Προς το περιεχόμενο

New Jimi Hendrix Stratocaster


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο το headstock και ο bridge μαγνητης είναι αναποδα, μισες δουλειες.

 

Περα απ'την πλακα, την προτιμω από μια κανονικη. Πιο σφιχτα μπασα και απαλα πριμα και μπορεις να κουρδισεις πιο γρηγορα in the heat of the moment.

Αρκετα πιο φτηνη από μια Standard, περιεργο.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα πιο φτηνη από μια Standard, περιεργο.

 

& με ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ καλους μαγνητες (65 American Vintage)

 

κριμα που βαλανε το truss rod adjuster στο headstock...δε βλεπεται ρε μαμωτο....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι και μεγαλο μεγαλο να φαινεται, χαριν εργονομιας φανταζομαι.

 

Πλακα, πλακα νομιζω παιρνεις κιθαρα με τα οφέλη των fanned frets χωρις fanned frets!

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα που βαλανε το truss rod adjuster στο headstock...δε βλεπεται ρε μαμωτο....

  Superfunk πρέπει να είσαι ένας από το 0,0001% των πελατών της Fender που προτιμούν να "διαλύουν" μια Strat για να επέμβουν στο truss rod της, από το να μην βλέπουν αυτήν την sexy τρυπούλα :o στο headstock...... Ξέρω ξέρω...4 βιδούλες είναι και ένα κατσαβιδάκι....δεν είναι και πυρηνική φυσική.... ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& με ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ καλους μαγνητες (65 American Vintage)

 

κριμα που βαλανε το truss rod adjuster στο headstock...δε βλεπεται ρε μαμωτο....

 

+1000

 

Όπως και να χει, αν το street price είναι περίπου στα €800 είναι μιά πολύ καλή περίπτωση.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα αν η περιπτωση ειναι Olympic White.  :-*

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ξέρω...4 βιδούλες είναι και ένα κατσαβιδάκι....καθε 5 χρονια και αν δεν είναι και πυρηνική φυσική....

 

κορεκτεντ  ;D

 

ο λαΓος λεει: "μπρος στα καλη τι ειναι ο πονος?"  :D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το fender logo γιατί το βάλανε κανονικά; δεν έπρεπε να είναι και αυτό ανάποδα;για να μην μπερδευτεί το καταναλωτικό κοινό;

 

anyway φοβερή κιθάρα!

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο το headstock και ο bridge μαγνητης είναι αναποδα, μισες δουλειες. 

 

Λογικά έτσι κρατιεται το κόστος πιο χαμηλά (lefty γέφυρα;)

 

Περα απ'την πλακα, την προτιμω από μια κανονικη. Πιο σφιχτα μπασα και απαλα πριμα και μπορεις να κουρδισεις πιο γρηγορα in the heat of the moment.

Αρκετα πιο φτηνη από μια Standard, περιεργο.

 

Αυτό μου κάνει εντύπωση. Πρέπει να παίζεις πολύ με reversed headstocks  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου