Προς το περιεχόμενο

Που μπορεις να δοκιμασεις BOSS πεταλακια λουπερ αθηνα?


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

γεια χαρα. Ψαχνομαι να παρω ενα μικρο λουπερακι, και αναρωτιεμαι αν ξερει κανεις αν υπαρχουν καπου αθηνα να τα δοκιμασεις. Βασικα κοιταζω για Boss, κυριως γιατι μπορουν να κανουν silent delete σε μιαν απλη, 1-layer λουπα (ενω παιζει, κρατας πατημενο το footswitch και η λουπα σβηνει και σταματα, χωρις external footswitch, και χωρις double click), πραγμα που αποτι βλεπω οι αλλες μαρκες δεν το κανουν, πηγαινουν κατευθειαν overdub. (ενα digitech που χω σπιτι πχ ). Αυτο με βολευει παρα πολυ στα λαιβ, γιατι εχοντας γυρισει σε συγχορδιες μαζι με την λουπα, απλα κι ευκολα την σβηνω και συνεχιζω εγω. Γινεται σιγουρα στο RC-2, αποτι θυμαμαι και στο RC-3 αλλα δεν ξερω στο RC-1 και δεν βρισκω ακρη σε net και manual.

 

το τι συμβαινει δηλαδη αν, ενω παιζει μιαν απλη λουπα (με ενα μονο layer), κρατησεις πατημενο το footswitch. Σβηνει η οχι?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Στο RC-3 που εχω για να σβήσεις την πρωτη λούπα πρεπει να εισαι σε stop mode και να κρατήσεις πατημένο το πεταλι για 2 δευτερόλεπτα. Επομένως χρειάζεσαι δυο πατήματα οταν εισαι στο playback για να σβήσεις την αρχική λούπα, γιατι το πρωτο σε παει σε overdub.

 

2. Το RC-3 το πήρα απο τον Καγμάκη πριν μερικα χρονια. Μαλλον θα το εχει και τωρα για να το δοκιμάσεις. Αν δεν το βρεις εισαι ευπρόσδεκτος για δοκιμή σπίτι μου (πάντα χαίρομαι να ακουω καλούς κιθαρίστες απο κοντά). Εχω και το RC-300, αν σε ενδιαφέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, αυτό που ζητάς γίνεται και στο jamman express XT (πατάς και κρατάς πατημένο τον ποδοδιακόπτη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το xt express και όντως κάνει silent clear όμως μόνο αν είσαι σε stop mode. Φαντάζομαι παρόμοια θα είναι κ τ boss χωρίς να είμαι σιγουρος

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις. Θα κανω μια βολτα κεντρο μαλλον να δοκιμασω οτι δεν εχω δοκιμασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου