στο σπιτι και live λογικων εντασεων με υποστηριξη παντα απο τον κονσολιερη και το σημαντικοτερο να ειναι αλαφρυς καθοτι ειμαστε και καποιας ηλικιας και η μεση δεν σηκωνει!

 

;D

 

Αφτό ίνε μεγάλη αλήθεια  ;)

 

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα αυτό:

 

http://www.thomann.de/gr/gallien_krueger_mb112.htm

 

Είναι λίγο πιο ακριβός από τον TC, αλλά μόλις 12,7 κιλά  8)

 

Έχω το ακριβώς προηγούμενο μοντέλο, έχω παίξει δεκάδες gigs με αυτόν, μου έχει λύσει τα χέρια- και μου έχει σώσει την μέση.

 

Είναι τεσταρισμένη, αξιόπιστη λύση- και η χαρά του mobility.

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που δεν καταλαβα στους GK ειναι τα ρυθμιστικα του... Εχει ενα Gain το οποιο παιζει και τον ρολο του Master ή ειναι απλως Master Volume και το Gain εχει ουσιαστικα 2 ρυθμισεις με το Pad Switch...??? ΟΕΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που δεν καταλαβα στους GK ειναι τα ρυθμιστικα του... Εχει ενα Gain το οποιο παιζει και τον ρολο του Master ή ειναι απλως Master Volume και το Gain εχει ουσιαστικα 2 ρυθμισεις με το Pad Switch...??? ΟΕΟ?

 

Χρησιμοποείς το gain ως master. Οσο και να τον έχω ανοίξει δε βρωμίζει or anything...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτο που δεν καταλαβα στους GK ειναι τα ρυθμιστικα του... Εχει ενα Gain το οποιο παιζει και τον ρολο του Master ή ειναι απλως Master Volume και το Gain εχει ουσιαστικα 2 ρυθμισεις με το Pad Switch...??? ΟΕΟ?

 

Ένα gain (ως master) και τέλος. Και όπως λέει ο σύντροφος Nikoubis, δεν βρωμίζει στο άνοιγμα. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω διαβασει φιλτατε και μαλλον σε αυτον θα καταληξω. 16 κιλα τα αντεχω και η προσθηκη 2 εφφε που θα τα χω φορτωσει απο το σπιτι για καποιο gig ειναι καλη περιπτωση - δεν χρειαζεται να κουβαλαω και πεταλια. Καλα reviews διαβαζω και κλωτσαει περισσοτερο απο τον Rumble. Υπαρχει και στον Νακα στα σωστα χρηματα, οποτε θα τον δοκιμασω και απο κοντα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου