Προς το περιεχόμενο

Ρίζα Χ - CD.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Κάλιο αργά παρά ποτέ.

 

 

Κάλιο αυγά παρά... πατέ  ;D

 

Ε, άργησε λίγο αλλά χαλάλι του. Ασχέτως αν «πουλήσει» ή δεν «πουλήσει», το ότι τελικά δημιουργήθηκε είναι η «δικαίωση» του Σέμη και IMHO αυτό είναι που μετράει.

 

Εξάλλου, όπως είπε και ο ποιητής, το ταξίδι είναι αυτό που μετράει- και η δημιουργία αυτής της μουσικής ήταν ένα μεγάλο, ενδιαφέρον ταξίδι, με πολλούς συνοδοιπόρους στην πορεία.

 

Και η ηχογράφηση του είχε την πλάκα της, καθώς με τον τρόπο της ήταν αρκετά... vintage κατάσταση  ;)  8)

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια για το νέο σας cd! Προσωπική μου άποψη μετά απο 2 άλμπουμ, ένα σε ελληνική εταιρία και ένα σε γαλλική, είναι ότι απο τις ελληνικές εταιρίες δεν εχεις να κερδίσεις και πολά σε θέματα προώθησης ή διανομής. Κατεμέ, φτιάξε μία σελίδα στο wix, αγόρασε το domain, εγώ πληρώνω περίπου 120 ευρω το χρόνο, και κάνε πώληση απο εκεί+ένα bandcamp. Επίσης η μόνη σοβαρή εταιρία διανομής στην ελλάδα εστω και πριν 1-2 χρόνια που το είχα ψάξει ήταν η mlk αν σε ενδιαφέρει το δισκάδικο. Προσωπικά δεν το βρίσκω απαραίτητο τα "χαρίσεις" τους δίσκους σου σε δισκάδικα και ααααν και οοοποτε πουληθει κανενα να πάρεις κανα ευρώπουλο πίσω ανα δίσκο...

 

υγ αν θα σας ενδιέφερε ενα review, στείλτε μου πμ. Γράφω στο rockap.gr. Eίτε εγώ είτε κάποιος πιο "ειδικός" στο στυλ θα αναλάβει τη δουλειά αν μας στείλετε ένα cd.

 

Καλοτάξιδο!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όνομα στα ελληνικά δε μου γεμίζει το μάτι.

Χα! Δοκιμάστε παρόλα αυτά. Αυτούς που δεν τολμούν να δηλώσουν την "ιδιότητά" τους να φοβάσαι! ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα! Δοκιμάστε παρόλα αυτά. Αυτούς που δεν τολμούν να δηλώσουν την "ιδιότητά" τους να φοβάσαι! ;D

Άσε φίλος, πουλάμε σαν τρελοί. Άλλα 2 σήμερα.  ::)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλιο αυγά παρά... πατέ  ;D

 

Ε, άργησε λίγο αλλά χαλάλι του. Ασχέτως αν «πουλήσει» ή δεν «πουλήσει», το ότι τελικά δημιουργήθηκε είναι η «δικαίωση» του Σέμη και IMHO αυτό είναι που μετράει.

 

Εξάλλου, όπως είπε και ο ποιητής, το ταξίδι είναι αυτό που μετράει- και η δημιουργία αυτής της μουσικής ήταν ένα μεγάλο, ενδιαφέρον ταξίδι, με πολλούς συνοδοιπόρους στην πορεία.

 

Και η ηχογράφηση του είχε την πλάκα της, καθώς με τον τρόπο της ήταν αρκετά... vintage κατάσταση  ;)  8)

 

Ο Νέστορας είχε τελικά δίκιο, όταν επέμενε η δουλιά να αποτυπωθεί σε CD, παρά το ότι εγώ είχα τις αντιρήσεις μου ...

Θεωρούσα ότι ένα CD στην εποχή μας, δεν έχει λόγο ύπαρξης, ούτε καν αν είναι το CD του Ρέμου ...

Εντέλει είχα άδικο ... Το έχεις στα χέρια σου και σπαρταράει ... Και το σημαντικότερο ενώνει περισσότερο τους συνδημιουργούς του ...

Παρά τις συχνές αναφορές του Τέρι, του Νέστορα, του Κώστα . .. το CD δεν αποτελεί δικαίωση του Σέμη, αλλά όλης της ομάδας που δούλεψε πάνω σε αυτό ...

Το ταξίδι μετράει Τέρι, αλλά και ο σταθμός επίσης ...

Το CD θα ακουστεί όσο του αξίζει, αρκεί να δουλέψουμε ενωμένοι με μυαλό, μέθοδο, πρόγραμμα και πάνω από όλα με υπομονή ...

Έχουμε χρόνο αρκεί να τον διαχειριστούμε σωστά ...

Εξάλλου σε 16 μήνες θα κυκλοφορήσει το δεύτερο το οποίο είναι ήδη έτοιμο ... και θα ακολουθήσει και τρίτο ... καλά να είμαστε.

Ευχαριστούμε για τις ευχές όλων και είμαστε εδώ για κουβέντα και ιδέες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου