Προς το περιεχόμενο

Σύγχρονη Jazz ή απλά εξυπνακισμός?


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@cigaret13 όχι ρε εδώ θα κάτσω να σε κάνω εσένα να βγεις... :P ;D

Χμ....η ώρα είναι 21:53 βράδυ Κυριακής, τέτοια ώρα Κυριακής στην Αλεξάνδρεια κατεβαίνουν αρκούδες και λύκοι.....

Μάπα ο μπασίστας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο απορίες.

1) Παίζει το μπάσο ανάποδα (με τις μπάσες χορδές κάτω); Δεν το έχω ξαναδεί αυτό.

2) Γιατί δεν γράφει το MonoNeon και στη μάσκα που φοράει. Αφού έχει χώρο.

 

Χμ....η ώρα είναι 21:53 βράδυ Κυριακής, τέτοια ώρα Κυριακής στην Αλεξάνδρεια κατεβαίνουν αρκούδες και λύκοι.....

Μάπα ο μπασίστας...

 

Από τον Γιδά γράφεις cigaret13, παιδί μου;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θείο.... :D

Καλά είσαι. Έχω περάσει μαγικές βραδιές σε ένα κτήμα στο Νησί. Κατεβαίναμε Γιδά για προμήθειες...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ο τύπος Χάρη μ', λέγεται Publio Delgado και είναι όντως πολύ καλός... 8)

 

 

όσο για τις εκατοντάδες ώρες?

 

"...Hi everyone, and thank you for visiting my Patreon page!

 

It's been a while since I've been uploading videos weekly on Youtube. I mostly record solo acoustic guitar music, but I love recording different styles of music, and come up with unusual ways of performing them, using objects, a capella arrangements, weird instruments...  I do it because I love it, and I have so much fun creating it! And the fact that day by day more and more people are watching it/enjoying it/sharing it, really brings me energy to keep fighting to be able to do it. But, being realistic, I don't even get close to make living from this... it takes a lot of time and effort to take care of a weekly video. I have to compose it, arrange it, practice it hard, learn how to perform it fluently and, finally, record it (it always takes a long while to get a good take).

I joined Patreon because I want to keep creating and sharing music with the world for as long as possible. By becoming my patron through this great platform, you would be helping be improve the quality of my material. I could hire professional video shooters, update my recording gear to improve the sound quality/record in professional studios, and I would definitely have more time to make real all the new ideas that I come up with. You would also gain access to my Patron only stream, where I will upload videos only viewable by patrons!

 

Thanks everybody who's been following me, supporting me, sharing me, etc. I'm looking forward to spend more and more time creating!

 

Best,

 

Publio..."

 

https://www.patreon.com/publio?ty=h

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ο τύπος Χάρη μ', λέγεται Publio Delgado και είναι όντως πολύ καλός... 8)

...

.

 

Τα είδα τα "κανονικά" του. Γι' αυτό έγραψα ότι είναι καλός. Κι αυτό είναι πολύ ωραίο:

 

 

όσο για τις εκατοντάδες ώρες?

...

 

Ναι, έχει λογική. Απλά αναφερόμουν στα video σαν αυτό με την πιπεριά που καίγεται η τύπισσα.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απλά αναφερόμουν στα video σαν αυτό με την πιπεριά που καίγεται η τύπισσα.  :D

 

πολλές φορές η αναζήτηση της διαφορετικότητας κρύβει παγίδες και προσομοιάζει σε "αυτοσκοπό"... τα όρια βέβαια είναι δυσδιάκριτα και στην υπερβολή τους δικαίως προκαλούν όλων των ειδών τις αντιδράσεις...

 

από τον "εμετό" του Φώτη ή το μειδίαμα το δικό μου (που δεν αναγουλιάζω εύκολα) ή την αδιαφορία κάποιου άλλου, μέχρι τις αρμονικές ιδέες που ίσως πήρε ο κουνιάδος μου (γιατί όλο κάτι χμμμ... Dadd9/F# - Badd9/D#- Gadd9/B - Eadd9/G# και λοιπές κινέζικες για μένα ακολουθίες μουρμούραγε όταν το είδαμε μαζί και πολύ φοβάμαι μην ως πηγή νέας έμπνευσης, αρχίσει να ταΐζει την Σοφία πιπεριές, μια και εγώ ευτυχώς τις Bhut Jolokia τις τρώω πέντε πέντε, χωρίς να συγκινηθεί ούτε νεοαφιχθείσα στο πρόσωπό πρόσφυξ ρυτίδα από τον προαιώνιο πόλεμο μου με τον τζιχαντιστή χρόνο)...  ;D ;D ;D

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το έχω δει το βίντεο με την πιπεριά και μου άρεσε πολύ... πάρα πολύ. (το εννοώ, δεν κάνω πλάκα). Μου φάνηκε εξαιρετικό μάλιστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Παίζει το μπάσο ανάποδα (με τις μπάσες χορδές κάτω); Δεν το έχω ξαναδεί αυτό.

 

Αριστερόχειρας. Πολλοί, ελλείψει "κανονικών" lefty οργάνων απλά μαθαίνουν "γυρίζοντας" ένα μπάσσο για δεξιόχειρες ανάποδα, οπότε και συνεχίζουν έτσι.

Τρανό παράδειγμα ο Haslip.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου