Προς το περιεχόμενο

Midi Controller - Ableton Live


ManolisPiraeus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους

Θα ηθελα  την  άποψή  σας.Δουλέυω Cubase σαν βασικό DAW,και  σιγά σιγά λέω να  επεκταθώ και  το  Ableton Live,με την έκδοση  9 να είναι  αυτή  ου  θα  δώσω βάση.

Αναλογιζόμενος  το πρόγραμμα σκέφτομαι  να  προχωρήσω στην αγορά  κάποιου Midi Controller,ώστα να  μπορω να  έχω μια  ουσιαστικη χρήση του προγράμματος,Για αρχή έχω καταλήξει σε 2 καινούριους Controllers,και  έναν μεταχειρισμένο

 

 

Καινούριοι

1)Novation Launchpad mini

2)Akai APC Mini Ableton

 

 

Μεταχειρισμένος

http://www.insomnia.gr/classifieds/gadget/hifi/512503-akai-apc20/

 

Ερώτηση  υπάρχει κανεις  που  να  τους έχει  δουλέψει καθόλου,και  επιπλέον θα  ήθελα  να ακούσω απόψεις και  ιδέες απο  ανθρώπους που έχουν  και  άλλους Controllers,αλλα  και  απο  την εμπειρία χρήση

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

Θα ηθελα  την  άποψή  σας.Δουλέυω Cubase σαν βασικό DAW,και  σιγά σιγά λέω να  επεκταθώ και  το  Ableton Live,με την έκδοση  9 να είναι  αυτή  ου  θα  δώσω βάση.

Αναλογιζόμενος  το πρόγραμμα σκέφτομαι  να  προχωρήσω στην αγορά  κάποιου Midi Controller,ώστα να  μπορω να  έχω μια  ουσιαστικη χρήση του προγράμματος,Για αρχή έχω καταλήξει σε 2 καινούριους Controllers,και  έναν μεταχειρισμένο

 

 

Καινούριοι

1)Novation Launchpad mini

2)Akai APC Mini Ableton

 

 

Μεταχειρισμένος

http://www.insomnia.gr/classifieds/gadget/hifi/512503-akai-apc20/

 

Ερώτηση  υπάρχει κανεις  που  να  τους έχει  δουλέψει καθόλου,και  επιπλέον θα  ήθελα  να ακούσω απόψεις και  ιδέες απο  ανθρώπους που έχουν  και  άλλους Controllers,αλλα  και  απο  την εμπειρία χρήση

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

θα επαιρνα το apc απο τα δυο που προτεινεις γιατι εχει και τα fader που παντα ειναι χρησιμα.

 

Το μεταχειρισμένο που εβαλες στο link αμα λειτουργει σωστα αξιζει για τα λεφτα του.

 

Αυτα ειναι συνήθη σε αυτα τα budget για controllers του ableton, τα novation και τα akai, οποιο σε βολευει εργονομικα κυριως.

 

Αμα εχεις ipad επισης μπορεις και απο εκει, με  εφαρμογες  που υπαρχουν να κοντρολάρεις.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κορυφαιο μηχανημα επισης ειναι και το Novation impulse61! απο τοτε που το πηρα, δεν σκεφτηκα ουτε στιγμη να παω σε οποιοδηποτε αλο! πολυ καλο κλαβιε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα.

 

Ως χρήστης  Ableton live 9 έχω να σου πω να μαζέψεις λίγα χρήματα ακόμα και να πάρεις το Akai APC 40 Mk1 και όχι το APC 20 θα σου λύση τα χέρια με 180 ευρώ το βρίσκεις μεταχειρισμένο κάνε λίγο υπομονή και σίγουρα δεν θα χάσεις αν πάλι δεν μπορείς πάρε το APC 20 Mk1 που έχεις βάλει ως επιλογή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου