Προς το περιεχόμενο

φτηνη "les paul" copy?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας σκεφτομαι αν υπαρχει κάποια οικονομική les paul που να αξίζει το κόπο να αγορασω.

εχω δει την Epiphone les paul special II , και την δοκίμασα .μου αφησε πολυ μέτριες εντυπωσεις ,γενικα φτηνή κατασκευή.

 

η άλλη epiphone που διαβάζω σχετικά στο site της Epiphone ειναι η slash AFD.υποθέτω όμως ότι ειναι παραπλήσια σε ποιότητα ,και διαβασα επίσης τα σχολια στο site της Epi.

 

Σκέφτομαι αν αξίζει να σκεφτώ κάποια άλλη φτηνη Les Paul.το max που μπορω να δωσω ,δυστυχως ,ειναι 200 ευρά.

 

Oι SX και οι Jack & Danny τι λένε ;

κανεις που να εχει ;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι αν αξίζει να σκεφτώ κάποια άλλη φτηνη Les Paul.το max που μπορω να δωσω ,δυστυχως ,ειναι 200 ευρά.

 

Σ' αυτά τα λεφτά κόπια καινούρια που να αξίζει  δε θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vintage μεταχειρισμενη ειναι η δικη μου προταση,θα ακολουθησουν σιγουρα κι αλλες

 

+1

κοιτα και για Epiphone les paul standard μεταχειρισμένη

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες και αυτη.Απλα ειναι bolt on αν δε σε ενοχλει!

http://www.ebay.de/itm/Cort-E-Gitarre-Classic-Rock-CR-50-2-Tone-Sunburst-NEU-/251938651340?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3aa8b6b

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω όλους

 

θα κοιτάω και στα μεταχειρισμένα λοιπόν.

 

μια epiphone που κοιταζω ειναι η LP special II AFD slash

 

 

http://www.epiphone.com/Products/Les-Paul/Slash-AFD-Les-Paul-Special-II-Guitar-Outfit.aspx

 

τι λετε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Sonicapg δεν νοείται Les Paul bolt on (βιδωτό μπράτσο) ακόμα και με 200ευ.....ή δίνεις κάτι παραπάνω και παίρνεις μια Vintage ή μια Epi (έστω μεταχειρισμένες), ή παίρνεις μια τέτοια  http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/Guitars/Paula-models/Jack-Danny-LC300-BK-Black/art-GIT0015698-000#FullDetails  (καλά ξύλα βλέπω.... ;)) και αύριο μεθαύριο, εάν θέλεις, αλλάζεις μαγνήτες, κλειδιά, γέφυρα και ηλεκτρικά (ένα ένα, σιγά σιγά ;) ::)). Θα σου βγει ακριβότερη βέβαια από τις προαναφερθείσες κιθάρες αλλά θα φτιάξεις (για τα λεφτά του) ένα αξιοπρεπές όργανο. Ότι και να αποφασίσεις πάντως, μην βιάζεσαι...... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα εγκαταλείψω την ιδέα της φτηνής κιθάρας.εχω δει κάποιες φτηνές ,-για λόγους διακριτικότητας δεν αναφέρω ονόματα - και η ενστικτώδης σκέψη μου ήταν πάντα "αυτό δεν είναι για μένα".την ιδέα του upgrade την έχω σκεφτεί καλά , αλλά μπορεί να καταλήξω με ένα όργανο που βασικά δεν θα έχει μεταπωλητική αξία.

 

να πω οτι έχω ήδη αυτή εδώ

DSC00855 (1)

pasadena.thumb.jpg.15abc5f832b5725341cf9cf178d5fb98.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου