Προς το περιεχόμενο

Κακό live - Πώς το αντιμετωπίζετε;


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eιχα την ατυχια να παιξω με αντιμουσικους ντραμμερ και αντιμουσικο πληκτρα. Αν εχεις rock'n'roll spirit όμως όλα είναι καλα και προχωρας.  ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

 

Καλα δεν ακουνε ο ενας τον αλλον, πως στο διαολο παιζουνε; Στον αυτοματο;

 

Οι τεχνικοι από κατω δεν ακουνε;

Η πιο πειστική απάντηση βρίσκεται στα σχόλια απο κάτω.

 

THE RECORDING USED TO PLAYBACK THE SYNTH WAS ACCIDENTLY RUN AT 48K INSTEAD OF 44.1K

Eddie tries to transpose on the fly and match the wildly fu@ked up keyboards but the great thing there is the difference in pitch is non-musical – about 1.5 semitones sharp. So there’s no frets he can choose to fix the problem!

 

Προσπαθουσε όλη την ώρα να βρει κάποιο σχετικό τόνο αλλά δεν... Είναι και το ρημαδο-lock στη μέση...

Το θέμα είναι πως παίξανε σαν να μην συνέβαινε τίποτα στραβό και ο κόσμος τους αποθέωσε. Οι περισσότεροι  τίποτα δεν κατάλαβαν γιατί ήταν ντοπαρισμένοι πως έβλεπαν Van Halen. Αρα σίγουρα καλό. ;D

 

Το επαγγελματικό είναι να μη μεταφέρεις στο κοινό το πρόβλημα. Κι ας τρέχουν τα αυτιά σου αίμα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην κολλησεις στα ''κακα' μερη του, να δεις και τα θετικα του και βεβαια να συνεχισεις τις ζωντανες εμφανισεις.

 

Πρωτο μου λαιβ είμασταν support στους Παπαροκαδες :o, επαιζα τυμπανα και δεν ακουγα τιποτα(είχαμε κανει soundcheck και μετα τα αλλαξανε αυτοι τσα του ηχου, ναι αυτοι) ;D

 

Τα χερια μπετοβεργες ισα ισα ανεβοκατεβαιναν.

 

Ξανα σε άλλο Live παιζουμε δικα μας, αρχιζουμε, και εγω παιζω άλλο κομματι δικο μας.

 

Μετα από καιρο σου φαινονται ωραια τα ''δυσκολα'' σκηνικα.

 

Απλα μην σε παιρνει από κατω, να εισαι από πανω και να χαιρεσαι που εχεις την ευκαιρια να κανεις αυτό που γουστάρεις.

 

 

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξανα σε άλλο Live παιζουμε δικα μας, αρχιζουμε, και εγω παιζω άλλο κομματι δικο μας.

 

 

 

Καλά αυτό το κάνουν οι Motorhead χρόνια τώρα, μην ανησυχείς...

;D ;D

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

έκανα σπανιότατα λάθη (20 χρόνια καριέρα ως μουσικός δεν θυμάμαι ούτε ένα)...

 

κι αυτό ήταν πολύ εύκολο από την στιγμή που ποτέ δεν τόλμησα να παίξω κάτι παραπάνω από ότι το πλημμελώς ανεπτυγμένο (μέσω μελέτης) τεμπέλικο ταλέντο μου επέτρεπε, χωρίς τον κίνδυνο έκθεσης...

 

το αποτέλεσμα του φόβου για το λάθος, ήταν το να παραμείνω ένας καλός διεκπεραιωτής επαγγελματίας αλλά και ένας βαρετός μέτριος κιθαρίστας...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό το κάνουν οι Motorhead χρόνια τώρα, μην ανησυχείς...

;D ;D

 

Ντάξει, μια φορά έκανε ένα λάθος ο Animal, το παιδί, και πέσατε όλοι σας να τον φάτε......

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ, ετσι παει, όταν όλα είναι κομπλε, αξιος! Μια χοντρη να γινει, ΑΥΤΟ θα μεινει.  ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου