Προς το περιεχόμενο

αλλαγή μαγνητών σε carvin.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους. Είχα φέρει από Αμερική μία early 90s carvin. O bridge μαγνήτης είναι πολύ hot και μου αρέσει. Έχει δύο humbacking μονούς που έχουν αισθητά χαμηλότερο output και προσωπικά δε μου αρέσουν καθόλου. Δε μου ακούγονται καλά όταν συνδιάζονται με τον διπλό. Το πρόβλημά μου είναι ότι δε ξέρω τι μαγνήτες χωράνες στα slots. Σκεφτόμουν για cruizer. έχει κανείς υπόψιν του τίποτα?

2015-06-25_04_20.56__.thumb.jpg.b04373d8422e0dd41e0ffa477dd12484.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χωράνε οι cruizer λόγω τριγωνικής βάσης .

Όπως το βλέπω πας για duncan rails για να χωράνε στα slots και να έχει και δυνατό output

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χωράνε οι cruizer λόγω τριγωνικής βάσης .

Όπως το βλέπω πας για duncan rails για να χωράνε στα slots και να έχει και δυνατό output

 

Ξεκούρδιστε σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό φοβόμουν. Έχω δοκιμάσει στο παρελθόν τους cruizer και μου αρέσουν αλλά τους rails ποτέ. Θα χρειαστώ και αλλαγή στα ηλεκτρικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς στα ποτενσιόμετρα ?

 

Το βλέπω απίθανο μιας και έχει κοινά , από την φωτό που βλέπω , ποτενσιόμετρα για τον humbucker bridge και τους neck/middle .

Άρα κατά πάσα πιθανότητα είναι 500άρια ( ανοίγοντας το καπάκι των ηλεκτρικών θα δείς πάνω να γράφεται τι αξία έχουν .

 

Κοιταξε τους cool rails , τους vintage rails και τους duckbuckers  της duncan  που έχουν πιο χαμηλό output όπως και οι cruizer της dimarzio

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου