Προς το περιεχόμενο

tracking σε δέματα από thomann


PGS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βαζω το parcel number που εχει στο Thomann και λεει οτι δεν υπαρχει.

 

Βλεπω οτι υποτιθεται εχει δυο γραμματα και μετα αριθμους...εμενα ειναι ολο αριθμοι?

Μαλλον καποιο αλλο νουμερο ψαχνω?

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξαναξεθάβω το θέμα, η παραγγελία μου στο Thomann, shipped 11.1.10 (με DHL), σήμερα 21.1.10 δεν έχει έρθει ακόμα..

Έστειλα mail στο Thomann και μου απάντησε να κάνω track στο elta-courier.gr  !!

Όμως ο ΕΛΤΑ δεν μπορεί να ψάξει βάσει αριθμού πακέτου Thomann,  αλλά ψάχνει βάσει του δικού του αριθμού, δηλαδή στην προκειμένη περίπτωση του αριθμού που έδωσε ο ΕΛΤΑ στη DHL

Έτσι με τον αριθμό πακέτου Thomann έκανα tracking στη dhl.de που μου λέει ότι το πακέτο έφτασε Ελλάδα 15.1.10 και από κει και πέρα τίποτα..

Τελικά αυτή η ιστορία να χρησιμοποιούν δύο μεταφορείς (DHL - ΕΛΤΑ) μπορεί να δημιουργήσει μεγάλα μπερδέματα.

Αναμονή και βλέπουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πακέτο παρελήφθη 22/1 και όλα καλά.

Και για να μη γκρινιάζω άδικα ή τουλάχιστον για να γκρινιάζω εκεί που πρέπει συμπληρώνω:

Το dhl.de κάνει tracking με τον αριθμό πακέτου Thomann μέχρι την παράδοση του στον πελάτη.

Με τον ίδιο αριθμό μπορεί να γίνει tracking και στο elta-courier.gr από τη στιγμή και μετά που ο ΕΛΤΑ – υποκατάστημα αεροδρομίου πάρει το πακέτο.

Στην περίπτωση μου προσπαθούσα να κάνω  tracking το πρωί της 21/1 όπου ο ΕΛΤΑ δεν είχε πάρει ακόμα το πακέτο.. διότι.. (βάζω κόπι πέιστ από το dhl tracking)

12.01.10 23:23  Shipment to abroad was processed at the International Parcel Station (IPS)

15.01.10 01:16 Departure from outward Office of Exchange in Country of Origin

21.01.10 15:41 Arrival at inward Office of Exchange in the Country of Destination

και από κει και μετά σε μία ημέρα ήρθε στα χέρια μου.

Απ ότι καταλαβαίνω από τα παραπάνω (αν κάποιος ξέρει την διαδικασία ας την εξηγήσει) η μαλακία έγινε σε κάποια υπηρεσία στο αεροδρόμιο μας όπου το πακέτο για κάποιο λόγο έμεινε μιά βδομάδα..

 

Πάντως το συμπέρασμα είναι οτι στη μπανανοχώρα μας το ευαίσθητο σημείο των ιντερνετικών αγορών είναι η μεταφορά-διανομή, γι αυτό νάχουμε υπομονή γιατί αν νομίζουμε ότι τα πακέτα έρχονται σε τρείς μέρες, ό,τι γλυτώσαμε απ την τιμή θα το πληρώσουμε πολλαπλό σε ψαξίματα,τηλέφωνα,θυμούς κλπ αποτελέσματα του άγχους..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

να ρωτησω κατι κ εγω  ;D

 

μου ηρθαν σημερα ολα τα πραγματα με Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ

ολα τα μικρα ηταν σε ενα κουτι αλλα η μεγαλη σκληρη θηκη δνε ηταν πουθενα

αυτος που το φερε δεν ηξερε τπτ

 

λετε να μου την στειλουν πιο μετα?

 

παντως μου την εχει χρεωσει κανονικα ο θωμας κ λεει οτι εχει σταλει....

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι κ εγω  ;D

 

μου ηρθαν σημερα ολα τα πραγματα με Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ

ολα τα μικρα ηταν σε ενα κουτι αλλα η μεγαλη σκληρη θηκη δνε ηταν πουθενα

αυτος που το φερε δεν ηξερε τπτ

 

λετε να μου την στειλουν πιο μετα?

 

παντως μου την εχει χρεωσει κανονικα ο θωμας κ λεει οτι εχει σταλει....

 

Το ότι έχει σταλεί δεν λέει κάτι... όπως και απο πάνω τα παιδιά μπορεί και συ να χεις μπλέξει με τις μεταφορικές... πάντως σίγουρα θα σου ρθει-μόνο αυτό ξέρεις αφού το λέει ο Θωμάς.

Αν βιάζεσαι καλό ψάξιμο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου