Προς το περιεχόμενο

Capital controls και αγορες απο ιντερνετ (κυριως thomman.de)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάθε φορά λοιπόν που κάποιος προσδίδει ηθικά χαρακτηριστικά στις σχέσεις μας με τους ξένους ( "Είναι άτιμοι, μπαμπέσηδες και θέλουν το κακό μας") ένα γατάκι πεθαίνει  :'(

 

Εγώ έχω ακούσει πως ένας άγγελος χάνει τα φτερά του. Σε κάθε περίπτωση κάτσε να παίξω το μικρότερο βιολί του κόσμου.

 

Πάντως μ' αρέσει που αναρωτιόμαστε αν οι Γερμανοί θέλουν το κακό μας. για τους έλληνες που θέλουν το κακό μας ούτε κουβέντα. Αυτοί είναι πατριωτάκια, τους αγαπάμε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 497
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Εγώ έχω ακούσει πως ένας άγγελος χάνει τα φτερά του.

...

Για την πτερόρροια μόνο πτεροφέν.

http://www.karderines.gr/shop/Pterophene-15ml-1?manufacturer_id=33

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμως τα CC θα μείνουν, ώστε να αισθάνεται πανκ ο Noizy.

 

Μπορώ να πω ότι έχω απογοητευτεί πάντως ως προς τις πρώτες μέρες με CC. Ίσως ακόμα δεν κόβεται το φως και το νερό σε αυτούς που αδυνατούν να το πληρώσουν αλλά τα ΜΜΜ βάλαν εισιτήριο, ξανά.

 

Αν το ήξερα Trolley -με το χέρι στην καρδιά στο λέω- ότι τα CC θα εξελίσσονταν έτσι, θα ψήφιζα μνημόνιο 3 δαγκωτό! Θα ήμουν κι εγώ κομμάτι της -έστω και μειοψηφικής- αντίστασης.

 

Καλύτερα σα σκλάβος και πενιχρός μισθός

παρά 40 χρόνια με capital controls

 

 

Πάντως μ' αρέσει που αναρωτιόμαστε αν οι Γερμανοί θέλουν το κακό μας. για τους έλληνες που θέλουν το κακό μας ούτε κουβέντα. Αυτοί είναι πατριωτάκια, τους αγαπάμε.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να πω ότι έχω απογοητευτεί πάντως ως προς τις πρώτες μέρες με CC. Ίσως ακόμα δεν κόβεται το φως και το νερό σε αυτούς που αδυνατούν να το πληρώσουν αλλά τα ΜΜΜ βάλαν εισιτήριο, ξανά.

 

Μα, δεν εκπλήσσομαι για το ότι δεν ξέρεις καν τι λες. Είναι προϋπόθεση η άγνοια για να πιστεύει κάποιος αυτά που πιστεύεις. Το πρόβλημα θα ήταν αν είχες επίγνωση, και παρ' όλα αυτά επέμενες σε αυτές τις πεποιθήσεις - κάτι που ισχύει για διάφορους άλλους όμως.

 

Παρ' όλα αυτά (και επειδή οι πολιτικές αναφορές ενοχλούν τον admin) κάνε μία προσπάθεια να κατανοήσεις ότι αυτό που έγινε, επί της ουσίας έχει καταστρέψει την πλειοψηφία (ειδικώς τα συνοικιακά μαγαζιά) των εμπόρων που, όταν τελειώσει το στοκ τους, δεν θα είναι σε θέση να εισάγουν πλέον τα είδη τους (κιθάρες π.χ., όχι ακριβές, αλλά από εκείνες που παίρνουν οι μπαμπάδες στα παιδάκια που αρχίζουν το ωδείο).

 

Η μόνη πιθανότητα να μην σε αφορά αυτό, είναι αν απασχολείσαι στον Δημόσιο Τομέα, οπότε πες το μας να μην χάνουμε και άλλο χρόνο.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαιδρή η κουβέντα.

Φαιδρη η κουβεντα, αλλα να το κλειδωσεις δεν....

 

Μικρή υπενθύμιση περι του θέματος: συζητάμε το τι ισχύει σήμερα με την εφαρμογή του Capital control και τις επιπτώσεις στις καθημερινές αγορές και όχι γιατί εφαρμόστηκε.

Καθε άλλο ποστ, θα σβήνεται χωρίς ειδοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαιδρη η κουβεντα, αλλα να το κλειδωσεις δεν....

 

Κάποιος θα αδειάσει ένα τόνο χολέρα στο υδραγωγείο της Χαλκιδας, αλλά μετά εσείς οι Χαλκίδιοι θα συζητάτε για όλα τα προβλήματα που θα έχουν προκληθεί ΑΛΛΑ όχι για το ποιος το έκανε.

 

Καλό.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noisy εσύ νομίζεις ότι όλα αυτά τα λέμε επειδή είμαστε γερμανοτσολιάδες; Για τον κακόμοιρο τον πιτσιρικά χωρίς κιθάρα και τον μικρό εμποράκο χωρίς στοκ τα λέμε σε φίλε. Έλεος.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά τα ΜΜΜ βάλαν εισιτήριο, ξανά.

 

Τι εννοεις ΞΑΝΑ?Και κατα τη διαρκεια της περιοδου του..."δωρεαν εισιτηριου" ΚΑΠΟΙΟΣ το πλήρωνε (το κοστος ηταν περιπου 10.000.000 ευρω)..

 

ΠΟΙΟΣ να ειναι αραγε....για να σκεφτω,για να σκεφτω....Α....το ΒΡΗΚΑ....ο λαλακας ο Ελληνας ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ το πληρωσε (ξανα).

 

Αλλα τουλαχιστον ειχαμε ΠΑΝΚ για 2 βδομαδες,εγω προσωπικα αισθανομουνα σαν τον Paul Simonon σε εκεινο το βιντεο που ειναι σε ενα μπαλκονι σε καποια projects στο Λονδινο με τον Strummer & τρωνε αλευροκολλα γιατι τους εχει κοψει τα τεμπελοmoney η Thatcher.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trolley, πιασε το κοντρολ του κλιματιστικου. Βλεπεις αυτο το κουμπακι που γραφει On/Off?

Πατα το....

 

Τι, να το κλείσω; :) :) :)

 

Γιατί ενοχλείσαι, δεν καταλαβαίνω...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου